Gülüşünü Güzelleştirmek için Aşağıdaki 3 Adımı İzle

Gülüşünü Güzelleştirmek için Aşağıdaki 3 Adımı İzle. Reklamlar izlediğiniz gibi gülerken dişlerinizin beyazlığı göz kamaştırsın, dilinizde okaliptüs ağaçları yeşersin istemez misiniz?

Beyaz Dişler

Beyaz Dişler

Diş Hekimi Arthur Glosman, diş fırçanızı üç ayda bir değiştirmenizi tavsiye ediyor. Glosman’a göre, fırçanın kılları eğilip bükülmeye başladıysa ve yıpranmış görünüyorsa dişlerinizi düzgün bir şekilde temizleyemiyordur anlamına geliyor.

Dişlerin yanında dilinizi de fırçalamanız, genelde atlanan bir durumdur. Bu işlem sadece nefesinizi tazelemiyor; aynı zamanda diş minesindeki lekelenmelerin de önüne geçtiğini biliyor musunuz? Yumuşak bir fırça kullanmaya ve dilinize her temasından sonra durulamaya dikkat etmelisiniz.

Gülüşünü Sağlıklı Dişler Düzeltir

Gülüşünü Sağlıklı Dişler Düzeltir

Şekerin dişlerdeki plakları beslediğinden, diş eti iltihabını tetikliyor olduğu çoktan kanıtlandı. İlave şeker yerine tatlandırıcı kullanmanızı önerebiliriz bu durumda. Şekeri azaltırken taze meyve ve sebzeyi arttırmaya da özen göstermelisiniz.

Özellikle belirtmek gerekir ki; elma, havuç, karnabahar, ceviz, badem ve fındık gibi besinler, çürüklere yol açan plakları ve diş yüzeyindeki lekelenmeleri temizlemeye destek oluyor. Asit içeriğinden dolayı diş minesine zarar veren portakal ve limon gibi turunçgilleri yedikten sonraysa ağzını durulamayı es geçmemelisiniz.

Taze Nefes

Dışarıya çıkmadan önce son dakikada yaptığınız gargaraları unutmalı ve çalkalama işini geceye almanız sizin yararınıza olacaktır. Ağzınız geceleri daha az tükürük, daha çok bakteri ürettiği biliniyor. Bu durumda sülfür bileşenlerinin kötü koku yaratmasına neden olduğu da bir gerçek.

Gargarayı 30 saniye boyunca ağzınızda çalkalamalı ve başınızı arkaya yatırarak sıvının özellikle dilinizin gerisine temas etmesini sağlamaya çalışmanız gerekiyor. Yine de nefesiniz kötü kokmaya devam ediyor ise sinüs enfeksiyonu ihtimaline karşı doktorunuza görünmeniz gerektiğini de hatırlatmamız gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap