Göz Kaşıntısı Neden Olur Ne İyi Gelir

Birçok insanda rahatsızlık derecelerine varan göz kaşıntılarının altında yatan nedenleri ve bu sorunun nasıl geçeceğini sizler için araştırdık. İşte göz kaşıntılarının sebebi ve doğal çözümleri.

Masa başında çalışanların sıklıkla karşı karşıya kaldığı rahatsızlıklardan biri olan göz hastalıklarının en belirgin emaresi kaşınmadır. Genellikle göze bir şey kaçmış gibi hissettiren kaşınma durumu kişiyi oldukça rahatsız eder ve bazı durumlarda psikolojisini bile etkiler. Peki, göz kaşıntısının sebepleri nelerdir ve bu sorun nasıl geçer?

Yazımızda ve Göz Kaşıntısı Göz Kaşıntısı Nedenleri Göz Kaşıntısı Tedavisi Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Altta yatan temel neden alerjik problemler olarak görülse de göz kuruluğu, korneanın çizilmesi, kontakt lensler ve enfeksiyon kapma gibi faktörler gözlerde kaşınma hissi uyandırabilmektedir.

 

GÖZ KAŞINTISINA NE İYİ GELİR?

Papatya suyunun göz kaşınmalarına iyi geldiği bilinmektedir. İçerisinde barındırdığı doğal mineraller ile göz bölgesindeki tahrişler azalır ve gözlerin yağlı durması sağlanır. Böylece gözlerde kuruluk problemi kalmaz.


Gül suyu ve süt karıştırılarak organik bir tonik elde edilebilir. Elde edilen toniğin göz çevresine sürülmesi cildi sıkılaştırır ve göz kaşınmalarını önler.


Aloe vera bitkisinin içinde bulunan su gözlerdeki alerjiyi geçirme özelliğine sahiptir. Böylece göz sağlığınız korunmuş olur.


Bir başka bitki olan rezene tohumu da göz kaşıntılarına iyi gelmekatedir. Bir avuç rezene tohumunu demleyip özünü elde edebilirsiniz.


Polenlerin en fazla havada uçuştuğu sabah ve akşam saatlerinde dışarıya çıkmamaya özen gösterilmelidir. Böylece alerjik reaksiyonlardan uzaklaşılmış olur.


Soğuk su kullanılarak göz bölgesine kompres yapılması da kaşıntıları hafifletebilmektedir. Temiz bir havluyu soğuk suya bastırdıktan sonra gözlerinizin üstüne koyabilirsiniz.

87711