En İyi Erkek Parfümleri Kokuları ile Mest Ediyor

En İyi Erkek Parfümü Parfümler sadece kadınlar için değil, erkekler için de önemlidir. Dünya genelinde kabul görmüş en iyi en beğenilen kokular listemize göz atabilirsiniz.

En İyi Erkek Parfümü

En İyi Erkek Parfümü Hem erkekler hem de kadınlar için karşısındaki insanlara ilk görüşte bıraktıkları itibar oldukça önemlidir. Bu itibarı oluşturan birçok konu vardır. İnsanların giyimi, bakımları ve aksesuarları; iletişime geçecek insanların düşüncelerini direkt olarak etkilemektedir. Tüm bu faktörlerin yanında kişinin kendine has kokusu da dikkat çekmektedir. Parfümler yalnızca güzel kokmak için kullanılmamalıdır.

Bu içerikte ve En İyi Erkek Parfümleri Parfümler Erkek Parfümleri Kokular Mest Edici Parfümler En İyi Kok konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Parfümlerin koku özelliğiyle beraber karakteristik birtakım özellikleri de insanlara kattığını unutmamak gerekmektedir. Bu sebeple doğru parfüm seçimi yapmak etkili bir kişisel anlatım için gereklidir.

Parfümlerin kişisel özellikleri yansıtan birer ayna olduğunu unutmamak gerekmektedir.Özellikle erkeklerin kadınlara göre parfüm seçimlerine daha fazla özen göstermelidir. Erkekler kadınlara göre dış görünüşlerinde daha az oynamaya yapabildiği için en iyi erkek parfümleri arasından doğru tercihi yapmaları daha iyi bir etki için olmazsa olmazdır.

En iyi erkek parfümü markası kişiden kişiye farklı cevaplanabilmektedir. Her ne kadar güzel bir koku seçimi nesnel olsa da yıllardır insanlar arasında yoğun olarak kullanılan parfüm markaları ve modelleri vardır.

Bu parfüm modelleri yüksek etkili ve karakteristik özelliklere sahip oldukları için çoğu insan tarafından tercih edilmektedir. Sizler için eski yıllardan günümüze kadar erkekler arasında popüler olan parfüm modellerini sıraladık.

Givenchy Pi Edition

En İyi Erkek Parfümü

Dünyaca tanınan Fransız moda markası, parfüm sektörü içerisinde de büyük bir ilgi görmektedir. Uzun yıllardır sektör içerisinde birçok modeliyle büyük bir popülerlik kazanmıştır. Tüm modellerinin yanı sıra bazı üretimleri her kesimden insan tarafından beğenilmiş ve kullanılmaktadır.

Pi modeli 2000 yılların başında piyasaya sürülmüştür. Yeni koku eğilimlerinin de öncüsü olan bu model piyasa içerisinde büyük bir sallantı yarattı. Yüksek kalıcı özelliğiyle kullanıcıların tercihi olmuştur.

Odunsu tür kokusuyla turunçgiller, biberiye ve çam dikeni özünden yararlanılmıştır. En iyi erkek parfümü anket sonuçlarında eski bir koku olmasına rağmen üst sıralarda yerini korumaktadır.

Davidoff Cool Water

En İyi Erkek Parfümü

Tam bir klasik olarak görebileceğimiz bu ürün günümüzde çoğu erkeğin tercihi olmaya devam etmektedir. 1988 yılı içerisinde piyasada yer edinmiştir. O günden bu yana bazı kesimlerin vazgeçilmez tercihi olmuştur.

Lavanta, kişniş ve portakal çiçeğinin eşsiz birleşmesi hafızalarda unutulmayacak bir etki bırakmıştır. Yaz ayları için kullanımı oldukça uygundur. Yumuşak koku etkisiyle sıcak havaların vazgeçilmezi olacaktır.

Chanel Blu De Chanel

Yasemin, greyfurt ve limon aroması baskın olarak hissedilen Blu De Chanel parfümü oldukça dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Tekstil ve moda alanında sahip olduğu büyük pastayı, parfüm sektörü içerisinde de kazanmıştır.

Çoğu erkeğin severek tercih ettiği bu koku, odunsu tarza sahiptir. Kokunun kişilerde uyandırdığı duygular genellikle gizemli ve dikkat çekici olarak kaydedilmiştir. En iyi erkek parfümleri 2020 listesi içerisinde üst sıralarda yer almaktadır.

Prada Luna Rossa

2012 yılı içerisinde Prada firması tarafından piyasaya sürülen bu model, kadınlar tarafından en dikkat çekici parfüm kokusu olarak seçilmiştir. Günlük kullanım için oldukça uygun olan bu model koku hafızasında oldukça önemsenir bir etki bırakmaktadır.

Üst notalarında Lavanta ve zencefille keskin bir etki yaratırken, alt notada ise vanilya ve misk aromasıyla yumuşak bir koku hissi uyandırmaktadır. Son zamanlarda çıkmamasına rağmen halen birçok erkeğin günlük kullanım için birincil tercihi olabilmektedir.

Rochas Man

Yıllardır eskimeyen karakteristik şişe tasarımı adından söz ettirmeye yetmiştir. Fuşya rengi kutu ve üst noktalarına doğru daralan bir şişe yapısıyla oldukça eşsiz bir tasarıma sahiptir.

Esmer tenli erkeklere daha çok yakıştığı kabul edilmiştir. Uzun süre kalıcı olmamasına rağmen günlük kullanımlarınız için de gayet yeterlidir. Odunsu tarz kokusuyla çekici ve baştan çıkarıcı olarak tanımlanmıştır.

Özellikle kokunuz ile çevrenizde ün salmak istiyorsanız oldukça dikkat çekici bir seçim yapmış olacaksınız. En iyi erkek parfümleri markaları arasında bulunan Rochas Man serisiyle popülerliğini devam ettirmektedir.

Paco Rabanne Invictus

Şampiyonluk kupasına benzeyen parfüm şişesiyle kokusundan bağımsız olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. 2013 yılında piyasa yer almaya başlayan Invictus uzun süredir satışta olmasına rağmen halen çok satanlar listesinde bulunmaktadır.

Üst notalarda deniz ve greyfurt aromasıyken alt notada ise yasemin ve defne yaprağı kokusunu bizlere ulaştırmaktadır. En iyi ve kalıcı erkek parfümleri listesi içerisine şüphesiz büyük bir çoğunluk tarafından dahil edilecektir.

Tom Ford Ombre Leather

Yoğun bir kokuya sahip olan bu model herkes tarafından beğenilmemektedir ancak dünya çapında büyük bir etki yaratmayı başarmıştır ve bu popülerliğini halen devam ettirmektedir.

Tepe notasında kakule aromasıyla oldukça dikkat çekici olduğunu göstermiştir. Oryantal tür parfüm olması bir karma esansı olduğunu da bizlere göstermektedir. Uzun süreli kalıcılığa sahip olan bu parfüm, erkekler tarafından sevilerek tercih edilmektedir. Tanımlayıcı özellikleri içerisinde unutulmaz yolculuk ve bağımlılık vardır.

Valentino Uomo

2014 yılında Valentino markası tarafından iddialı bir şişe tasarımıyla piyasa sunulmuştu. Uomo, firmanın açıklamasına göre güneşli bir Venedik akşamını çağrıştırma mottosuyla ortaya çıkmıştır.

Yüksek kalıcılık özelliği ve uç noktalarda olmayan koku etkisiyle hemen hemen her yaş kesiminden erkeğin tercihi olabilmektedir. Odunsu kokusu diğer ünlü markaların odunsu seçimlerine nazaran biraz daha düşük olarak tercih edilmiştir. Bergamot üst notalarda kullanılmıştır. Valentino Uomo, en iyi erkek parfüm kokusu seçenekleri arasında büyük bir rakip olmaktadır.

Saint Laurent Y Men

İsminden de anlaşıldığı üzere Y nesli erkekleri için özel olarak üretilen bir koku olmuştur. Ünlü moda markası Saint Laurent’in parfüm sektörü içerisindeki yeri de oldukça önemlidir. Birçok modeliyle uluslararası başarı yakalasa da Y Men sayesinde erkeklerin bir numaralı tercihi olmayı başarmıştır.

En iyi erkek parfümü ismi arıyorsanız bu model sizler için olabilir. Oryantal tür bir koku olması karakteristik özelliklerini ortaya çıkarmıştır. Modern, çok yönlü ve otantik kavramları ile tanılanabilmektedir. Başlangıçta taze ve keskin olarak koku duyularını uyarmaktadır.

Bvlgari Man in Black

Efsane parfümler arasında yerini baş sıralardan alan Man in Black modeli, birçok erkeğin bir numaralı tercihi olmaktadır. Yüksek kalıcılığı ve karakteristik kokusuyla bir ortamda dikkatleri üzerinize çekmeye yarayacaktır.

Erkeksi bir koku diyebileceğimiz bu model, tanımlayıcı özellikleri arasında maskülen ve çekici kavramları bulunmaktadır. Baharatlı tür sayesinde koku hafızasında büyük bir yer edinmektedir. En iyi erkek parfümü ilk 10 arasında kesinlikle birinci sıraya oynayan bir modeldir.

Paco Rabanne One Millon For Men

2008 yılından beri piyasada aktif olarak satışı sürdürülen One Million kokusu, hem erkek hem de kadın versiyonuyla çıkış yapmıştır. Külçe altın şeklindeki şişe tasarımıyla da adeta eviniz için bir aksesuar olabilecek düzeydedir.

Baharatlı bir tür olan bu model, ihtişamlı ve zengin tanımlayıcı özelliklerine sahiptir. Günümüzde dünya üzerinde en çok kullanılan parfümler arasındadır.

Dünyaca ünlü bu parfümler arasından zevklerinize ve isteklerinize uygun olan modeli seçmelisiniz. Parfümlerin koku olarak etkilerinin yanında insanlara duygusal olarak kattığı çok şey vardır. Daha özgüvenli hissetmeniz için parfümleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca iletişim için de parfümler oldukça önemlidir. Sözlü ve bedensel iletişimin tamamlayanı olarak koku duyusuyla yapılan iletişimi sayabiliriz. Dünyanın en iyi erkek parfümleri listesi içerisinde aradığınız etkideki bir modele rastlayacağınızdan eminiz.

88005