İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’a Bir Mektup

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’a bir mektup adlı içerikleri ve mektuplar ile ona yazılmak istenen bir mektup nasıl olurdu sorularının yanıtlarını sizler için hazırladık.

İçeriğimizde ve İstiklal Marşı Yazar Mehmet Akif Ersoy Mektup Milli Marş Türk Edebiyatı detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Sayın Mehmet Akif Ersoy;

Siz bu ülkenin vatana hizmet eden öncülerinden biri olmakla kalmadınız aynı zamanda gelecekte bu vatan üzerinde yaşayan tüm insanların sizin yazmış olduğunuz eserler ile bu vatana armağan ettiğiniz İstiklal Marşı ile vatansever olmasına da imkan tanıdınız. Yazmış olduğunuz İstiklal Marşı Türk olan her insanın duyduğunda tüylerinin diken diken olduğu ve kalbinde bir vatan sevgisi hissettiği bir eserdir. 

İstiklal
İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’a Bir Mektup

Eserinizden bu güne kadar tüm atalarım sizin yazdığınız eserde aynı birlik ve beraberlik duygularıyla vatan aşkını hissettiler ve ben de tüm geçmiş atalarım gibi sizin kaleme aldığınız İstiklal Marşı olarak can bulmuş eserinizle bu ruhu taşıyorum. 

Siz Mehmet Akif Ersoy olarak tam da bu vatanın bu milletin en ihtiyaç duyduğu anda yetişen bir Hızır oldunuz. Eserleriniz ile değil kişiliğiniz ve efendiliğiniz ile bu millete örnek olmaya devam edeceksiniz. Ülkemde sizin gibi değerli üstadların yaşamasından ve onlarla aynı ruh istikametinde yaşamaktan gurur ve onur duyuyorum. Siz belki bedenen şuan aramızda yoksunuz ama vatan sevgisini ruhumuza işleyerek ruhunuzu yaşatıyorsunuz. Sizin varlığınıza ve eserlerinize minnettarız.

Ad Soyad: C. Türkmen

Mehmet Akif Ersoy’a Mektup Örneği

Sevgili Yazarımız Mehmet Akif Ersoy’a

İstiklal Marşımızı kaleme aldığınız dönemde birçok sıkıntı ve zorluk içinde içinizde yer alan vatanseverlik ile böyle bir eseri hazırladınız. Size teşekkür etmek basit bir ima kalır. Tüm Türk halkı İstiklalini ve İstikbalini sizin eseriniz ile arayıp bulmaya çalışmıştır. 

Yaşadığınız dönemde kolaya kaçılacak çok fırsat varken sizler ülkemizin içinde bulunduğu durumdan kurtulması ve vatanın birlik ve beraberliği için birçok fedakarlıkta bulundunuz. İstiklal marşı içinde yer alan sözleri değil ruhu yaşattığınız için bugün dahi onu dinleyen her vatandaş etkilenmektedir. 

Atalarının emaneti olan vatanın ve milletin varlığı ve ruhu İstiklal Marşı ile tüm milletimizde aynı duygu birliğini yaşamayı sağlamaktadır. İstiklal marşı diğer milletlerin ki gibi sadece dilde söylemediği gibi kalpten de hissedilen bir marş olduysa bunda hem sizin hem de ilahi bir yardımın olduğunu anlamak gerekir. Bu nedenle size dua ve kalpten saygılarımızı sunuyoruz. 

Bu vatan sizlerin sayesinde buralara geldi sizlerin ve şehitlerimizin asil kanlarıyla bedeli ödenen bir egemenliğin içinde yaşayıp gelecek nesillere ulaşabiliyoruz. Sizin temelini attığınız bir bilinçle bu milleti, vatanı ve bayrağı koruyacağımıza söz veriyoruz. 

Ad Soyad; 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir