Vampir Filmleri Sevenlere Özel En İyilerinin Konusu ve Fragmanı

Vampir Filmleri Sevenlere Özel En İyilerinin Konusu ve Fragmanı Vampir efsanesi üzerine birçok filmler yapılmıştır. En iyi 25 tanesini sizler için derledik. Beyazperde'de çığır açmış yapımların konusu ve fragmanı.

En İyi Vampir Filmleri

Vampir Filmleri Sevenlere Özel En İyilerinin Konusu ve Fragmanı Hepimiz bilinmeyeni merak ederiz, onunla ilgili olan her şey ilgimizi çeker. İşte yıllardır kan emen varlıkların varlığı yokluğu, ister hayal olsun ister gerçek bizler için merak konusu oldu. Bu ürpertici merak bizlere Vampir Filmleri olarak dönüş yapıyor.

Bu makalede ve Vampir Filmleri Sevenlere Özel En İyileri Konusu Fragmanı Film Önerileri Vampir Tem ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Yıllarca bu konu birçok filme esin kaynağı oldu. İlk olarak 1922 yılında Nosferatu ile başlayan film serüveni günümüze kadar çeşitli türleri ile devam etmiştir. Bazen aşk, bazen aksiyon, bazen komedi, bazen de dram olarak karşımıza çıkan tüm vampir filmleri her daim seyircinin beğenisini kazanmıştır.

Sinema izlemek istiyorsunuz ama bir türlü karar veremiyorsanız ya da acaba hangi filmi izlesem diyorsanız? İşte bu yazımız sizler için kılavuz niteliğinde olacak.

Yazımızda sizler için en çok izlenen vampir filmleri, imdb puanı yüksek bilim kurgu filmleri alanında en iyi vampir filmleri olan en popüler vampir filmleri sizin izin derledik. En popüler Vampir filmleri içinde bilim kurgu filmleri tarzı olanlarda vardır.

Şimdi sizler için en popüler vampir filmleri listemizi beğeninize sunarım. Bütün Vampir filmleri ayrıca imdb puanları ile de size fikir verecektir.

1-Alacakaranlık (Twilight)

Stephenie Meyer‘in ülkemizde de geniş bir hayran kitlesine hitap eden romanı Alacakaranlık (Twilight) 2008 yılında sinemaya uyarlanmıştır.

Romantik bir film olarak karşımıza çıkan Alacakaranlık daha sonra bir seri olarak devam etti. Serinin devamı pek tutulmadı ama alışılmış vampir filmleri dışında bir film olması nedeniyle listemizde yer almıştır. Kristen Stewart, Robert Pattison ve Taylor Lautner filmin başrollerini paylaşmıştır.

IMDb puanı:5,2

2- Vampir Akademisi (Vampir Academy)

2014 yapım yılı olan filmimiz bir romandan uyarlanmıştır. Genç vampirlerin bir okulda yetiştirmelerini anlatan film kaliteli bir kurgu ve hikayeye sahip olmasa da bu tarz gençlik filmlerinden hoşlananlar için eğlenceli karakterlerle beklentilerinizi karşılayabilir.

IMDb Puanı: 5,5

3- Vampir Kızkardeşler (Die Vampirschwestern)

Yapım yılı 2012 olan filmimiz, saat gece 00:00’ı gösterdiğinde özel güçlerini kullanan iki genç kardeşin, insanlar içinde yaşamaya çalışmasını konu alıyor. Yaşadıkları ilginç olaylar da filmin hikayesini daha akıcı bir hale getiriyor. Ailecek izleyebileceğiniz iyi bir filmdir.

IMDb Puanı: 5.6

4- Kutsal Savaşçı (Priest)

2011 yılında çizi romandan sinemaya uyarlanmış olan filmimiz de Iron Man ve Yenilmezler filminden tanıdığımız Paul Bettany başroldedir. Yıllarca süren vampir ve insanlığın savaşı son bulmuş ve savaşı insanlık kazanmıştır. Vampirler tecrit edilmiş bir bölgede yaşamaktadır. Yeilmeyi bir türlü kabul etmeyen vampirler bir rahibin yeğenini kaçırırlar ve olaylar bu şekilde başlar.

IMDb Puanı:5,7

5-Vampirin Çırağı (Cirque du Freak: The Vampire’s Assistant)

2009 yılı yapılan filmimizde iki azılı çete barış içinde yaşamaktadır. Genç bir çocuğun yanlışlıkla bozmuş olduğu bu barış her iki çetenin de tüm hayatını değiştirmiştir. Bu duruma vesile olmuş olan vampirin çırağı ise olayları çözmek için elinden geleni yapacaktır.

IMDb Puanı:5.8

6-Abraham Lincoln: Vampir Avcısı

ABD iç savaşlarında ve köleliğe karşı vermiş olduğu mücadele ile bilinen Abraham Lincoln 2012 yapımı bu filmimizde bu kez bir avcı olarak karşımıza çıkmıştır. Fantastik bir hikayenin, etkileyici görsellerle desteklendiği filmimiz beyazperdede pek beğenilmemiştir. Tarihten kesitlerde sunması beğenilen film, Seth Grahame- Smith romanından uyarlanmıştır.

IMDb Puanı: 5,9

7- Van Helsing

2004 yapımı filmimiz en iyi animelerden Helsin’den (Herushingu) ilham alınarak sinemaya uyarlanmıştır. Başarılı bir film olamasa da vampirlerin yanı sıra kurtadam ve Frankenstein gibi varlıkların da bulunduğu filmimizde Kate Beckinsale, Hugh Jackman, Richard Roxburg, Elena Anaya ve David Wenham gibi güçlü oyuncuları bünyesinde bulunduruyor.

IMDb Puanı : 6.1

8- Vampirler (Vampires)

1998 yılında yapılan Vampirler filmi vampirler tarafından ailesi öldürülen ve ailesinin intikamını almak için bir avcıya dönüşen Jack Crow ve grubunun hikayesini anlatan, vizyona girdiği dönemde çok tutulan bir film olmuştur. Bilim Kurgu filmleri yönetmeni John Carpenter‘ın başarılı yapımlarından biridir.

IMDb Puanı: 6.2

9-Karanlık Gölgeler (Dark Shadows)

Johny Deep, Eva Green, Chloe Grace Moretz, Helena Bonham Carter, Jonathan Frid ve Michelle Pfieiffer gibi ünlü oyuncuların rol aldığı 2012 yılı yapım filmimizde zengin ve çapkın Barnabas Collins ‘in 200 yıl sonra yeniden uyanmasını ve kendisine bunu yapan cadıdan intikam almasını anlatıyor.

IMDb Puanı: 6,2

10-Dracula: Başlangıç (Dracula: Untold)

III.Vlad‘ın hikayesinden ilham alınarak yapılan 2014 yapımı filmde Drakula’nın doğuşu anlatılıyor. Film, Osmanlı ordusunu ve Fatih Sultan Mehmet’i kötülediği gerekçesi ile yoğun eleştiri almıştır.

IMDb Puanı : 6.3

11-The Addiction

1995 yılında yapılmış olan film dünyanın kötülük ve şiddetini felsefik bir bakış açısıyla gözler önüne seren film bu türün en başarılı yapımlarındandır.

IMDp Puanı:6.4

12-Drakula’nın Kızı (Dracula’s Daughter)

1936 yılında vizyona giren filmimiz en iyi vampir filmleri piyasasının önde gelen ve şimdiki vampir film türlerine ışık tutan başarılı bir filmdir. Senaryosu ve kurgusu ile izleyenleri mest eden filmimizde, babasının ölümünün ardından Drakula’nın kızı normal bir insan hayatına alışmaya çalışır. Bu zor bir sınav olacaktır. Gerilim ve dramı bir arada yaşatan filmi beğeneceğinizi umarım.

IMDb Puanı :6.4

13-Vampir İmparatorluğu (Daybreakers)

  2019 yılında salgın hastalık sonucu vampirleşmeye başlayan insanların, bilim insanları tarafından kurtarılmaya çalışması anlatılan filmimiz 2009 yapımı olup, filmlerinde ters köşe yapmayı seven yönetmenler Spierig kardeşlerin en başarılı yapımlarından biridir.

IMDb Puanı : 6.4

14-Gece Nöbeti (Nochnoy Dozor)

Rusya yapımı 2004 yılı yapım film, vampirler ile insanlar savaşını başarılı bir şekilde anlatmıştır.

IMDb Puanı : 6.5

15-Vampir Cehennemi (Stake Land)

Uygarlığın bitti bir zamanda tamamen yapayalnız kalan Martin adlı karakterin hayatta kalma mücadelesinin anlatıldığı korku filmi tadında 2010 yılı yapım bir filmdir

IMDb Puanı :6.5

16-Bir Vampir Hikayesi (Byzantium)

Moira Buffini eserinin Neil Jordan tarafından 2012 yılında sinemaya uyarlanmış filmimiz, 200 yıl geçtikten sonra iki kadının yeniden geçmişleriyle yüzleşmelerini anlatan başarılı bir filmdir.

IMDb Puanı :6.5

17- Açlık (The Hunger)

1980’li yıllarda sinemada vampir temsilinin en başarılı yapıtlarından biri olan filmimizde Miriam ve John ölümlülerin kanlarıyla beslenerek ebediyen gençliğe ve ölümsüzlüğe sahip olacağını sanan iki vampir sevgilidir. John birden bire hızla yaşlanmaya başlamıştır. Bu durumu tek açıklayacak kişi Dr.Sarah Roberts’tan yardım isteyecektir.

IMDb Puanı :6.6

18-Kronos (Cronos)

Antika dükkanında çalışan Jesus Gris bir gün tesadüfen 450 yıl önce üretilmiş bir mekanik kapsül ile karşılaşır. Bu kapsül sayesinde zamanla insana, kana susamaya başlar kısacası vampire dönüşmeye başlar. 1993 yapımı film en popüler vampir filmleri listesinde yer alan baş yapıtlardandır.

IMDb Puanı : 6.7

 19-Karanlıklar Ülkesi (Underworld)

İlk olarak 2003 yılında çekilen film vizyone girdiği dönem ve devamında beğeni kazanmış ve bir film serisi haline gelmiş en iyi vampir filmleri dendiğinde ilk akla gelen filmdir.

Son filmi 2016 yılında izleyici ile buluşmuş olan filmin konusu tabii ki amansız düşmanlar vampirler ile kurtadamlar arasındaki mücadeleyi anlatır. Etkili görsel efekler sayesinde ünlü oyuncular ile en başarılı yapımlar arasındadır.

IMDb puanı :7.0

20- Komşum Bir Vampir (Fright Night)

1985 yapımı filmimizde Charley isimli lise öğrencisi geceleri korku filmi izlemekten büyük zevk almaktadır. Charley yeni taşınan komşularının garip davranışlarından şüphelenmesi ile başlayan macera dolu bir filmdir.

IMDb Puanı :7.1

 21-Bıçağın İki Yüzü (Blade)

Marvel karakterinin sinemada hayat bulmuş hali olan Blade vampirler tarafından öldürülen annesinin intikamını almak için yarı insan yari vampir olan yaşamını sürdürmektedir.1988 yapımı filmin serisi çekilmiş olup en iyi vampir filmleri kategorisinde mutlaka listeden olan filmlerdendir.

IMDb Puanı :7.1

 22-Dracula (Bram Stoker’s Dracula)

Bream Stoker’ın ünlü romanından sinemaya uyarlanmış Drakula en iyi vampir filmleri arasında en unutulmaz olanıdır. Avukat Jonathan Harker, Doğu Avrupa’da gizemli bir kasabaya gider ve burada Jonathan’ı kaçırır. Jonathan’ın kız arkadaşı Mina’yı görür ve etkilenir onu elde etmek için Mina’nın yakın arkadaşını ele geçirir. İlginç hikayesi ile ilginizi çekeceğini umuyorum.

IMDb Puanı :7.5

23- Vampirle Görüşme (Interview with the Vampire)

En iyi vampir filmleri ya da en popüler vampir filmleri diye aradığınızda karşınıza çıkan listede olmaz olmaz filmimiz.

Anne Rice ‘ın romanın filme uyarlanması ve güçlü kadrosu ile her dönem beğenilen vampir filmimizde karizmatik vampir Lestat ve onun tarafından vampir yapılan soylu Lois’in maceralarını anlatır. Başrol oyuncuları Tom Cruise, Brad Pitt, Kristen Dunst, Antonio Banderas ve Christian Slater olan filmimiz en başarılı vampir filmidir.

IMDb Puanı:7.7

24-Aylak Vampirler (What We Do in The Shadows)

Vampirler denince aklımıza gelen korkunun dışında bir fim. 2014 yılında yapılan filmde dünyayı dolaşan vampirlerin Yeni Zelanda’da başlarına gelen komik olayları anlatmaktadır. Farklı bir tür vampir filmleri ise aradığınız, bu film tam size göre.

IMDb Puanı :7.7

25-Nosferatu (Nosferatu, eine Symphonie des Grauens )

En iyi Vampir Filmleri listesinde tam bir başyapıt olarak karşımıza çıkan filmimiz olağanüstü bir Alman filmidir. Korku türünün sayılı eserlerinden biridir.

IMDb Puanı : 8.8

Vampir Filmleri 2020 listemiz umarız hoşunuza gider. Keyifle izlemeniz dileğiyle,

 

 

 

 

54901