Grip Detoksları ile Bağışıklığınızı Güçlendirin Zinde Kalın

Grip Detoksları ile Bağışıklığınızı Güçlendirin Zinde Kalın. Yaz aylarında da karşımıza çıkan grip ve soğuk algınlığı, genellikle fazla terleme nedeni ile meydana geliyor. Sıcak havaların etkisi ile içilen soğuk içecekler ise bir diğer sebep.

Herkes güneşli havalarda sokağa çıkıp geziyorken, siz battaniye altında üşüyorsanız grip detoksları ile iyileşebileceğinizi müjdeleyelim…

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek, vücudunuza enerji vererek daha iyi hissetmenize yardımcı olacak grip detoksları ile bir günde ayağa kalkabilirsiniz.

Sağlığımız açısından büyük önem taşıyan besinleri bir araya getirerek, evde kolayca hazırlayabileceğiniz grip detokslarını, hastalığa yakalanmadan önce korunma amaçlıda kullanabileceğinizi belirtmek isteriz.

Grip Detoksu Çeşitleri

1. Zencefilli Grip Detoksu

Malzemeler;

 1. Portakal-  1,5 adet
 2. Kivi- 1,5 adet
 3. Zencefil- 1 küçük boy
 4. Mandalina- 1,5 adet
 5. Limon Suyu- 1,5 yemek kaşığı
 6. Maydanoz- 1 demet

Yapılışı: Malzemeler kısmında verilen tüm meyveleri iyice yıkayıp, kabuklarını soyunuz. Ardından tüm meyveleri ve zencefili küçük dilimler ya da küpler haline getirerek ufaltınız. Tüm malzemeleri bir blender yardımı ile karıştırınız. Karışımın içerisine su ya da herhangi bir sıvı eklemeyin ki meyvelerin doğal vitaminlerini azaltmış olmayın. Blender ile hazırladığınız bu karışımı, yemeklerinizden önce içerek tüketmeniz gerekiyor. Karışımı uzun saatler önce hazırlamayın. Kullanacağınız zamandan kısa süre önce hazırlamaya dikkat etmelisiniz.

Zencefilli Grip Detoksu

2. Limonlu Grip Detoksu

Malzemeleri;

 1. Limon- 1 adet orta büyüklükte
 2. Portakal- 1 adet büyük boy
 3. Salatalık- 1 adet
 4. Taze Nane- 1 tutam ya da tüketebileceğiniz kadar
 5. Su – 1 litre kadar

Yapılışı: 1 adet büyük boy portakal ve salatalığın, öncelikle kabuklarını soyalım ve dilimleyelim. Bir sürahi içerisine, rahatlıkla girebilecek boyutlarda doğranmasına dikkat etmelisiniz. Dilimlediğimiz portakal ve salatalık parçaları bir kenarda beklerken, limonu kabukları ile dilimleyelim. Hazırladığımız 1 litre sürahi içerisindeki suyun içine; kabuklu limon parçalarını, portakal ve salata dilimlerini attıktan sonra taze naneyi de ekleyelim. Limonlu grip detoksumuzu 1 gece buzdolabına beklettikten sonra ertesi gün dolaptan çıkartıp, ara öğünlerde tüketmelisiniz.

Limonlu Grip Detoksu

3. Elmalı Grip Detoksu

Malzemeleri;

 1. Elma- 1 adet kırmızı, orta boy
 2. Portakal- 1 adet orta boy
 3. Zencefil- 1 adet orta boy
 4. Kabuk Tarçın- 1 adet
 5. Limon- 1 adet
 6. Su- 1 litre
 7. Taze Nane- 1 tutam

Yapılışı: Tüm malzemeleri kabukları ile güzelce yıkayarak, küçük dilimler halinde doğrayın. 1 litre suyu tencerenize koyun. Tenceredeki suyun içerisine, dilimlediğimiz tüm malzemeleri ve taze naneyi de ilave ederek kaynatın. Kaynama sonrasında tencereyi soğumaya, içindeki malzemeler ile birlikte bırakmalısınız. Soğuyan suyu bir sürahi ya da şişe içerisine almalısınız. Hazırladığımız Elmalı grip detoks suyumuzu, tüm öğünlerinizde tüketebilirsiniz.

4. Çilekli Grip Detoksu

Malzemeleri;

 1. Çilek- 1 avuç
 2. Portakal- 1 adet orta boy
 3. Taze Nane- 1 tutam
 4. Zencefil- 1 adet
 5. Tarçın- 1 kabuk
 6. Su- 1 litre

Yapılışı: Çilekler dahil olmak üzere tüm meyveleri ve zencefili minik dilimler halinde doğrayın. Portakalın kabuklarını iyice yıkayarak, kabuklu bir şekilde dilimlemeniz gerekiyor. Bir sürahi içerisine koyduğunuz 1 litre suyun içerisinde, doğradığınız tüm meyveler ile zencefili ekleyin. Sonrasında taze nane yapraklarını ve 1 kabuk tarçını da, hazırladığımız suya ilave edin. Bu karışımı da yine 1 gece buzdolabında bekletmeniz gerekiyor. Özellikle çilek ve nanenin bir arada kullanımı, bağışıklık ve sindirim sistemi için oldukça etkilidir. Ertesi gün çilekli grip detoks suyunuzu dolaptan çıkartarak, normal oda sıcaklığına ulaştığında öğünlerinizde tüketebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap