Lazerle Hemoroit Tedavisi Artık Mümkün

Son yıllarda birçok alanda kullanılan lazer tekniği hemoroit tedavisinde kullanılmaya başlanırken halk arasında basur ya da mayasıl olarak bilinen toplumun sık..

Son yıllarda birçok alanda kullanılan lazer tekniği hemoroit tedavisinde kullanılmaya başlanırken halk arasında basur ya da mayasıl olarak bilinen toplumun sık yaşadığı rahatsızlıklarının başında yer alan bu rahatsızlık artık kolaylıkla tedavi edilebiliyor.

Bu içerikte ve Lazerle Hemoroit Tedavisi Hemoroit Tedavisi Lazer Tedavisi Hemoroit Lazer Tedavi Yöntemleri ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Hemoroitler anal kanalın üst kısmında genişlemiş damarların yumaklaşmasıyla oluşan bir hastalıktır. Belirtiler kendini makattan kan gelmesi, makatta ağrı hissi, elle gelen şişlikle, akıntı, makatta sürekli ıslaklık hissi ve tüm bu belirtilere eşlik eden kaşıntıyı ile ortaya çıkan oldukça da rahatsız eden birçok belirtiyle karşılaşmak mümkündür. Makatta genişlemiş toplardamar yumruları makat dışında kendini göstermeye başlar.

Hemoroite yol açan nedenler olarak birçok etken vardır özellikle bağırsak alışkanlığı kazanmamış bireylerde sık görülen bir durumdur kişilerde dışkılamasa sürekli değişken bir dışkılama mevcutsa yani kişi bir gün ishal bir gün kabızlık yaşıyorsa bu rahatsızlık oluşabiliyor.

Yine kadınlarda görülme sıklığı genelde hamilelik ve doğumla ortaya çıkma oranlarıyla oldukça yüksek diyebiliriz. Yaşam tarzı genelde sağlıksız ve düzensiz beslenme, posa ve lif bakımından zengin gıdalardan tüketilmemesi ve hareketsizlik evet kişilerin yaşam koşuşturması sayılmazsa birçok kişi spor yapamıyor genelde de beslenme ve hareketsiz yaşam tarzı bu hastalığa davetiye çıkarıyor.


Spor alanlarınızı seçerken de dikkatli olmakta yarar vardır çünkü ata binmek, bisiklet kullanmak gibi sporlarında risk taşıyan kişiler tarafından seçilmemesi gereklidir. Bazı meslek gruplarında da oldukça sık görülen hemoroit özelliklede şoförler ve pilotlarda meslek hastalığı olarak biliniyor. Zararlı alışkanlıklara sahip olan kişilerde yani alkol, sigara alışkanlığı olan kişilerde de daha sık görülüyor.

Pelvik bölgesinde oluşan tümörlerin bağırsağa yaptığı baskı sebebiyle ve kalın bağırsak kanseri sebebiyle hemoroit belirtileri görülebiliyor. Makatta oluşan bir kanama yaşıyorsanız özelliklede yaş ve üstündeyse kişiye muayene yapılarak hemoroit tanısı konur ve hastaya kolonoskopi uygulanır. Bu tetkik sayesinde kişinin kalın bağırsak görüntüleri elde edilir ve tümör gibi oluşumlarını önüne geçilmiş olur.

Lazerle hemoroit tedavisi uygulaması cerrahi bir işlem gerektiren 3. ve 4. derece hemoroit yastığının çıkarılması ile hastanın ağrılı sürecin rahat geçmesinde oldukça etkili olduğu belirtmek isteriz.


Lazer hemoroidoplasti genel anestezi altında kontrollü verilen lazer enerjisi ile hemoroit yastıkçıkları içeriden yok eden bir yöntemdir. Lazer hemoroidoplasti uygulaması ile bağırsak mukozası ve anüs etrafındaki ye alan kas yapıları üst düzeyde koruma altına alınmış oluyor.

Mukozanın altına uygulanan kontrollü lazer enerjisi hemoroidal büzüşmeye ve yeni bağ dokusu oluşmasında etkili olmaktadır.

Bu uygulama ile toplardamarlarda oluşan yumrulaşma ve sarkmalar engellenerek oluşumun tekrarlanmaması sağlanmaktadır. Normal cerrahi işlemde olduğu gibi kesi ve dikiş gerektirmeyen bir yöntem olması hastanın konforlu bir iyileşme sürecini de beraberine sunuyor. Hasta kısa süre hissedeceği bir ağrı yaşasa da sosyal yaşamına hemen adapte olabilmektedir.

Tuvalet alışkanlığı kazanın ve kazandırın. Kendiniz ve çocuklar için gerekli olan bu detayı önemsemek oldukça önemlidir. Bedenimizde sadece organ olarak bağırsaklarımızı yönetebildiğimizi biliyor musunuz? Bağırsaklarımız biz dışkılamak istediğimizde dışkılamaya geçerler bu sebeple ıkınmadan basit nefes teknikleriyle tuvalet terbiyesi kazanmaya çalışmanızı tavsiye ederim.

94218