Kalça Egzersizleri ile Sizi Görenler Hayran Kalacak

Kalça Egzersizleri ile Sizi Görenler Hayran Kalacak. Etrafınızdaki herkes, artık size arkanızdan bakarsa şaşırmayın!.

Sıkı ve gelişmiş kalça kasları, sizi sadece daha güçlü yapmakla kalmayacak aynı zamanda tüm vücudunuzun yağ oranını da düşerecektir. Hatta arkanız ne kadar sağlamsa, sakatlık riskiniz de bir o kadar azdır demek mümkün.

Hazırladığımız bu üç egzersiz ile daha sıkı kalçaya, dik duruşa ve düzgün bir postüre sahip olmamanız imkansız;

Kettlebell Swing

Kettlebell Swing

Egzersizi Kettlebell swing hareketi yardımıyla yapacak, arkanızı çalıştıran ve ciddi anlamda yağ yakmanızı sağlayan bir sağlayacak olduğunu bilmelisiniz. Kendinize hedef bir tekrar sayısı belirleyin ve bu sayıyı gün içinde tamamlamaya çalışarak asla vazgeçmeyin!

Hip Thrust ile Kalça Geliştirme

Hip Thrust ile Kalça Geliştirme

Bu hareket ile gücünüzü bel yerine kalçadan oluşturacaksınız. Bu nedenle kaldırma antrenmanlarında sakatlık riski minimuma inmiş olacaktır. Deadlift ya da squat gibi bileşik egzersizleri yapmadan önce ısınma amaçlı 15-20 tekrar yapmayı unutmayın. Egzersizi yüksek ağırlıkla 20 tekrardan 4-5 set olarak da uygulayabilirsiniz.

Step Up

Bu egzersiz kalçanızı geliştirmenin yanında, kuvvetinizi ve bacak dengenizi de arttırdığından önemlidir. Step Up egzersinizi, antrenman sonlarında 10 dakika uygulayabilirsiniz. Böylece dizleriniz güçlenmeye devam ederken, alt vücudunuz dayanıklılığı da ciddi anlamda artmış olduğunu fark edeceksiniz.

98222