En İyi Hitler Filmleri

En İyi Hitler Filmleri Hitler zekasını ne yazık ki kötü yönde kullanarak dünyayı buhrana sürüklemiştir. Sayısızca filmleri ve belgeselleri yapılmıştır. En iyilerini derledik.

En İyi Hitler Filmleri Hiç kuşkusuz herkes Hitler deyince katliam, acımasızlık, kötülük gibi kavramları bünyesinde barındıran bu diktatörü tanıyordur. Az çok herkesin hakkında konuşabileceği Hitler adından söz ettirmek konusunda oldukça başarılı. Yaptıkları dünya tarihi boyunca daha çok adından söz ettireceğe benziyor. Tüm zamanların en acımasız diktatörünü anlatmak üzere Hitler filmleri çekilmiştir. Bu filmler genellikle yaşatılan acıları ve kötülüğü konu etmiştir.

Adolf Hitler Kimdir?

Adolf Hitler, 20 Nisan 1889 tarihinde Almanların yoğunlukta olduğu Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’na bağlı Yukarı Avusturya’nın Braunau Am Inn kasabasında dünyaya gelmiştir. Gümrük memuru olan Alois Hitler ve Klara Pölzl’ün oğludur. Avusturya vatandaşı olarak doğmasına rağmen Adolf Hitler, 1925’te Avusturya vatandaşlığından çıkmıştır. 21. Yüzyılın en bilinen diktatörü ünvanı tartışmasız Adolf Hitler’e aittir.

Antisemitizm ve Öjeni

nazi filmleri
Hitler hayatı boyunca yaşadığı bütün aksaklıkların sebebi olarak Yahudileri ve Çingeneleri hedef göstermiştir. Alman halkını inandırıp arkasından sürükleyen Hitler. Piyasadan onları silmeyi aklına koymuştu. En büyük amacı olan bu durum için yapmayacağı şey yoktu. Sadece Almanya’da değil, işgal ettiği her bölgede aynı amacı gerçekleştirdi. Yahudilerin iş görür vaziyette olanlarını ayırıp diğerlerini gaz odalarında öldürdükten sonra, cesetlerini fırınlarda yaktırdı. Bu şekilde milyonlarca Yahudi’yi öldüren Hitler’in acımasız yönü açıkça görülmektedir.

Adolf Hitlerin Ölümü

nazi filmleri
Almanya yenilgisi kesinleştikten sonra 30 Nisan 1945’te Berlin’de eşiyle birlikte siyanür alarak intihar eden Adolf Hitler cesedinin yakılmasını emreder. Çünkü bedeninin düşmanları tarafından teşhir edilmesini istemez.

Adolf Hitler’in Vasiyeti

Hitler vasiyetinde Yahudilerin tüm milletler için tehlikeli olduklarını ve ortadan kaldırılmasını gerektiğini ısrarla vurgulamıştır. Ona göre Almanların geleceği Yahudileri ve Bolşevizmi kovmaktan geçiyordu. Girdiği savaşların haklı sebeplerinin olduğunu savunan Hitler, yenilgiden korkak generalleri sorumlu tutuyordu. Özel isteği hayatı boyunca topladığı sanat eserlerinin de sergileneceği, Linz’de bir müze kurulmasıydı. Tüm şahsi mallarını partiye, kapanmışsa devlete bıraktığını açıklayan Hitler her yönüyle tarihe damga vuran bir diktatördü.

Adolf Hitler Filmleri

Adolf Hitler filmleri ismini Alman diktatör devlet adamından almıştır. Merhametsizce yapılan katliamları o kadar büyük olmuştur ki şuan birçok filme konu olmuştur. Amaç Almanya’nın temel yapısını sağlamlaştırıp, sağlam bir sistem kurup, işe yarayacak millet gücüne sahip olmaktır. Ama bu kadar gaddar bir sistemi yapmak mantıklı mıydı? O kadar büyük bir sallantı yarattı ki şuan bile dünya çapında konuşulur hale geldi. Bu durum 2. Dünya Savaşı’ndan sonra başladı. Öyle ki birçok filme konu oldu bu diktatör tarafından yapılanlar. Hitler filmleri Türkçe dublaj izle aramalarınızda karşınıza çıkacak birçok film vardır. İşte Şimdiye kadar yapılmış olan en iyi Adolf Hitler filmleri:

Nazi Filmleri

1.     BİS FÜNF NACH ZWÖLF-ADOLF HİTLER UN DAS 3. REİCH Filmi

1953 yılında vizyona giren bu film Adolf Hitler’in yaptığı rejimlerini, özel hayatını, telefon konuşmalarını, Nazilerin propagandalarını, nasıl iktidara geldiğini, halka sunulan vaatleri yazılı belgelerle sunan ve Almanların 2. Dünya Savaşı’nın kısa dönem öncesini ve sonrasını konu alan gerçek yaşanmış olayları anlatan belgesel tadında bir filmdir. Oldukça özel olan bu yapımı mutlaka izlemelisiniz.

2.     GENÇ HİTLER-MAX Filmi (2002)

Adolf Hitler’in genç yaştaki hayatını konu alan bir filmdir. Hitler’in daha Nazi partisine girmediği dönemlerden bahseder. Filmde 1. Dünya savaşına katılan sanat düşkünü Max, savaştan sonra kolunu kaybetmesine rağmen sanattan yine vazgeçmez ve sivil hayatında sanat galerisi açar. Sıradan bir günde sıradan bir genç buraya gelir. Ve Max ile dost olurlar. Hayata dair bir bakış açısı olmayan cebi tamtakır aylak gezen bu genç Adolf Hitler’in ta kendisidir.

3.     MOLOKH Filmi

Dünyayı yaptıklarıyla kasıp kavuran, kimseye boyun eğmeyen ve kimsenin sözüne itimat etmeyen Hitler; sadece bir kişinin sözünü dinler. Bu kişi Eba Braun’dur. Adolf Hitler ve Eba Braun’un ilişkisini ağır bir dille anlatan eserdir. Cannes film festivalinde en iyi senaryo ödülünü almış bu eseri mutlaka izlemelisiniz.

4.     THE BUNKER Filmi

Ünlü yönetmen olan George Schaefer’in biyografi tadında bir eseridir. En iyi Adolf Hitler filmleri sıralamasında ilk sıralarda yer alacak filmlerden biridir. Adolf Hitler rolünü başarılı oyuncu ve aktör Anthony Hopkins üstlenmiştir. Rolünün hakkını vererek üstün performans sergilediği bu filmde, genel olarak savaş dönemi ve Adolf Hitler yer almıştır. Son derece etkileyici ve akıcı bir eserdir.

5.     HİTLERE SUİKAST Filmi

Türü dram olan bu film gerçek bir hikayeden esinlenmiştir. 1940’lı yılların en büyük direnişçisi olan George Elser’in hikayesini anlatır. Acıklı bir senaryoya sahip bu filmde büyük direnişçi Nazi liderlerinin ve Adolf Hitler’in bulunduğu salonu patlatmak için planlar yapar ve planı gerçekleştireceği sırada, Adolf Hitler’in salondan erken ayrılması sebebiyle planlar bozulur. Amacından vazgeçmeyen direnişçi, Alman askerlerine yakalanıp büyük işkencelere maruz kalır. Oldukça etkileyici olan bu filmi izledikten sonra etkisinden uzun bir süre kurtulamayacaksınız.

6.     OPERASYON VALKYRİE Filmi

Etkileyici bir film olan Operasyon Valkyrie Adolf Hitler’e düzenlenen bir darbe girişimini ele almıştır. Alman subayı olan Adolf Hitler’in ülkeyi kaosa ve yok olmaya sürüklediğini düşünen bir grup asker, örgütlenip darbe girişimlerine hazırlanmaktadır.

7.     42 WAYS TO KİLL HİTLER Filmi

Acımasızca insanlara zulmeden ve katleden Hitler’e yapılan darbe konularını anlatan belgesel filmidir. Hitler’in darbelerden mucizevi kurtuluşunu anlatır. Eğer bu darbe girişimleri başarılı olsaydı ne olurdu? sorularına da değerlendirmeler sonucu cevaplar veren güzel bir filmdir. Hitler filmleri kötülüğün yükselişi Türkçe dublaj izle aramalarınızda ilk karşınıza çıkacak olan filmdir.

8.     HİTLER: THE RAYS OF EVİL Filmi

İkinci dünya savaşı öncesinde asker olarak görev yapan Hitler’in girdiği partileri ve konuşmalarını anlatan, daha sonrasında da dünyaya kalın çizgilerle imzasını atacak olan Hitler’in yükselme dönemini ve Nazilerin başkanlığını anlatan harika bir filmdir. Hitler’in hayatına ilgi duyuyorsanız bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

9.     TRİUMPH DES WİLLENS Filmi

1935 yapımlı bu film Hitler’in dönemindeki asıl silahı olan hırsını ve iradesini anlatan, gerçek olayları ele alan ve bizzat Adolf Hitler’in başrol oynadığı bir filmdir. Oldukça ilgi çekici bir yapım olan Triumph Des Willens izlenmeye değer.

10. UNDERGANGERS ARKİTEKTUR Filmi

Peter Cohen liderliğinde hazırlanmış olan bu film, Hitler’in sanata karşı olan düşüncelerini, savaş taktiklerini, saplantılı fiillerini ve takıntılarını konu eden oldukça güzel bir filmdir.

11. DEE UNTERGANG Filmi

2004 yılına damga vurmayı başaran bir başyapıttır. Adolf Hitler’in taktiklerini, ortaya çıkışını ve savaşlar kaybedişini, daha sonrasında aldığı akıl almaz kararları konu alan bir eserdir. Filmi izlerken hayret edeceksiniz.

12. SCHİNDLER LİST Filmi

Bu film Adolf Hitler’in hayatını ve yaptıklarını direkt konu alan bir film değil. Fakat 7 ayrı Oscar ödülü alan bu filmin konusu bir Alman iş adamının 1100 tane Yahudi olan personelini Nazi kampından nasıl kurtardığını anlatmıştır.

13. FATELESS Filmi

Avrupa’nın karanlık çağında bütün Yahudilerin toplumdan soyutlaştırılmaya çalışıldığı dönemde, Yahudi kökenli genç yaştaki Gyuri Köres adındaki talihsiz çocuk, yaşadığın çağın zorluklarını dibine kadar yaşar. Kadersiz çocuğun başına gelmeyen kalmaz. Küçük bir hayata ne kadar acı sığdırılır sorusunun cevabını bulacağınız bu film sizi derinden sarsabilir.

14. FURY Filmi

İkinci Dünya savaşına katılan Amerikan ordusundan küçük bir ekip ve ekibin lideri Wardaddy yani Brad Pitt’ in başrol oynadığı, o dönemdeki asker psikolojisini anlatan bir Hitler filmidir. Bu başarılı filmi mutlaka izlemelisiniz.

15. THE PİANİST Filmi

Film, alanında başarılı bir piyanistin hayatını ele alıyor. Almanların Polonya’yı istila etmesinden sonra hayatı mahvolan Yahudi sanatçının hüzün dolu yıllarını anlatan bir Hitler filmidir. Oldukça özel bir film olan Pianist mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer almaktadır. Hitler filmleri deyince akla gelmese de konusuyla, akışıyla neden listede yer aldığını size gösterecektir.
Görüldüğü üzere Adolf Hitler filmleri çöküş dönemlerinden ziyade Hitler’in yaşattığı acıları ve mahvettiği hayatları konu etmiştir. Gelmiş geçmiş en acımasız diktatör olan Hitler, hayatı boyunca sahip olduğu saplantılı halleri neticesinde kendi döneminde insanlara çok eziyet etmiştir. Sadece kendi doğrularıyla hareket eden Hitler’in ölümü aslında birçok diktatör için ibret olacak niteliktedir. 72592