Kiraz Sapı ile Zayıflanır mı? İçenlerin Yorumları Nasıl?

Kiraz Sapı Çayı İçenlerin Yorumları

Kiraz, yaz aylarının ilk günlerinde toplanır ve muhteşem lezzeti vardır. Sapı ile bitki çayı yapmak da mümkündür. Kozmetik ürünler için de kullanılır. Kiraz sapı çayı içerek zayıflamak da mümkündür. Taze olarak aldığınız kirazların saplarını kendiniz kurutarak çay yapıp içmek sağlığa faydalıdır. Vücudunuzdaki ödemleri atın ve zayıflamaya başlayın.

Bu yazıda ve Kiraz Sapı Zayıflama İçenlerin Yorumları Kiraz Sapı ile Zayıflama Kiraz Sapı Diyeti 6 detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Kiraz
Kiraz Sapı ile Zayıflanır mı? İçenlerin Yorumları Nasıl?

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Hazırlanır, Demlenir?

Bir bardak fincana iyi su ilave edin ve kuruttuğunuz kiraz saplarından 15 tane kadar attıktan sonra 5 dakika boyunca kaynatmaya başlayın. Günde 2 kere yemeklerden önce içebilirsiniz.

Kiraz Sapı Kurutma İşlemi

Kiraz saplarını kurutmak için güneşe sakın koymayın. Sofra bezi üzerine üst üste gelmeyecek şekilde yerleştirin ve 72 saat boyunca güneş görmeyen yerde bekletin, kurutun. Cam kapların içinde bir sene boyunca tutulabilir.

Kiraz Sapı Çayı İçenlerin Olumlu Olumsuz Yorumları

Kiraz sapı çayını duydum ve denedim. Kendim özenle kuruttuğum saplarla çay yaptım ve kahvaltıdan önce bir fincan içtim. Limon sıkmayı ihmal etmeyin. Bunu içtikten sonra resmen beni tok tuttu ve 6 kilo vermeyi başardım.

Kilo vermek için kiraz sapı çayı içtim. Benim kuruttuklarım biraz küçük olduğu için yirmi tane kullandım. Çayın rengini değişene kadar sıcak suda kaynattım. Kahvaltıdan ve akşam yemeklerinde önce birer bardak içiyorum. 2 ayda 7 kilo verdim, yağları erittim, çok mutluyum.

Kiraz sapı çayını ben zayıflamak için değil de böbrekler için kullandım. İltihap sorunum vardı ve faydası olur dediler. Arkadaşımda da benzer bir sağlık sorunu vardı, kullanmıştı, ben de içtim ve gerçekten işe yaradı. Böbreklerimde biraz sancıma hissettiğim an kavanozda sakladığım saplardan çay yaparak tüketiyorum. Mesaneye de iyi geldiğini duymuştum.

Merhaba arkadaşlar, ben uzun süredir kabızlık problemi yaşıyorum. Kendim kurutacak zamanım yoktu, aktarda da bulamadım. Lipton markasının çayını gördüm ve kullanmaya başladım. Akşam yemeği öncesinde içtiğim bir bardak kiraz sapı çayı sayesinde artık kabızlık sorunu yaşamıyorum. Lipton markasında sadece kiraz sapı yok; sinameki, biberiye maydanoz, mate ve stevya yaprağı, rezene gibi yararlı bitkiler de bulunuyor.

Ben zayıflamak için aktara gittim ve kiraz sapı satın aldım. Ek olarak yeşil çay ve mısır püskülü de satın aldım. Birer tutam hepsinden ekledim ve beş dakika demledim. Göbek bölgemdeki yağlar azalmaya başladı. Sabah ve akşam 2 hafta boyunca içtim ve sonra 10 gün ara verdim, tekrar içtim. Sadece 10 günde 3 kilo vermeyi başardım ama yediklerime de dikkat ettim.

Fazla kilo problemi yaşıyordum, 45 günde öyle kilo verdim ki görenler şaşırdı ve merak ettim. Lipton kiraz sapı çayı içtiğimi söyledim. Farklı bitkiler de olduğu için lezzeti ve faydası daha fazla. Günde 2.5 litre su içtim. Liptondan 2 fincan yeterli geldi. 8 kilo verdiğime hala inanamıyorum.

Yorumları okuduktan sonra ben de denemek istedim ama bir ay sonra bir gram bile veremedim. Kilo verdirmese de ödem sorununu çözüyor. Benim adet dönemim çok sancılı geçiyor, adet zamanı gelmeye yakın içiyorum ve artık o sancılı dönemleri mi daha kolay atlatıyorum. Regl zamanı geldiğinde de içtiğimde sindirim sistemini çalıştırıyor. Ben bir bardağa 12-13 adet kiraz sapı atarak beş dakika demleyip içiyorum.

Kiraz sapının mesaneye de iyi geldiğini okumuştum. İdrar yolları hastalığı nedeniyle denemeye karar verdim. Yazın satın aldığım kirazlar tükettikten sonra saplarını kurutmaya başladım. Fazla olan sapları da kış aylarına saklıyorum. Düzenli içince idrar yolu iltihabım geçmeye başladı. Ama zayıflama konusunda bana bir yararı olmadı, sanırım yemeye içmeye de dikkat etmek gerekiyor.

Genetik mi yoksa yediklerimden mi bilmiyorum, vücudumun bazı noktalarında şişlikler oluşuyor. Ödem attırıcı etkisini duyduğum kiraz sapı çayını içmeye başladım. 75 gün kadar içtim ama aralarda 7 gün arar verdim. Tuvalet isteğim arttı ama ödemler yerinde duruyor.

Kiraz sapını iki fincan içenleri duydum ama bana bir bardak kafi geldi. Kokusuna bayılıyorum, içimi de çok güzel. Ödem attırıcı etkisi gerçekten şaşılacak deredeydi. Akşamları düzenli olarak içiyorum ve artık şişlik gibi problemin kalmadı.

Ben de kiraz sapı faydalarını duydum ve içmeye başladım. Ama resmen tuvalete abone oldum. Sürekli bir cıvık dışkılama hali var. Artık sadece kabız olduğum zaman içiyorum.

Benim eklemlerimde sürekli bir ağrı oluyordu. Doktora gittim ve artrit hastalığını öğrendim. Doğal yolla tedavi etmek için kiraz sapı çayına başladım. Ben tek başına değil, normal çay içerisine 5 adet atıyorum ve öyle içiyorum. Eklem ağrılarımda ciddi azalma oldu, şiddetle tavsiye ederim.

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu, bitki çayları ile sağlık bulabilmemiz için bizlere birçok kür tarifi veriyor. Kiraz sapı ile olan tarifte; bir miktar mısır püskülü ve 15-16 tane kiraz yaprağını su içerisinde kaynatıyoruz. Bacaklarında sızlama, ağrı olanlar tüketirse fayda sağlayacaktır.

Ben kiraz sapını tariftekine göre 2 dakika fazla kaynatıyorum ve ısırgan otu da atıyorum. Isırgandan sonra birkaç dakika daha kaynatıp süzüyorum. Sinir sıkışması problemim vardı ve şu an yok oldu.

Ben de kilo vermek için denedim. Mısır püskülü ve rezene ilavesi de yaptım. Her hafta tartıldım ve zayıflamaya başladığımı görünce şaşırdım.

ngx7r2N3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir