Kabızlığa İyi Gelen Mucize; Kereviz Sapı

Ülkemizde daha çok kökünün kullanıldığı besleyici özelliklede lezzeti ve kokusu ile bilinen kerevizin sapları da dünyaca bilinen ve tüketilen bir sebzedir. Öze..

Ülkemizde daha çok kökünün kullanıldığı besleyici özelliklede lezzeti ve kokusu ile bilinen kerevizin sapları da dünyaca bilinen ve tüketilen bir sebzedir. Özelliklede kabızlığa iyi gelmesiyle de zayıflamaya yardımcı bir bitki olmasıyla da oldukça önemli sebzelerden biridir. Ülkemizde oldukça fazla yetişen özelliklede Akdeniz tipi beslenmenin vazgeçilmezlerinden biri olan kerevizi birçok insan tüketmiyor. Topraktan gelen sağlığı reddetmeyin bol şekilde tüketmeye çalışarak sağlıklı bir kilo verme süreci yaşayabilirsiniz. Birçok sebze sağlık sunuyor. Kerevizin kendisi kadar yaprak ve sapları vitamin ve mineral bakımından inanılmaz bir zenginlik içermektedir. Kereviz sebzesi birçok farklı sağlık içeriyor özelliklede idrar söktürücü ve ödem giderici etkilerinden bahsetmek isterim. Vücuttaki zararlı olan toksinler arınmanızı sağlayan kereviz safra salgısını ve bağırsaklar için özelliklede sindirim sistemini düzenlemesiyle oldukça etkilidir. İştahınızı baskılayarak tokluk seviyenizi artırır. Sadece bu yararları ile değil vücut için gerekli olan A, B ve C vitamini, kalsiyum, demir ve potasyum içeriğiyle de hastalıklardan korumanızda büyük roller üstlenen bir sebzedir. Kerevizin sebzesi yüksek miktarda antioksidan etkisi içerirken içinde bulunan flavonoidler sayesinde kansere karşı koruyucu olan ve kanser hücrelerinin çoğalmasını engelleyici etkiye sahiptir. Tümör oluşumunu da engelleyen kereviz ve saplarını detoks olarak vücudu temizlemek içinde tüketebilirsiniz son yıllarda yapılan araştırmalar sayesinde kereviz ve sapı kabızlığa iyi geldiği kadar birçok kişinin yaşadığı hipertansiyona karşı inanılmaz bir etki yaparak sindirimi düzenliyor. Bağırsakların çalışması için yararlı lif oranına sahip olan kereviz ve saplarını basit yollarla tüketmekten geçiyor yoğurt içine, salata ve yemeklere saplarını doğrayarak etkili sağlıklı bir gıdayı tüketmiş olacaksınız. Genelde ülkemizde yeni tanınan saplarını pazarlarda ya da marketlerde sadece beyaz kısmıyla tanıyan halk aslıda sadece köküyle değil yeşil üst kısmıyla da yararlı olduğu belirterek isterim. Dünyada daha çok yeşil saplarının tüketildiği kerevizin sadece yemeği değil özelliklede suyunu sıkarak ta tüketmelisiniz. Tansiyon hastaları içinde oldukça yararlı olan bu sebze damarların genişleyerek rahat kan akışını sağlamasıyla tansiyonun düşmesini sağladığı gibi damar tıkanıklığı sorunu yaşanlar için de önerilen bir sebzedir. Zayıflamak için özelliklede saplarından mümkün olduğunda sofralarınızda kullanmaya göstereceğiniz kerevizi hayatınızdan çıkarmayın hem sağlık hem form tutmak için oldukça yararlı bir sebze olarak bilim dünyasının kanıtlarıyla saptanmıştır. Kereviz ve sapını yemek ya da yoğurtla birlikte tüketerek zayıf kalacağınız gibi sağlıklıda olacaksınız. 5538

İçeriğimizde ve Kabızlık İyi Gelen Mucize Kereviz Sapı Sağlık Doğal Tedavi Sindirim Sistemi 8 konusunda detaylar bulabilirsiniz.