Keçi Sütlü Sabun Faydalı mı? Kullananların Yorumları Nasıl?

Keçi sütünden dondurmadan sonra bir de sabun hayatımıza girdi ki çok da iyi oldu. Çünkü içinde kimyasal yoktur, keçi sütü ve zeytinyağının karışımı ile yapılan bitkisel üründür. Kullandığınız bütün sabunlar alerjiye neden oluyorsa keçi sütlü sabunu deneyebilirsiniz. Yüzünüzün, elinizin nem dengesini sağlar. Saçlara da uygulanabilir. Peki, gerçekten faydalı mı? Kullanıcı yorumları nasıl?

Bu makalede ve Keçi Sütlü Sabun Sabun Faydaları Keçi Sütlü Sabun Faydaları Keçi Sütlü Sabun Kullanıcı Yorum konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Keçi
Keçi Sütlü Sabun Faydalı mı? Kullananların Yorumları Nasıl?

Keçi Sütü Sabunu Kullanan Kişilerin Yorumları

Uzun zamandır standart sabun kullanıyordum ve üç senedir de bu mucizevi keçi sütü sabununa geçiş yaptım. İlk olarak elimiz, yüzümü yıkıyordum ve çok memnun kaldım. Sonra duş alırken de kullanmaya başladım. Tenim o kadar yumuşadı ki hayrete düştüm. Sivilce sorunu olanlar için de birebir, bende işe yaradı. Kokusu da çok hoş. Kullanmayanlara şiddetle tavsiye ederim.

Normal şartlarda diğer sabunlara göre pahalı ama büyük bir indirimde hemen aldım ve kullandım. Parasından dolayı almamıştım ama parasını sonuna kadar hak ediyor. Sadece ellerde değil, vücudumun her noktasında keçi sütlü sabun kullanmaya başladım. Cildim yumuşacık oldu ve çok süper bir kokuyor.

Duş jelleri çok hoş kokuyor, kullanması pratik ama artık hayatımın her alanına bitkisel ürünleri sokmak istedim. Sadece yediklerimden değil, vücuduma değen her ürünün doğal olmasına dikkat ediyorum. Bu yüzden ilk olarak keçi sütü sabuna geçiş yaptım. Vücudumun bazı noktalarında sivilceler vardı ve onlar yok olmaya başladı. Tenimi ellediğim zaman sanki bir bebeğe dokunuyormuşum gibi hissediyorum. Duş aldıktan sonra artık krem kullanmıyorum. Özellikle yaz aylarında, duşta kullandıktan sonra çok rahatlatıyor.

Keçi sütü sabunu için yorumlara bakara aldım ama ben olumlu yorumlara pek katılmayacağım. Herkesin cildi nemlendi ama bende tam tersi kurumaya neden oldu. 2 hafta denedim ama olmadı. Sanki cildim eskisinden daha kötü gibi geldi.

Benim cildim yağlı ve sivilce sorunum var. Birçok kişide faydası olmuş diye gittim satın aldım, yüzüme uygulamaya başladım. İşin aslında, ben marketlerdeki standart sabundan bir farklılık görmedim. Sivilcelerde bir tane bile azalma olmadı. Kullanırken gözlerinizi kapatın çünkü öyle bir yanıyor ki uzun süre geçmiyor.

Ben şahsen sabun sevmeyen birim. Çok sevdiğimiz bir dostum tamamen bitkisel diyerek bana önerdi. Herkesin cilt yapısı farklıdır, heyecanlı şekilde aldım ama bende hayal kırıklığı yarattı. Cildim duştan sonra pul pul olur, keçi sütü sabunun kullanınca daha beter oldu. Önceden bu kadar çok kurumuyordu. Bence bu ürün yağlı ve karma cilt yapılarına sahip kişiler için uygun, bana göre değil.

Keçi sütü sabunun çok duymaya başlayınca bir de ben test edeyim dedim. Birkaç gün sonra sivilceler oluşmaya başladı. Sivilcelere iyi gelir demişlerdi bende aksi bir durum yaşattı. Benim için iyi bir deneyim olmadı. Bir daha almama kararı aldım. Tabii, çıkan sivilcelerin beslenme mi sabun mu olduğundan tam emin değilim.

Gün aşırı ya da haftada 2 sefer 3 aydır keçi sütü sabunu kullanıyorum. Yorumların çoğuna katılıyorum cildim bebek gibi oldu. İlk aldım, kullandım ve hemen faydasını gördüm. Elimi yüzümde gezdirdiğimizde pütür pütür şeyler geliyordu ve bu sabundan sonra onlar olmamaya başladı. Yağlı ciltler için iyi olduğunu söyleyebilirim ama diğer cilt tipleri için bir tecrübem yok.

Keçi sütü sabununu sadece yüzüme uyguluyordum ama artı banyoda da sürmeye başladım. Öyle bir kokusu var ki gözlerim kapatıp mest oluyorum. Diğer sabunlardan farklı olarak biraz kremsi bir yapısı var. Yağlanmayı önlüyor ama cildiniz çok kuruysa bu kuruluğu iki katına çıkarıyor. Eğer cilt tipiniz kuruysa duştan sonra hemen bir nemlendirici sürün. Ben kullandım ama kokusu dışında beni tatmin eden yanı olmadı. Diğerleri ile arasındaki farkı hissedemedim. Doğal olduğu için tene de bir zarar yok, o açıdan kullanılabilir.

Duş jelinin arkasındaki etiketi okuduktan sonra doğal bir temizleme yöntemi aradım ve keçi sütü sabunu buldum. Birçok yorumda kuruluk şikayeti yazıyor da zaten normal, kimyasal içerikler de aynı şekilde kuruluğa neden oluyor. Bitkisel ürün olmasına rağmen mükemmel köpürüyor. Bedenimin tamamen kirden arındığını hissediyorum. Kokusunu beğenmeyecek kişi yoktur. Ben çok beğendim, tavsiye ediyorum.

36k2ePmX

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir