Linda İsminin Anlamı

Linda İsmi

Linda İsminin Anlamı Latin kökenli İspanyol diline mensup bir isimdir. Genellikle kız çocukları için kullanılan bu isim unisex bir isim değildir. Kuranı Kerimde geçmeyen bu ismi kullanmak isteyenler caiz mi değil mi noktasında kararsız kalabiliyor. Linda ismi caiz mi sorusu hemen akıllara gelse de olumsuz bir çağrışımı olmayan bu ismi kullanmak caizdir.  Gerek mitolojik eserlerde gerekse TDK’da çok geniş anlamı bulunmaktadır. Erimiş, erişen, güzel, uysal, yumuşak başlı gibi anlamları bulunmaktadır. Yunan mitolojisinde de kullanılan bu isim Rodos Tanrısı Danaus’un kızının adıdır.

Bir diğer rivayete göre Linda kaz yumurtasından doğmuştur. Kız kardeşi Salme ise tavuk yumurtasından doğmuştur. Bu iki yumurtayı bulan kadın yumurtaları saklamıştır. Bakımını da yapan kadın bu iki kızın doğumuna şahitlik etmiştir. Evlenme çağına gelen Linda ve Salme’ye Ay, Güneş ve Yıldız talip olmuşsa da Linda kuyruklu yıldızı tercih etmiştir.

Görüleceği üzere Linda isminin anlamı nedir sorusunun cevabı oldukça çeşitlidir. Sadece mitolojik bir karakter ismi olmayan Linda İspanyol Edebiyatında da yer etmiştir. Kadim İspanyol metinlerinde güzel’e doğrudan güzel denmemiştir. Bunun yerine Linda diyerek güzel sözcüğü daha da vurgulanmıştır. İlerleyen dönemlerde oldukça popülerleşen bu isim şekir ismi bile olmuştur. ABD’de Orta Kaliforniya eyaletinde Linda isminde şehir bulunmaktadır. Linda isminin TDK anlamı da bulunmaktadır. TDK anlamına göre Linda uysal, yumuşak başlı, şirin anlamına gelmektedir. Linda çok popüler bir isim olmamakla beraber 791 kişi bu ismi kullanmıştır. Bu ismi kullanan 247 kişi metropollerden olan İstanbul’da ikamet etmektedir. Son 1 yılda 52 kişilik bir artış gösteren bu isim kullanım sıralamasında 3146. Sıradadır.

Kader sayısı bir olan bu isim yeni enerjiler başlatma konusunda çok başarılıdır. Kader sayısı kadar Linda isminin kişilik analizi de aynı tespitleri içermektedir. İradesi oldukça güçlü olan isim sahipleri başladıkları işi aynı hızda bitirirler. Kendiliğinden motive olurlar ve başkasını da kolaylıkla motive ederler. Heyecanlı ve lider ruhlu bir çocuk istiyorsanız bu ismi evladınıza verebilirsiniz. Çok hırslı olan bu kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü aşırı hırslı yapıları yüzünden dostlarını düşman pozisyonuna getirebilir. Düşmanlarıyla mücadele edecek cesarete sahip olduklarından dolayı hiçbir kavgadan kaçınmazlar.

Bu ismin fiziksel analizi de oldukça detaylı şekilde yapılmıştır. Buna göre gür saçlara sahip olan bu kişilerin saçları geç beyazlar. Ağız yapısı ince ve uzundur. Gamzeli ve geniş bir çeneye sahiptirler. Çeneleri biraz öne doğru uzamıştır. Kafa şekli uzundur ve üçgeni andırır. Atletik bir yapıya sahip olan isim sahipleri sporcu olmaya meyillidir.

Kişilik ve fiziksel özellik analizi kadar harf analizi de son zamanlarda sıklıkla yapılmaktadır. Her harfin bir titreşimi vardır ve karaktere sirayet eder. Linda isminin harf analizi de şu şekilde yapılmıştır,

L harfi sanatçı bir kişiliğe sahip olmayı

İ harfi hassas ve duygu yüklü olmayı

N harfi sağduyulu ve merhametli olmayı

D harfi hırsın aklın önüne geçmesini

A harfi enerji dolu olmayı ihtiva etmektedir. İsmin harf analizine ek olarak ismin harflerinin sahip olduğu numerelojik analiz de yapılmıştır. İsmin numerelojik sayısı 50’dir. Bu sayı bereketin de sayısı anlamına gelmektedir. Öyleki Linda ismine sahip ünlüler numerolojik sayısının bu gücünü kullanmıştır. Linda Evangelis’ta 50 numerolojisinde çokça faydalanan bir ünlüdür. Her ne kadar bereketi çağrıştıran bir isim olsa da bu ismi kullanmak istemeyebilirsiniz. O takdirde hece ve harf sayısını baz alarak Linda ismine benzer isimler tercih edebilirsiniz. Bu isme benzer isimler, Linet, Lema, Liva, Likya, Nidal şeklindedir.

linda-isminin-anlami-5827
Linda İsminin Anlamı

Linda isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 7 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Erimiş, erişen
 • 2 – İspanyolcada ’’güzel’’ anlamına geliyor.
 • 3 – Rodos’ta kendisine tapınılan Danaus’un kızı (Yunan Mitolojisi).
 • 4 – Uysal, yumuşak başlı.
 • 5 – Sevecen, duyarlı, hassas
 • 6 – Güzel, zarif
 • 7 – Sevimli, şirin

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: İspanyolca/Latince
Kuran ‘da geçmiyor.

Linda ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Linda ismini kullanan 791 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Linda ismini kullanan 247 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Linda ismini kullanan 16 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Linda ismini kullanan 21 kişi bulunmaktadır.

Linda isminin Türkiye sıralaması

Linda en çok kullanılan 3146. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1407. isimdir.

Linda ismini kullananların sayısı, son bir yılda 52 kişi artmıştır.

Linda isminin Harf Analizi

Kişiye Linda ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Linda İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Linda ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Linda isminin anlamını gözden geçirin!

Linda İsminin Numerolojisi

Linda isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
İ: on iki
N: on yedi
D: beş
A: bir
TOPLAM: 50

“Linda” adını taşıyan bazı ünlü kişiler şunlardır:

 1. Linda Evangelista: Kanadalı süpermodel. 1990’lı yıllarda dünya çapında tanınmış ve moda dünyasında büyük başarılar elde etmiştir.
 2. Linda Ronstadt: Amerikalı şarkıcı ve müzisyen. 1970’lerde ve 1980’lerde popüler olan birçok hit şarkıya imza atmıştır.
 3. Linda Hamilton: Amerikalı oyuncu. “Terminator” serisinde Sarah Connor karakterini canlandırmıştır.
 4. Linda Cardellini: Amerikalı oyuncu. “Freaks and Geeks”, “ER” ve “Dead to Me” gibi yapımlarda rol almıştır.
 5. Linda Gray: Amerikalı oyuncu. “Dallas” dizisinde Sue Ellen Ewing karakterini canlandırmıştır.
 6. Linda Blair: Amerikalı oyuncu. “Exorcist” filmiyle tanınır ve bu rolüyle birçok ödül kazanmıştır.

Bu listedeki kişiler, “Linda” adını taşıyan bazı ünlülerden sadece birkaçıdır.

81088