Lavin İsminin Anlamı

Lavin İsminin Anlamı Nedir?

Lavin İsminin Anlamı Kız çocukları için düşünülen en popüler isimlerden bir tanesi olan Lavin isminin kullanım oranı her geçen gün artmaktadır. Bu durum da ortaya ” Lavin isminin anlamı nedir ?” sorusunun daha çok araştırılmasına ortam hazırlamıştır. Lavin ismi farklı dillerde farklı anlamlar ifade eden bir dildir.

Türkçede sürekli olarak bir kullanımı yoktur. Bunun sebebi İsviçre’de kullanılan bir kelime olması ve Türkiye’ye de bu şekilde kazandırılmasıdır. Ancak Lavin aynı zamanda Kürtçe dilinde de yeri olan bir sözcüktür. Bu sebeple birçok farklı anlama sahiptir. Bunlar; çığ, heyelan, güzel görünen şey olarak örneklendirilebilir. Bu çok çeşitlilik ismin anlamından ziyade fonetiğinin ön plana çıkmasını sağlıyor. 

Farklı dillerde farklı anlamlar kazanan bu isim için önemli olan bir diğer soru da ” Lavin ismi Kur’an’da geçiyor mu ?” olmuştur. Lavin adı Kur’an-ı Kerim içerisinde herhangi bir bölümde geçmiyor. Ancak ismin çok kötü bir anlamı olmadığı için bebeklere koyulmasında da herhangi bir sorun olduğu söylenmiyor. Bu sebeple sıklıkla kız çocuklarına verilen bir isim olarak biliniyor. Havin, Lavinya, Helin gibi isimler ile benzer bir fonetiğe sahip olan bu isim ülkemizde Doğu bölgelerinde daha fazla kullanılıyor. Çünkü Doğu kültüründe bu isim daha güzel anlamları ifade ediyor.  

Bu anlam farklılıkları ve isim değişiklikleri de Lavin isminin anlamı konusunda çeşitli görüşlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor. Çığ ve heyelan gibi anlamları bir köşeye itilirse isim kulağa oldukça güzel geliyor ve farklı bir kız ismi olmasıyla da ön plana çıkıyor. Kürt kökenli olarak kullanıldığında ise güzel olan bir şeyi ifade etmek için, bir kimseye ”güzel” demek için kullanılan bir sıfat olduğu gözlemleniyor. Bu anlamı değerlendirildiğinde de oldukça değerli bir hal alıyor. 

Ayrıca bu ismi koymadan önce ebeveynler Lavin ismine sahip ünlüler hakkında da çeşitli araştırmalar yapıyor. Bilinen kadarıyla; Lavin ismini kullanan çok fazla ünlü kişi bulunmuyor. Çünkü bu isme henüz küçük çocuklarda sık rastlanıyor. Ancak bu isim yurt dışında sıkça kullanılan bir isim. Bu durum ismin bebeklerde daha çok popüler bir hal almasını sağlamış olsa da gün geçtikçe rastlanma oranının da artacağı tahmin ediliyor. 

Bazı kapsamlı bilgiler ile birlikte anlamı da göz önünde bulundurularak Lavin isminin analizi yapılabiliyor. Bu analiz doğrultusunda ismi oluşturan beş harf inceleniyor. İsmin en başında yer alan ve diğer harflerine de öncülük eden ”L” harfi güzelliği simgeliyor. Ayrıca bu estetik tutumunu ismin geri kalanındaki harflere de yansıtıyor. Çünkü L harfinden hemen sonra yer alan ”A” harfi de liderlik enerjisine sahip bir harf olduğu için bu güzelliği kendinden sonraki harflere yayıyor. İsmin tam ortasında bulunan ”V” harfi iki farklı özelliği bağlama, bir arada tutma, uyumlama gibi görevlere sahip bir harf olarak biliniyor. ”İ” harfi ise iyiliği, iyi bir insanı temsil ediyor. Buradaki güzel huy anlayışı son harf olan ”N” harfindeki dengeyle birleşince ortaya adalet kavramı çıkıyor.

lavin-isminin-anlami-6691
Lavin İsminin Anlamı

Lavin ismine sahip olan kişilerin güzel ahlaklı, adaletli ve lider kimseler olduğu biliniyor. Ayrıca ismin numerolojik analizi de yapılabiliyor ve bu analiz sonucuna göre bu ismi taşıyan kişiler için sınırları olan, estetik yargılara önem veren, fazla düşünceli ve adaletli oldukları söyleniyor. Ayrıca çalışkan, üretken, planlı ve düzenli kişiler genellikle Lavin adını taşıyor. Lavin ismine sahip olan kişilerin moda, sanat, müzik, medya ve psikoloji alanlarına ilgi duyduğu söylenebilir. 

Lavin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Herşeyin Üstünde Ay Gibi
  • 2 – Çığ, heyelan
  • 3 – Temiz, saf
  • 4 – Güzel kokulu.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: İsveççe
Kuran ‘da geçmiyor.

Lavin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Lavin ismini kullanan 1.957 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Lavin ismini kullanan 308 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Lavin ismini kullanan 53 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Lavin ismini kullanan 99 kişi bulunmaktadır.

Lavin isminin Türkiye sıralaması

Lavin en çok kullanılan 2175. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 990. isimdir.

Lavin ismini kullananların sayısı, son bir yılda 360 kişi artmıştır.

Lavin isminin Harf Analizi

Kişiye Lavin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Lavin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Lavin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Lavin isminin anlamını gözden geçirin!

Lavin İsminin Numerolojisi

Lavin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
A: bir
V: yirmi yedi
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 72

Lavin ismini taşıyan bazı ünlü kişiler şunlardır:

  1. Lavin Göktepe: Türk şair ve yazardır. İlk şiir kitabı “Tutunamıyorum” ile tanınmıştır.
  2. Lavin Eskandar: Kürt asıllı İsveçli şarkıcı ve söz yazarıdır. Kendine özgü tarzıyla tanınan bir sanatçıdır.
  3. Lavinia Fontana: İtalyan Rönesans dönemi ressamıdır. Portre ressamlığıyla ünlüdür ve kadın ressamlar arasında öne çıkan isimlerden biridir.

Bu listede Lavin ismini taşıyan bazı ünlü kişiler yer almaktadır. Ancak, isim daha az yaygın olduğu için daha fazla ünlü Lavin ismini taşıyan kişiye rastlamak zor olabilir.

99142