Oko Tipi Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır?

Oko Tipi Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır Oko tipi haşere ilaçları çoğu zaman tatarcık için uygulanan bir önlemdir. Ancak yaz aylarının gelmesiyle haşere sayısı artar ve sinek oluşumunu önlemek ..

Oko tipi haşere ilaçları çoğu zaman tatarcık için uygulanan bir önlemdir. Ancak yaz aylarının gelmesiyle haşere sayısı artar ve sinek oluşumunu önlemek adına kullanımlar yaygınlaşır. Genellikle Oko haşere ilacı kullananlar çok yönlü etkilerinden her zaman faydalanırlar. Genel anlamda tatarcık ve sivrisinek kovan olarak bilinse de birçok haşerenin sonunu getirmektedir.

Yazımızda ve Oko Tipi Haşere İlaçları Haşere İlaçları Kullanımı Oko Tipi İlaç Kullanımı Haşere İlaç ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Tahtakurusu ve hamam böcekleri içinde kullanılan bir ürün olmasına rağmen diğer haşerelerden yana şikâyeti olmayanlar pek tercih etmez. Dumanlı bir haşere ilacı olup tablet şeklinde üretilmektedir. Temin ettiğinizde yanmayan bir yapıya sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Ateşe verdiğinizde ufak bir kıvılcım görürsünüz ve bu kıvılcım ateşe dönüşmeye meyilliyse söndürebilirsiniz.

Her halükarda yandıktan sonra kendi kendine tüm tablet bitene kadar duman salmaya devam edecektir. Haliyle haşereler için zararlı olduğu kadar ev hayvanları içinde ciddi bir sorun oluşturabilmektedir. Asla kedi, köpek, kuş, balık gibi evcil hayvanların bulunduğu ortamlarda kullanmamanız öneriliyor.

Oko Tipi Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır

Oko Nasıl Kullanılır?


Eğer Oko haşere ilacı kullanmak istiyorsanız öncelikle evinizi buna uygun şekle getirmelisiniz. İlk etapta işe hayvanlarınızdan başlayın. Kedi, köpek, kuş ve tüm akvaryum hayvanları dahil olmak üzere hiçbir canlıyı Oko haşere tabletini yakmadan önce evden çıkarın. Kokunun daha iyi yayılabilmesi için uygun ayarlamaları yapın. Oda kapılarını açık bırakın ve dolap kapaklarını aralayın.

Ardından ise evdeki hava sirkülasyonunu kesin. Kapı ve pencereleri ilacın tam etki gösterebilmesi için kapalı tutun. Yaklaşık olarak 1-2 saat aralığında her yer kapalı durduğunda sineklerin ve tatarcık tipi haşerelerin öldüğünü göreceksiniz. Bu aşamada Oko haşere ilacı etkisini çabuk gösterdiği için tercih edilmektedir.

Odayı ya da tüm evi Oko dumanlı tablet ile ilaçladıktan sonra tüm kapı ve pencereleri açarak havalandırmayı ihmal etmeyin. Bu ilaçlama işlemi esnasında dumana maruz kalan bir besin öğesi varsa bunu tüketmeyin. Çünkü dumanın etkisiyle içerisine sinebilecek bir takım zehirli gazlar olabilir. Bu aşamaya dikkat etmeniz sağlığınız için son derece önemlidir. Aynı hassasiyeti evcil hayvanlarınızın mamalarına göstermeniz onların sağlığı için yine önem arz edecektir.


Evinizi tamamen havalandırdıktan sonra en az bir ay rahatsınız demektir. Sinek ve benzeri haşere gruplarının 3-4 hafta boyunca evinizde barınmayacağının garantisini Oko haşere ilacı vermektedir. Ancak bu süreç dolduğu anda tekrar uygulamanız tavsiye edilmektedir. Üstelik uzmanlar bu ilacı tercih ettiğinizde kesinlikle bitkilerinizi de korumanız gerektiğini vurguluyorlar. Aksi halde narin bitkiler başta olmak üzere ölme oranlarının çok yüksek olduğundan bahsetmek istiyoruz.

21467