Kendi Numaramı Nasıl Öğrenirim?

Kendi Numaramız

Telefon kullanıcıları bazen dalgınlık bazen ise günlük stres sonucunda kendi telefon numaralarını unutabilirler. Bu durum aynı zamanda numarasını yeni değiştirenlerde de sık sık gözlemlenebiliyor. Dolayısıyla kendi numaramı nasıl öğrenirim diyenlerin Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom fark etmeksizin kullanabileceği bir yöntem var.

Kendi
Kendi Numaramı Nasıl Öğrenirim?

GSM şirketleri her hat kullanıcısına kendi numaralarını öğrenebilmek için bir kod sunarlar. Bu kod ise *101# olarak tuşlanabilir. Telefonunuzun arama ekranına geldikten sonra yıldız 101 kare tuşlayarak arama tuşuna bastığınızda kendi telefon numaranızı öğrenebilirsiniz. Üstelik hem Android cihazlar için hem de iOS cihazlar için geçerli bir telefon numarası öğrenme yöntemidir.

iPhone Kendi Numaramı Öğrenme

Telefon numaranızı Kişiler yani Rehber kısmından da öğrenmeniz mümkündür. Özellikle iPhone telefon numaramı nasıl öğrenirim diyenler için iOS kullanılan numarayı en üste taşımaktadır. Dolayısıyla iOS cihazınızın kişiler uygulamasına girdiğinizde en yukarıda kendi numaranızı kendi adınızla görebilirsiniz.

Android Kendi Numaramı Öğrenme

Yine Android tarafından da iOS tarafından sunulan özellik aktif edilmiştir. Keza kullandığınız Samsung, Huawei, Xiaomi, Asus, Lenovo ya da diğer Android tabanlı akıllı telefonlarda Kişiler ya da Rehber kısmına geçtiğinizde kayıtlı numaralarınız listelenecektir. Bu listenin en üst kısmında ise kendi adınızla kendi numaranızı görebilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Kendi Numaramı Öğrenme

GSM hattınız üzerinden ya da kullandığınız cihazın işletim sistemine göre rehberinizden kendi numaranızı öğrenmek dışında bazı aplikasyonlar aracılığıyla da bunu yapabileceğinizi belirtelim. Keza Whatsapp telefon numarası öğrenme işlemi için son derece uygun bir yöntemdir. Herkesin kendi cep telefonu numarasıyla bağdaştırılan Whatsapp hesabından ötürü uygulamayı açtıktan sonra Ayarlar sekmesine geçerek numaranızı öğrenebilirsiniz. Burada Profil fotoğrafınızın olduğu alanda aynı zamanda cep telefonu numaranızı da görebilirsiniz. Aynı ekrandan isminizi, durumunuzu ve profil fotoğrafınızı güncellemeniz mümkün.

hEccUt4e

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir