Gaz Yapmayan Bebek Maması Markaları ve Özellikleri

Bebekler

Bebekler, anne karnından dünyaya geldikleri andan itibaren sindirim sistemleri gelişmez. Özellikle başlarda sürekli gaz problemleri ile karşılaşırlar. Gaz oluşumu yapısal olabilir, bazen de hava yutmadan dolayı olur. Eğer anne sütü ya da mamalar biberon ile veriliyorsa o zaman hava yutma ihtimali artar ve gaz oluşumu fazlalaşır. Bu durum için özel olarak üretilmiş biberonlar bulunmaktadır.

Bu içerikte ve Gaz Yapmayan Bebek Maması Bebek Maması Markaları Bebek Maması Özellikleri Gazsız Bebek Maması Be konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Gaz
Gaz Yapmayan Bebek Maması Markaları ve Özellikleri

Yeni doğan bebeklerin bağışıklıkları da yeteri kadar gelişmemiştir. Sindirim de büyüdükçe, süt içtikçe gelişir. Bazen süt proteini genetik kaynaklı alerjiye de yol açabilir. Alerjinin semptomları arasında; karın bölgesinde şişlikler, sürekli gaz hali, karında kasılmalar, cıvık dışkı durumu, kakada kan görülmesi, istifra ve yeteri kadar kilo alamamak. Eğer sizin bebeğinizde de buna benzer durumlar varsa, alerji yapmayan mama markalarına göz atmalısınız. Tabii, ilk olarak çocuk hekimine danışarak destek almanız gerekir.

Bu durum, ilk haftalarda başlar ve üç aylık olana dek devam edebilir, bazı bebeklerde süre uzayabilir. Her 100 bebeğin 20’si koliktir. Kolik bebekler, cenin pozisyonunda uyumaya çalışır, gaz olduğunda ıkınır ve rengi değişir, uzun süren ağlama, bağırma görülür. Bağırsaklar gelişimi tamamlayamadığı için bu bebekler tükettikleri hiçbir şeyi rahat sindiremezler.

Gaz sorunu olan, kolik bebeklere özel olarak üretilen mamalar şarttır. Çünkü bunlarda sindirimi kolay olan prebiyotik lifler yer alır. Mamadaki bu özel lifler, faydalı bakterilere gereklidir, böylece bebek yediklerini kolay sindirir. Gaz yapmaya bebek mamaları ayrıca kabızlığı da önler ve sindirimi aktif hale getirir.

Kolik bebekler laktozu fazla tüketmemeleri gerekir. Gaz yapmayan mamalarda da bu miktar düşüktür. Anneler kolik bebekler için aşağıdaki mama marklarını kullanmaktadırlar.

  • Aptamil Conformil
  • Aptamil Prosyneo
  • Aptamil Pronutra Advance
  • Bebelac Gold
  • Bebelac Nutrikonfor Gold
  • Hipp
  • SMA
  • Humana AC
  • Similac

Listedeki gaz yapmayan bebek mamaları, dünyaca ünlü bilinen, güvenilir markalardandır. Tabi, gaz durumu bebekten bebeğe göre değişebilir. Bu markaların hazırlanmasında kullananların, annelerin yorumları baz alınmıştır. Bu mamalarda gaz şikayetine fazla rastlanmamıştır. Listedeki mamalardan toplu satın almayın. En küçük olanından alın, gaz şikayeti devam ederse listedeki başka marka gaz yapmayan mamayı deneyin. İçlerinden birisi bebeğinizdeki gazı azaltacaktır.

PxKuT5xv

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir