Imdb Puanı Yüksek En İyi Gençlik Filmleri

Gençlik için yapılan filmler genelde daha eğlenceli ve romantik oluyor. İçlerinde dram da barındıran, İMDB'den yüksek puan alan filmleri sizler için derledik.

En İyi Gençlik Filmleri

Hayatın sıkıcı rutininden kopup gençliğin bitmek bilmez enerjisi ve tutkulu aşkının rehberliğinde macera dolu bir serüvene hazır mısınız? Cevabınız evet ise lütfen ekranı aşağı kaydırın. Imdb puanlarıyla kendilerini kanıtlamış, izleyicileri kimi zaman kahkahalara kimi zaman hüzne boğacak bir birinden güzel en iyi gençlik filmleri sizlerle.

Son Ders: Aşk ve Üniversite Filmi

Imdb Puanı: 7,0

Yapım Yılı: 2008

Listemizi Türk sinemasının üniversite temalı filmleri arasında öne çıkan yapıtlarından biri olan Son Ders: Aşk ve Üniversite filmi ile açıyoruz. Bu filmde bir taraftan 80’lerin siyasi durumunu bir taraftan da üniversiteli gençlerin aşk, arkadaşlık ve eğlence dolu anları işleniyor.

Kadrosunda Türk sinema ve tiyatrosunun önemli isimlerinden Ferhan Şensoy, Kaan Urgancioğlu, Ekin Türkmen ve Duygu Bozan gibi isimlerin yer aldığı bu Türk gençlik filmi ile öğrencilerin enerjisini film boyunca hissedeceksiniz.

 

Şeytan Tüyü (Handsome Devil) Filmi

Imdb Puanı: 7.1

Yapım Yılı: 2016

Öğrencilerin arasında saygı duyulmak ve sevilmek için rugbyde başarılı olmak zorunda olduğunuz bir yatılı okula babasının zoruyla gönderilen Ned maalesef ki rugby sporunda biraz bile olsa başarılı değildir.

Yeni geldiği bu okulda öğrenciler tarafından kabul edilmeyen Ned’in oda arkadaşı ise rugby sporunda çok başarılı bir öğrenci olmasına rağmen diğerleriyle anlaşamamaktadır. Bu iki zıt karakterin aynı odada buluşup arkadaş olması ve kendilerini tanıma yolculuklarını izleyeceğiniz bu yapıt yabancı gençlik filmleri arasında sizler üzerinde birçok konuda etki bırakmayı başaracak.

 

Zaman Yolculuğu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Filmi ( FAQ About Time Travel)

 

Imdb Puanı: 7,1

Yapım Yılı: 2009

Birbirlerinden bir an olsun ayrılmayan üç yakın arkadaşın gittikleri barda, tuvaletin bir zaman makinesi olduğunu keşfetmesi ile başlayan bu serüven gülmekten çenenizi ağrıtacak.

Farklı zaman dilimleri arasında bir oradan bir buraya sürüklenen üç kafadarın başına gelenlerin işlendiği bu yapıt ve eğlenceli gençlik filmi arayanlar için güzel bir alternatif olacaktır. Zaman yolculuğu teması ile de dikkatleri üzerine çeken Zaman Yolculuğu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular filminin yönetmen koltuğunda Gareny Carrivick oturuyor.

 

Şu An Muhteşem Filmi ( The Spectacular Now)

 

Imdb Puanı: 7.1

Yapım Yılı: 2013

Gençlik filmleri kategorisinin olmazsa olmazı çılgın havuz partileri, eğlenceli arkadaşlıklar ve tabii ki de tutkulu aşkın yer aldığı bu filmde yönetmen James Ponsoldt’ın temaları kendine has ele alışı sizleri kendine hayran bırakacak. Gece içkiyi fazla kaçıran bir gencin hiç bilmediği bir bahçede tanımadığı bir kız tarafında uyandırılması ile başlayan filmde tutkulu bir aşkın doğuşuna şahit olacaksınız.

 

Liseli Polisler Filmi ( 21 Jump Street)

 

Imdb Puanı: 7.2

Yapım Yılı: 2012

Polis okulundan yeni mezun olmuş Schmidt ve Jengo’ nun ilk görev yerleri bir lisedir. Yerleştirildikleri lisede kimliklerini gizleyerek işlenen suçları raporlaması ve işlenebilecek olan suçların önüne geçmeleri beklenen bu ikili, genç yaşlarının da etkisi ile lise ortamına ayak uydurup adeta tekrar bir liseliye dönüşüyorlar. Ortamın eğlencesine kapılan bu ikilinin başına gelen olaylar silsilesi komedi gençlik filmi arayan izleyiciler için harika bir serüven olacak.

 

Mükemmel Uyum Filmi ( Pitch Perfect)

Imdb Puanı: 7.2

Yapım Yılı: 2012

 

Bir öğrencinin güzel sesinin keşfedilmesinin üzerine okulda bir müzik grubunun kurulmasını konu alan Mükemmel Uyum filmi vizyona girdiği 2012 tarihinde sahip olduğu müzikleri ile bir çok rekor kırdı. İlk filmin başarılı gişe sonucu ile birlikte seri filmleri devam eden bu yapıt müzikal gençlik filmi kategorisinin önemli üyelerinden bir tanesi.

 

Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi Filmi ( 10 Things I Hate About You)

 

Imdb Puanı: 7.3

Yapım Yılı: 1999

 

Gil Junger’in yönetmen koltuğunda oturduğu bu film de birbirinden tamamiyle zıt karakterlere sahip olan iki kız kardeşin yaşantıları ve aileleri tarafından maruz bırakıldıkları baskı ele alınıyor. Kız kardeşlerinden bir tanesi erkeklerle hiç ilgilenmeyen bir karakter iken diğeri güzel ve bir çok erkeğin peşinden koştuğu bir kadındır.

Kardeşlerinin ailesi ise onlardan ya ikisinin de sevgili bulmasını ya da hiç kimsenin sevgilisinin olmasını istemektedir. İlginç konusu ile dikkatleri çeken bu film gençlik filmleri başlığının olmaz olmaz yapıtlarından biri olmayı başarıyor.

 

Juno Filmi

 

Imdb Puanı: 7.4

Yapım Yılı: 2007

 

Roma Film Festivali’nde en iyi film ödülünü alan ve Altın Küre’de üç dalda aday gösterilen bu yapıt lise öğrencisi Juno’nun hayatının aniden değişmesini ele alıyor. Okul arkadaşı Bleeker ile birlikte olduktan sonra Juno’nun hamile kaldığını öğrenmesi ile birlikte hayatı büyük bir değişim sürecine giriyor. Ergenlik heyecanı ve hatalarının işlendiği bu filmde lise öğrencilerinin olgunlaşma sürecine tanık olurken bir an olsun yüzünüzden tebessüm düşmeyecek.

 

Scott Pilgrim Dünyaya Karşı Filmi (Scott Pilgrim vs. The World)

 

Imdb Puanı: 7,5

Yapım Yılı: 2010

 

Oldukça zeki ve bir o kadar da güzel bir kıza aşık olan gencin aşkına ulaşabilmesi için kızın tüm eski sevgililerini dövmesi gerekiyor. Sıradışı konusuyla dikkatleri üzerine çeken bu komedi gençlik filmi sizlere Scott’ın azmini bolca kahkaha ile izlettirecek.

 

 

Ah Nerede Filmi

 

Imdb Puanı: 7.6

Yapım Yılı: 1975

 

Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu‘nun unutulmaz filmlerinden biri olan Ah Nerede Türk sinemasının en samimi ve en içten yapıtları arasında yer alıyor. Üniversite için İstanbul’a gelen fakat okulları dışında kalan her şey ile ilgilenen üç kardeşin maceralarını anlatan bu film aynı zamanda ailenin önemini ve tutkulu bir aşkı da konu edeniyor. Günümüzde de popülerliğini hala sürdüren Ah Nerede Türk gençlik filmleri arasında özel bir yerini hala koruyor.

 

Sosyal Ağ Filmi ( The Social Network)

 

Imdb Puanı: 7.7

Yapım Yılı: 2010

 

Mark Zuckerberg’in Üniversitede öğrencilik yıllarını işleyen bu biyografik yapıtta Facebook’un kuruluş süreçleri ele alınıyor. Yayınlanmış olduğu yıldan bu yana izleyicilere ilham veren Sosyal Ağ filminin izlemesi de oldukça keyifli.

 

Aynı Yıldızın Altında Filmi (The Fault in Our Stars)

 

Imdb Puanı: 7.7

Yapım Yılı: 2014

John Green’in çok satan kitabından uyarlanan Aynı Yıldızın Altında filmi hayatın en heyecanlı ve en güzel geçtiği gençlik yıllarında hastalığa yakalanan gençlerin duru aşkları ile kalplerimizi ısıtırken bir taraftanda bizleri hüzne boğuyor. Yönetmen koltuğunda Josh Boone’nin oturduğu dram gençlik filmi kategorisindeki bu yapıt sizleri gözyaşlarına boğabilir.

 

3 Aptal Filmi ( 3 Idiots)

 

Imdb Puanı: 8,4

Yapım Yılı: 2009

 

Bollywood’un tartışmasız en iyi filmlerinden biri olan 3 Aptal bir mühendislik okulundaki 3 arkadaşın 4 yıllık üniversite serüvenini konu ediniyor. Aynı zamanda eğitim sistemine dair eleştirilerinde bolca yer aldığı bu yapıtta dostluk, aşk ve bolca kahkaha size eşlik edecek. Şarkılarıyla da akla kazınan 3 Aptal’ı hala izlemediyseniz hiç vakit kaybetmeminizi öneririz.

 

Hababam Sınıfı Serisi Filmi

 

Imdb Puanı: 9,4

Yapım Yılı: 1975

 

En iyi gençlik filmleri listesi denilince zirvenin sahibi tabiki belli. Her biri efsaneleşmiş birbirinden özel ve bir o kadar da komik karakterleri ile Türk halkının her yaştan bireyini kahkahaya boğan bu serinin yerini doldurabilecek bir yapıt henüz çekilmedi. Türk gençlerinin lise hayatının konu alındığı bu seriyi kaç kere izlemiş olursanız olun ilk günkü etkisini koruyacak eşsiz bir eser.

 

 

22674