Jacutin Tipi Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır?

Jacutin Tipi Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır Jacutin haşere ilacının etki süresi çok uzun sürmese de etkin olduğu dönemde gayet kullanışlıdır. 15 günde bir uygulanması önerilen, miktara göre farklı..

Jacutin Tipi Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır Jacutin haşere ilacının etki süresi çok uzun sürmese de etkin olduğu dönemde gayet kullanışlıdır. 15 günde bir uygulanması önerilen, miktara göre farklı etkiler gösteren Jacutin farklı formlarda satıldığı için tercihinize bağlı olarak temin edilebiliyor. Toz olarak satılmasına karşılık tablet formunun daha fazla tercih edilmesi kolaylığından kaynaklanıyor. Üstelik toz ve tablet arasında ne kadar uygulanabileceğini anlamak farklı değişkenlerden hesaplanıyor.

Yazımızda ve Jacutin Haşere İlaçları Jacutin Kullanımı Haşere İlaçları Kullanımı Jacutin Haşere İla konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Toz doğrudan miktar orantısıyla hesaplanırken tabletlerde taneyle hesap yapmak mümkün oluyor. Küçük boylar çok fazla kullanıldığından çoğu zaman büyük boy Jacutin haşere tableti tercih ediliyor. 35 metrekare için tek tablet kullanmak en ideali olarak görünüyor.

Kullanımı kolay olmasının yanı sıra güve, sivrisinek, sinek, hamam böceği, tahtakurusu, bit ve pire gibi haşerelerin tamamına etki gösteriyor. Üremelerini engellediği gibi tüm haşerelerin yuva yapmış olmalarına karşın evinizden silinip gitmesini sağlıyor.

Jacutin Tipi Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır

Jacutin Haşere Tableti Nasıl Kullanılır?


Haşere tableti ilaç olarak en sık kullanılanlar arasındadır. Bunu kolayca uyguladığımızda zaten anlayacağız. Çoğunlukla tüm evde bir kerede kullanılan, uzun süre gidilmemiş çiftlikler ya da yazlıklar için ideal olan bir haşere ilacıdır. Uygulama kısmına geçmeden önce ilacın etkisini göstermesi için gereken bazı şartlardan bahsetmek istiyoruz. Bu şartların başında hava alıp almaması geliyor.

İlacı kullanırken odanın ya da evin hava almaması gerekiyor. Ancak bu ilacın kullanımının ardından böyle değil. Ortalama 3 saat bekledikten sonra evin havadar bir biçimde tahliye edilmesi gereken bir havası oluşacak.

Bir kap aldıktan sonra içerisini suyla doldurup metrekareye uygun şekilde tableti içerisine atmalısınız. Örneğin 70 metrekare bir salonda kullanacaksanız 1 tane büyük tableti suya atarak çözünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer 30-35 metrekarelik odalarda uygulayacaksanız 1 tane büyük tablet yeterli olacaktır. Daha küçük alanlar için küçük boy tabletler olduğu gibi bunların sayısını arttırarak uygulamanız mümkün kılınmıştır.

Suda çözünen tabletler doğrudan hava yoluyla tüm eve ya da mevcut odaya işleyecektir. Sonrasında ise havalandırma işlemine geçmek için 3 saatlik bekleme periyodu başlar. Bu periyot boyunca sizin ya da evcil hayvanlarınızın odada bulunmaması gerekmektedir. İnsan sağlığı için zararlı olmamasına rağmen her ihtimale karşı bu önlemi almanız tavsiye ediliyor.

Aynı durum Jacutin haşere ilacı kullanırken besinler içinde geçerli. Besinlerin hiçbir dokusuna zarar vermemesine rağmen önlem almakta fayda olduğunu söylemeliyiz. Eğer tadı, kokusu, rengi ya da fiziksel durumu değişmemiş fakat Jacutin haşere tabletinin kokusuna maruz kalmış olan bir besini tüketirseniz sorun yaşamazsınız. Ancak elinizden geldiğince tedbirli davranmak size bir şey kaybettirmez.

Diğer ilaçlar gibi tüm haşereler için kullanılarak kesin çözüm sağlayan Jacutin hamam böceği, tahtakurusu, bit, pire ve türevindeki tüm haşereleri yok etmektedir. Haliyle tek bir ilaçla hepsiyle mücadele edebilmeniz mümkün kılınmıştır.

Jacutin Haşere Tableti Güveler İçin Nasıl Kullanılır?


Güve için Jacutin haşere ilacı kullanmak aslında mümkündür. Ancak bunu uygularken farklı standartlara uymanız gerekiyor. Bildiğiniz gibi kilerde ya da gardıropta bulunan kıyafetlere ve eşyalara yönelen güveler ancak bu bölgeleri kapsayan bir ilaçlamayla arındırılır. Bunu başarmak için elinizde iki farklı seçenek olacak.

Oda için tamamen ilaçlama yapacaksanız ilaçlama esnasında uygulanacak 3 saatlik süreçte tüm gardırop ve kiler kapılarını açık bırakın. Böylece yayılacak olan koku eşyalara sinecek ve güveleri öldürecektir. Dilerseniz gardırop ya da kiler için özel küçük Jacutin tabletleri kullanabilirsiniz. Bunları kullanmanız için daha ufak bir kapta gardıroba yakın uygulama yapabilirsiniz. Sayı ve boyut azaldığından doğrudan etki güveler üzerine olacaktır.

88448