Güzem İsminin Anlamı

Güzem İsminin Anlamı

Güzem İsminin Anlamı Güzem ismi, farklı bir havaya sahip olması sebebiyle çocuğunda değişik isim koymak isteyen ebeveynlerin dikkatini çekmektedir. Güzem ismi kulağa farklı gelen ancak uzun yıllardır Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkede kullanılan Türkçe kökenli isimlerden biridir. Oldukça hoş bir anlamı bulunan Güzem isminin anlamı hazan ve bağ bozumu olarak bilinmektedir. Ancak bazı yerlerde “Güzem ne demektir?” sorusuna cevap olarak eylül, kasım ve ekim aylarını kapsayan süre yani sonbahar veya güz zamanı şeklinde de cevap verilebilmektedir.

Kuran-ı Kerim’de geçmeyen bu isim ile ilgili olarak ebeveynler sık sık “Güzem ismi caiz midir?” ve “Güzem ismini çocuklara koymakta bir sakınca var mıdır?” sorularının yanıtlarını araştırmaktadır. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre Güzem ismi Kuran-ı Kerim’de geçmeyen ancak çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmayan isimler arasında yer almaktadır. Çocuğuna Güzem ismini vermeyi düşüne kişiler Güzem isminin analizi, anlamı, karakter özellikleri ve olumlu – olumsuz özelliklerini inceleyerek Güzem ismini tercih edebilir.

Türkiye’de 2022 yılında paylaşılan verilere göreyse Güzem isminin en çok tercih edilen 8890. isim olduğu ve kız çocuklarında ise en çok tercih edilen 3692. İsim olduğu görülmektedir. Bu isim gerek güzel bir anlama sahip olması gerekse kulağa hoş gelmesi sebebiyle oldukça fazla rağbet görmektedir.

Tüm bunların beraberinde Güzem ismine sahip olan kişilerin en sevdiği rengin kırmızı, kader sayılarının ise 4 olduğu bilinmektedir. Bu isme sahip olan kişilerde genellikle işkoliklik, planlı olmak, ilgiden hoşlanmama gibi özellikler görülür.  Aynı zamanda bu kişiler aşırı risk almaktan hoşlanmaz, çok çabuk inanır ve dağınık bir yapıya sahip olurlar. 

Çocuklarına Güzem ismini vermek isteyen ebeveynlerin merak ettiği bir diğer konu ise bu ismin karakter analizi olmaktadır. Genel bir değerlendirme yapıldığında Güzem ismine sahip olan kişilerin karakter analizi olumlu yönde gerçekleştirilmektedir. Bu isme sahip olan kişilerin genellikle sezgileri güçlü, sessiz, ilgi odağı ve kibar olduğu bilinmektedir.  Tüm bunların beraberinde Güzem ismine sahip olan kişilerin olumsuz özellikleri arasında bulunan özellikler ise genellikle dik başlılık, inatçılık ve abartıcılık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Güzem isminin harfleri incelendiğinde bu isimde bulunan harflerin alfabedeki sıralamasına göre Güzem isminin numerolojisi ortaya çıkarılmaktadır. Bu bilgiye göre Güzem isminin numerolojisi incelendiğinde G harfi sekiz, Ü harfi yirmi altı, Z harfi yirmi dokuz, E harfi altı, M harfi ise on altı sayısına denk gelmektedir. Bu sayılar toplandığında ise elde edilen 85 sayısı Güzem isminin numerolojisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel bir değerlendirme yapıldığında ve Güzem isminin numerolojisi incelendiğinde bu ismin herhangi bir sorun çıkarmadığı görülür. Birçok kaynakta olumlu isimler arasında bulunan Güzem isminin bugün pek çok kişi tarafından tercih edildiği görülmektedir.

Çocuklarına Güzem ismini koyan ve sonrasında yeni bir çocuk düşünen ailelerin Güzem ismine uygun isimler konusunda araştırma yaptıkları görülmektedir. Güzem ismi ile uyumlu isim arayışı içerisindeyseniz tercihinizi Güzem ismi ile uyumlu olan erkek ve kız isimlerinden yana kullanabilirsiniz. Güzem ismi ile uyum sağlayan isimler ise şu şekildedir:

Güzelay, Güzey, Güzelcan, Güze, Güzin, Güzay, Güz, Güzden, Güzinay, Gülbadem, Gülsanem, Gülsüm, Gülfem, Gizem, Güzide, Güzel, Gülhanım, Gülsüm, Gözlem, Azem, İzem, Elzem, Harzem, Görkem, Gökçem, Ganim, Gasım isimleri Güzem ismi ile benzeyen isimler arasında bulunmaktadır. Bu isimlerden birinin tercih edilmesi durumunda hem kız çocuğa hem de erkek çocuğa uyumlu bir isim koymak mümkün olacaktır.

guzem-isminin-anlami-2867
Güzem İsminin Anlamı

Güzem isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sonbahar; Eylül, ekim ve kasım aylarını içine alan süre, hazan, bağ bozumu.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Güzem ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Güzem ismini kullanan 20 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Güzem ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Güzem ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Güzem ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Güzem isminin Türkiye sıralaması

Güzem en çok kullanılan 8890. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3692. isimdir.

Güzem isminin Harf Analizi

Kişiye Güzem ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Güzem İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Güzem ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Güzem isminin anlamını gözden geçirin!

Güzem İsminin Numerolojisi

Güzem isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

G: sekiz
Ü: yirmi altı
Z: yirmi dokuz
E: altı
M: on altı
TOPLAM: 85

77825