Nescafe Zararları Nelerdir? Cinselliğe Zararlı mı? Ne Kadar İçilmeli?

Nescafe Zararları Nelerdir? Cinselliğe Zararlı mı? Ne Kadar İçilmeli? Nescafe zararları denildiğinde akla ilk gelen zarar şüphesiz ki kalbe verdikleridir. Bu içecek insanlara keyif verir, günün yorgunluğunu alır ve dikkat dağınıklığının önüne geçer. Fakat bu gibi yararları olmasına karşın birçok zararı vardır. Bu yararlar geçicidir. Fazla tükettiğinizde bu yararların yok olacağını, zarara dönüşeceğini göreceksiniz. Yani öyle ki her şey kararında güzeldir sözü bu içecek için de geçerlidir.

Yazımızda ve Nescafe Zararları Nescafe’nin Cinselliğe Etkisi Nescafe Tüketimi Ne Kadar Nescafe İçilmeli hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Nescafenin belli başlı zararları:

 • Aşırı tüketimi tansiyon yükselmesine sebep olur. Günde dört-beş bardaktan fazlasının yapılan araştırmalara göre sağlıksız olduğu saptanmıştır. Kan basıncını arttıran bu içecek tansiyonu hızlı bir şekilde yükseltiyor.
 • Şeker hastalarında olumsuz etkiler gösteriyor. Kafein tip2 diyabet hastalarında kan şekeri seviyesini aşırı derecede yükselttiği için can sıkıcı sonuçlar doğurabiliyor.
 • Fazla tüketimi migren rahatsızlığını da tetikliyor. Hatta migreni tetikleyen maddelerin başında yer aldığını söyleyebiliriz. Nescafe zararları arasında en çok bilinenlerden biri de budur belki de. Bileşenlerinde kan hücrelerini tetikleyen maddeler olduğu için ne yazık ki bu hususta olumsuz etki yaratıyor.
 • Mide rahatsızlıklarına kötü geldiği de bilinen bir gerçektir. Özellikle ülser rahatsızlığı olanlar bu içeceği fazla kaçırmamalı hatta mümkünse hiç tüketmemelidir. Çünkü midede salınan asit oranını uyararak arttırıyor.
 • Nescafenin hatta neredeyse tüm kahve türlerinin vücutta sıvı kaybına sebep olduğu söylenmektedir. Yalnız bu sıvı kaybının ne derece mühim olduğu halen bir tartışma konusudur.
 • Kafein içeren tüm içecekler doğurganlığı olumsuz yönde etkilemektedir ne yazık ki. Kadınların doğurganlık oranında azalmaya yol açan kafein maddesi bilindiği üzere bu içecekte de bol miktarda bulunuyor. Yalnız şaşırtıcı olarak bu maddenin erkeklerde spermleri güçlendirerek olumlu etki yarattığı görülür. Bu da nescafe yararları konusunda örnek verilebilecek bir durumdur.
 • Yine kafein zararları arasında gösterilebilecek bir diğer madde de demirin ve diğer önemli besin maddelerinin emilimini engellemesidir.
 • Kalsiyum maddesinin idrar yoluyla dışarı atılmasına sebep oluyor ve bu da osteoporoz yani kemik erimesi hastalığına sebep oluyor.
Nescafe Zararları Nelerdir? Cinselliğe Zararlı mı? Ne Kadar İçilmeli?

Nescafe Günde Ne Kadar Tüketilmeli?

Nescafe günde ne kadar tüketilmeli sorusu tüm bu içeceği seven kişilerin aklında soru işaretidir. Bu soruya verilecek cevap da günde bir kupadan fazla içilmemesi gerektiğidir, bu durumda zararlar oluşmayacaktır. Öyle ki bu içeceğin fazla tüketilmediği durumlarda yararı dahi vardır. Bu konuya açıklık getirmek için nescafe içmenin faydaları konusuna detaylıca değinmek gerekirse;

 • Stres miktarını normal düzeye indirir. Bu konuda yapılan araştırmalar sonucunda abartılı tüketiminden kaçınarak tüketilmesinin kişilerde stresi normale soktuğu saptanmıştır. Aşırı tüketmemek derken de bir kupa/fincandan fazlasının olmaması gerektiğinden bahsediliyor. Özellikle sabah saatlerinde tüketiminin daha etkili olduğu bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır. Hatta mühim bir işiniz varsa ve gününüzün rahat geçmesini istiyorsanız bir fincan nescafeyle güne başlamanız öneriliyor.
 • Bağırsakların normalden daha iyi çalışmasını sağlıyor. İçeriğindeki bazı maddeler sayesinde besinlerin sindirimine yardım ediyor. Kabızlık sorunu yaşayan bireylerin fazlaya kaçmadan bu içeceği tüketmesi oldukça faydalı olacaktır.
 • Zayıflamaya yardım eder. Pek çok diyetisyenin verdiği diyet listesinde bu içecekle karşılaşmanız mümkün. Yalnız zayıflamaya niyetiyle tüketiyorsanız sade içmelisiniz, süt tozu ve şeker eklerseniz bir anlamı olmayacaktır. Sade tüketimi sayesinde metabolizmanız %10 oranında artacaktır.
 • Enerji vericidir. Yorgunluk ve halsizlik şikâyetiniz varsa gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Yalnız bilinmelidir ki herhangi bir sağlık sorununuz yoksa tüketebilirsiniz, aksi takdirde zararını dahi görebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen maddeleri okuduktan sonra nescafe zararları konusunu göz ardı etmemelisiniz. Bunca yararı varsa zararları önemli değil diye düşünmeniz oldukça yanlış olacaktır.

Nescafe Uyku Kaçırır Mı?

Nescafe Uyku Kaçırır Mı?

Birçok kişi nescafe uyku kaçırır mı sorusunun yanıtının evet olduğunu düşünerek gece geç saatlerde ağırlıklı olmak üzere bu içeceği içerler. Fakat aslında bu net bilinen bir bilgi değildir. İgrus sayesinde bu konuda bilmek istediğiniz en doğru bilgilere ulaşacağınıza emin olabilirsiniz. Bunun için yalnızca yazının devamını okumanız yeterlidir.

Bilim insanların yürüttüğü araştırmalar sonucunda bu içeceğin tam olarak uykuyu kaçırdığı belirlenmemiştir. Sadece uyku saatinde değişikliğe yol açtığı biliniyor. Özellikle akşam saatlerinde içilenlerin vücut saatini 40 dakika kadar yavaşlattığı söyleniyor. Kısacası uykudan önce içilen nescafe uyku hormonlarının üretimini geciktirmeye yarıyor. Ayrıca bununla beraber bu içeceğin uyarıcı etkisi de vardır. Bu etki de elbette uykunuzun kaçmasına sebep olacaktır.

Nescafe içen kişi kendini zinde hisseder. Günlük yapacağı rutin işleri daha hızlı yapar ve enerjisinin arttığını kendisi de fark eder. Uyku sorunu yaşayan kişilerin sadece gün içinde tüketmesi doğru olacaktır. Uyku saatine yakın tüketilirse uyumak daha da zorlaşacaktır. Hali hazırda uyumakta zorlanıyorsanız daha da kaçmasını istemezsiniz. Canlandırma etkisi iyi gelmeyecektir, olumsuz bir sonuç halini alacaktır.

Nescafe Neye Zararlı?

Nescafe Neye Zararlı?

Nescafe neye zararlı sorusunun cevabına ilk başlıkta da ulaşmanız mümkün. Nescafe zararları konusunda bilmeniz gereken diğer noktaları da bu başlıkta okuyarak bilgi sahibi olacaksınız. Nescafenin yararları olduğunu okuduğunuzda asla bu içeceğin masum olduğu hissine kapılmamalısınız. Birçok yararı olan bu içecek vücutta birkaç zarara da yol açmaktadır. Bu zararları özellikle aşırı tüketimde göreceksiniz.

Kemikleri hassaslaştırma özelliği kemik kırıklarına yol açabilmektedir. Bu bilgi araştırmalar sonucunda sabitlenmiştir. Fakat bu durum kadın ve erkeklerde farklılık gösteriyor. Kadınlarda daha yüksek oranda kemik hassasiyeti oluşturan bu içecek erkeklerde o kadar da fazla etkisini göstermiyor. Hamilelikte bu içeceğin tüketimi konusunda da araştırmalar yapılmaktadır ve geçmişte de yapılmıştır.

Bu araştırmalar kişilerin nescafe içmek hamilelikte zararlı mı sorusuna cevap verebilmek amacıyla yapılmıştır. Sonuç olarak da hamilelerin bu içecekten mümkün olduğunca uzak durması gerektiği söylenmiştir. Çünkü düşük doğum riskinin ve erken doğum riskinin aşırı tüketim halinde ortaya çıktığı görülmüştür. Hatta gebelik kaybı dahi görülmüştür.

Kalp çarpıntısına sebep olduğundan dolayı kalbe zararlı olduğu söylenebilir. Özellikle kalp rahatsızlığı yaşayan bireylerin tüketirken çok daha dikkatli olması, araya mesafe koyması gerekiyor. Yine panik atak rahatsızlığı olanların kalp çarpıntısına hassasiyeti olduğu için tüketmemesi öneriliyor. Ayrıca içerdiği kafein sayesinde bağımlılık yapma özelliğine de sahip.

Bu yüzden de tüketmediğiniz durumlarda baş ağrısıyla ve yorgunlukla karşılaşmanız olasıdır. Bu bağımlılığa yakalandığınızda da otomatik olarak aşırı tüketim yoluna başvuracaksınız. Ardından da istemeyen sonuçlar meydana gelecektir.

Nescafe Cinselliği Etkiler Mi?

Nescafe Cinselliği Etkiler Mi?

Nescafe cinselliği etkiler mi sorusuna verilecek cevap araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Uzmanlara göre günde bir fincan nescafe içmek cinselliğe olumlu yönde etki ediyor. Cinsel performans arttırma yöntemi olarak bu kafein içerikli içeceği tüketmek faydalı olacaktır. Özellikle de erkek bireylerin yaşadığı sorunlara çözüm getirecektir. Kas ve damarlarda genişlemeye sebep olduğu için kan akışını hızlandıracak, erkeklere yardımcı olacaktır.

Ayrıca kafein merkezi sinir sistemini de uyardığından bir anda enerji vererek kişilerin uyanık kalmasını sağlar. Bu da cinsellik üzerindeki bir diğer olumlu etkisidir. Yalnız yine atlanmaması gerekir ki fazla tüketimi tam tersi etkiler yaratarak can sıkıcı nescafe zararları sonuçlarını doğurabilir. Fazla tüketilmesi halinde bir anda enerji veriyor fakat sonrasında bir düşüşe sebep oluyor. Düşüşten kastedilen de anksiyete düzeyini arttırmasıdır. Bu da elbette ki cinsel isteksizliğe yol açar.

Yalnız yarattığı bu etkilerin tamamıyla geçici olduğunu, asla kalıcı bir çözüm olmadığını bilmek gerekir. Ortada tedavi edilmesi gereken bir sorun varsa bu içeceği tüketerek sadece süreci ertelemiş olursunuz. Örneğin cinsel sorunların altında yatan psikolojik, diyabetik veya tansiyonla alakalı rahatsızlıklar varsa öncelikle bunları çözmeniz gerekir. Kısacası bir uzman desteği almadan, doktora danışmadan nescafe tüketerek bu sorunu kendi kendinize çözemeye çalışmamalısınız.