En iyi Eski Diziler

En iyi Eski Diziler Ah o eski diziler, şimdi ekranlarda tekrar oynasa da izlesek mi diyorsunuz? İşte en popüler dizilerin lsitesini ve fragmanlarını sizler için derledik.

En iyi Eski Diziler Dizi izlemek her zaman keyifli bir seçenek olmuştur. Herkes kendi seyir zevkine uygun seçimler yaparak boş vakitlerini dizi izleyerek değerlendirebilmektedir.

Bu içerikte ve Eski Diziler En İyi Eski Diziler Nostaljik Diziler 90’lı Yılların Dizileri Unut konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Bazı diziler vardır ki izlemenizin üstünden çok zaman geçse de asla etkisinden kurtulamazsınız ya da hikayesini asla unutamazsınız. Bu yazımızda dünya üstünde izlenmiş olan eski diziler bulunmaktadır. Gelmiş geçmiş en iyi eski dizileri bu yazımızı takip ederek öğrenebilirsiniz.

En iyi Eski Diziler

Leyla ile Mecnun Filmi

TRT 1 ekranlarında 2011- 2014 yıllarında yayınlanan dizi hala tekrarları ile en çok izlenen diziler arasında yer almaktadır. Konusu itibariyle oldukça hayalî ve gerçeklik dışı ögeler içeren dizi oldukça eğlenceli işlenmiştir.

Doğdukları zaman beşik kertmesi yapılan Leyla ve Mecnun 25 yaşlarına geldiklerinde birbirlerini bulurlar ve macera başlar. Dizide oldukça ilgi çekici bir rold olan, rüyadan çıkıp gelen ve hayatlarına ortak olan aksakallı dede figürü de en az başroller kadar ilgi çekicidir. En iyi eski Türk dizisi deyince ilk akla gelen dizidir.

Behzat Ç. : Bir Ankara Polisiyesi Filmi

Emrah Serbes romanından uyarlanan dizi ilk olarak 2010 yılında Star TV ekranlarında yayınlamıştır. Aradan geçen zamanda adı asla unutulmayan dizi farklı platformlarda da yayınlanmıştır. Behzat Ç. polis akademisi okumuş bir cinayet büro görevlisidir.

Cinayet büro polisi olan Behzat eşiyle ve kızıyla da sıkıntıları olan geçinmesi zor bir insandır. İşinde tutkulu ve başarılı olan Behzat Ç. kızının ölümüyle daha hırçın bir insana dönüşür. Her bölümde birçok cinayeti çözerken aynı zamanda kızının intikamını alabilmek için de pek çok yola başvurur.

Süper Baba Dizisi

Süper baba dizisi 1993-1997 yılları arasında yayınlanmıştır. Üç çocuğu olan eşinden ve ayrılmış bir baba olarak evlatlarına hem anne hem de babalık yapan Fikret izleyicilerin kalbinde taht kurmuştur. Eski diziler Türk yapımı deyince herkesin bildiği dizi olma özelliği taşımaktadır.

Ezel Dizisi

2009 yılında yayınlanan dizi gerek replikleri gerek konusu itibariyle hala gündemdedir. Ezel dizisinin hikayesi aslında oldukça trajik başlar. Sevdiği kızla evlenme yolunda olan Ömer tam da bu teklifi yapacağı gece aşık olduğu kız tarafından büyük bir ihanete uğrar. Ömer’in sevdiği kız olan Eyşan, yine Ömer’in en yakın arkadaşlarıyle haince bir tuzak hazırlayıp genç adamın hayatını mahvederler.

Böylece hapse giren Ömer, hapisten çıktığında artık bambaşka biri olur. Ezel tam da bu şekilde doğar. Ramiz Karaeski namı diğer Ramiz dayı onun hayatına dokunur ve intikam fitilini ateşlemesine yardımcı olur. Dizide pek çok aforizmanın da yer alması Ramiz dayı karakterini en az başrol kadar önemli bir yere koymuştur.

İkinci Bahar Dizisi

20 yıl önce ekranlara merhaba diyen ikinci bahar dizisi, sıcacık aile havasını bugün hala hissetmemizi sağlayacak kadar etkileyici bir yapım. Aslen Gaziantepli olan Ali Haydar usta, İstanbul’da bir kebapçı dükkanı sahibidir.

Oldukça bilgili, kibar ve ince düşünceli olan Ali Haydar, yanında çalışmaya başlayan Hanım ile naif bir aşk hikayesine yelken açar. İkinci bahar faslı da her iki karakter için başlamış olur. Hanım’ın çocukları, Ali Haydar ustanın dost ve düşmanları ile başlarına gelen her olayı acısıyla tatlısıyla izleyiciye hissettiren enfes bir aile dizisidir.

Avrupa Yakası Dizisi

Senaryosu Gülse Birsel tarafından yazılmış Avrupa Yakası dizisi 6 sezon devam etmiştir. Aile dizisi olmasının yanısıra geniş oyuncu kadrosuyla oldukça sevilmiştir. Burhan Altıntop, Şahika gibi karakterler hala efsanevi etkisini yitirmemiştir. Aslı ve Volkan kardeşler ise gerek didişmeleri gerekse türlü maceralarıyla dizinin en eğlenceli karakterleridir.

Yeditepe İstanbul Dizisi

Başroldeki Emre Kınay işsiz Yusuf karakteriyle dizide karşımıza çıkıyor. Hoş bir mahalle dizisi olan Yeditepe İstanbul değerlerine bağlı insanların yaşamını konu alıyor. Dramatik hayatların yer aldığı dizi oldukça ağır anlamlar içermektedir.

Tatlı Hayat Dizisi

İhsan ve eşi Sevinç çalışıp zengin olup lüks bir yaşam kurmuşlardır. Tatlı hayat dizisi köklü bir segment değişikliği yaparak atladıkları statünün aslında ne kadar zorlu olduğunu gösteren karı-kocanın yaşantısını bizlere eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

Sıdıka Dizisi

Sıdıka dizisi bilge bir ev kızının yaşamını konu almaktadır. Hem tam bir ev hanımı gibi elinden her iş gelen hem de entelektüel bir kız olan Sıdıka, algısal paradigmalarla ve annesinin gelenekçi dayatmalarıyla da mücadele etmektedir.

Elveda Rumeli Dizisi

Balkanlar’dan savaş sonrası göç etmek zorunda kalan huzurlu ve kalabalık ailenin değişimini ve yeni hayatlarına uyum sağlama çabalarını anlatan dizi, 2007 yapımı. Dizideki replikler dillerde pelesenk olmayı başarmıştı.

Ekmek Teknesi Dizisi

İstanbul’da fırıncılık yapan Nusret kız çocukları olan bir ustadır. Mahalle dizisi olan yapımda Türk aile yapısı ve farklı hayatların seyri canlandırılmıştır. Ekmek teknesi Nusret baba sözleri dikkat çeken en önemli dizi özelliklerinden olduğundan halen rağbet görmektedir.

Deli Yürek Dizisi

Osman Sınav yönetmenliğinde yapılan dizi 1998 yılında başlamıştır. Uzun yıllar sürmesi biraz da Deli Yürek samimiyetinin tesiri olsa gerek. Yusuf Miroğlu mafya ve siyaset düzleminde aynı zamanda hayata dair duyguların tümünü de yaşayarak izleyiciyi büyüleyen bir karakter olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem ailesi hem de sahip olduğu değerler oldukça önemli olan Yusuf için mücadele zamanı.

Yabancı Damat Dizisi

Gaziantepli bir aileye damat olan Yunanlı yabancı damat Niko, kolay kolay kabul göreceğe benzememektedir. Bir yanda Nazlı’nın ailesi diğer yanda Niko’nun ailesi… Bakalım neler olacak? Eski diziler aşk kategorinde gösterilebilecek dizi, aynı zamanda çok eğlenceli.

The Simpsons (1989) Dizisi

26 sezondur devam eden, Amerika’nın en uzun soluklu TV dizisi olan The Simpsons  bir televizyon klasiği. Orta-sınıf bir Amerikalı ailenin ve yakın çevresinin, Springfield isimli kurgusal bir kasabada bitip tükenmek bilmeyen bol hicivli, komik maceraları.

Amerikan popüler kültürüne, kendine ve yayınlandığı kanala rağmen televizyon sektörüne, siyasete ve Amerikan toplumunun günlük hallerine edilmedik laf, batırılmadık iğne bırakmayan arıza aile dizisi.

Star Trek Dizisi

Tüm zamanların belki de en popüler bilim-kurgu dizisi Star Trek; uzay gemisi Enterprise (Atılgan) ve Kaptan Kirk’lü, Mr Spock’lu mürettebatının uzay yolu macerasını anlattı yıllarca.

Yayınlandığı günden bugüne katlanarak büyüyen bir fenomene dönüşen Star Trek, bilim-kurgu alanında şiddete başvurmadan da bir projenin televizyonda başarılı olabileceğini kanıtladı. Eski diziler yabancı kategorisinde liste başlarında yer alan yapım hala oldukça popüler.

The Sopranos Dizisi

David Chase; izleyicinin tüm dikkati ile kendini vereceği, sinema tadında bir projeye imza attı. Her bir bölümü bir sinema filmi tadında, kurgusal bir yapımın boyunu aşacak derinlikte olay örgülü ve milim milim işlenmiş incelik ve tutarlılıkta bir karakter yapısı ile TV tarihinin belki de gelmiş geçmiş en iyi TV dizisi The Sopranos işte Chase’in bu ruh halinin bir sonucu.

The Sopranos, mafya lideri Tony Soprano’un nevrotik annesinden miras aldığı travmatik hallerinin psikiyatrist Dr. Melfi tarafından çözümlemeleri ekseninde süregelen bir suç-drama yapımı. Dizi, bu psikiyatri seanslarına paralel olarak, iyi ve kötünün flu çizgiler üzerinde birbirine karıştığı Amerikan hayatına ve düzenin akıllara zarar çarpıklıklarına değiniyor.

Married… with Childen Dizisi

Zamanın havalı fubolcusu Al Bundy’nin, evlendikten sonra bir hışımla uyanarak kurtulmak istediği bir kabusa dönüşen zavallı hayatı… İtici ve ömür törpüsü karısı Peggy, kıt zekalı ve fazlaca seksi kızı Kelly, pek akıllı ve kadın-delisi oğlu Bud… Ve bu değirmenin suyunu döndümeye yetişemeyen kıt-kanaat bir ayakkabıcılık işi… İnsana ‘hay evlenmez olaydım’ dedirten sancılı bir komedi.

İşlediği konular ve 80’lerin ahlaki standartlarını zorlayan komedi unsurları ile zamanının çok ötesinde cesur bir sitcom olarak TV klasikleri arasında yerini alan ‘Married with Children’ oldukça eğlenceli bir yapım. Eski diziler fox kanalında yayınlanmaya başladığnda, bu dizi ilk olarak yer aldı.

62008