En Güzel 19 Mayıs Kutlama Mesajları

En Güzel 19 Mayıs Kutlama Mesajları Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1900’lü tarihlerde reform hareketlerinin ardından giderek toplantılar yapıyor ve ülkemizin kurtuluş mücadelesinin sinyalini yakmak istiyordu. 19 Mayıs 1919 tarihinde kurtuluş mücadelemizi başlatan Ulu Önder Atatürk, bugünü Gençlik ve Spor Bayramı olarak gençlere ve zeki, çevik ve ahlaklı sporculara adadı. Daha sonrasında Atatürk’ü anma bayramı olarak da anılan bu bayram her yıl geldiğinde coşkularla, gösterilerle ve güzel sözlerle kutlanmaya başlandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin özel günler arasında en güzellerinden olan Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda güzel sözler ile bu özel günü kutlamak artık alışkanlık haline geldi ve insanlar Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a giderek kurtuluş mücadelesini başlatmasını çok güzel bir gün olarak benimsediler.

Bu nedenle en güzel 19 Mayıs kutlama mesajları da aranmaya başlandı ve Türkiye’nin bağımsızlığı için hayati önem taşıyan 19 Mayıs her geldiğinde güzel sözler ile bayram kutlanmaya başlandı. Güzel sözler arayanların kafasında ise 19 Mayıs’ta nasıl bir kutlama mesajı atmalıyım sorusu oluşmaya başladı.

En Güzel 19 Mayıs Kutlama Mesajları
En Güzel 19 Mayıs Kutlama Mesajları

Editörün Seçimi ile En Güzel 19 Mayıs Kutlama Mesajları

 1. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun! Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilham veren ruhu gençliğimize rehber olsun.
 2. 19 Mayıs’ın coşkusunu yüreklerimizde hissederek, geçmişimize olan minnet ve geleceğe olan umutla dolu bir bayram diliyorum. Kutlu olsun!
 3. Bugün, milli mücadelemizin başlangıcının simgesi olan 19 Mayıs’ı coşkuyla kutluyor, Atatürk’ü ve kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz.
 4. Gençlerimiz, 19 Mayıs’ta geleceğimizin teminatıdır. Bu özel günde gençlik enerjisini ve umudunu tüm yurtta coşkuyla kutluyoruz.
 5. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesi, bugün milletimizin bağımsızlık ateşini yüreğinde taşımaya devam ediyor. 19 Mayıs kutlu olsun!
 6. 19 Mayıs, gençlerimizin umutlarıyla aydınlanan bir geleceğe adım attığı anlamlı bir gündür. Gençlerimizin bayramı kutlu olsun!
 7. Bugün, Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde vatanın dört bir yanında tutuşturulan kurtuluş meşalesi, gençlerimizin yüreklerinde yanmaya devam ediyor. 19 Mayıs coşkusunu kutlayalım!
 8. 19 Mayıs, milletimizin birlik ve beraberlik içinde gösterdiği mücadelenin kutlandığı bir gün. Bu önemli günü gururla ve sevgiyle kutluyoruz.
 9. Bugün, tüm gençlerimizle birlikte 19 Mayıs’ı coşku ve heyecanla kutluyoruz. Geleceğimizin teminatı olan sizlere güveniyoruz!
 10. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadele, bizlere bağımsızlık aşkını miras bırakmıştır. 19 Mayıs’ı gururla kutluyoruz.
 11. Gençlerimiz, 19 Mayıs’ta geçmişimizin şanlı destanlarını unutmadan, geleceğe umutla yürümeye devam edeceklerdir. 19 Mayıs kutlu olsun!
 12. Bugün, milletimizin iradesiyle vatanını savunma yolunda başlayan 19 Mayıs’ı coşkuyla kutluyor, bütün gençlerimize başarılar diliyoruz.
 13. 19 Mayıs, bağımsızlık aşkıyla yanıp tutuşanların günüdür. Geçmişimizi unutmadan, geleceğimizi daha aydınlık yapacağımıza inanıyoruz. Kutlu olsun!
 14. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki gençlik, 19 Mayıs’ta yüreklerindeki vatan sevgisiyle yeni bir başlangıca imza atmıştır. Gençlerimizin bayramı kutlu olsun!
 15. 19 Mayıs, milli iradeye, bağımsızlığa ve geleceğe olan inancımızın en güzel simgesidir. Bu anlamlı günde birlik ve beraberlik içinde olalım.
 16. Bugün, milli mücadelenin ilk adımı olan 19 Mayıs’ı gururla kutluyor, Atatürk’ün gençlere olan güvenini her zaman hissediyoruz.
 17. 19 Mayıs, gençlerimizin milli değerlerimize bağlı, vatanına ve milletine sadık birer birey olarak yetişmesinin önemini vurgulayan özel bir gündür.
 18. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, 19 Mayıs’ta umutla yüreklerindeki bayrağı taşıyacak ve bizlere ilham olacaklar. Kutlu olsun!
 19. 19 Mayıs, Türk gençliğinin vatan sevgisiyle dolu yürekleriyle geleceğe umutla bakışının kutlandığı anlamlı bir gündür. Bu özel günü coşkuyla kutluyoruz!

Bu mesajlarla 19 Mayıs’ı coşku ve sevgiyle kutlayabilir, milli mücadelemizin önemini vurgulayabilir ve gençlerimize olan güvenimizi ifade edebilirsiniz.

En Güzel 19 Mayıs Kutlama Mesajları

 • Kurtuluş mücadelemizin 101. yılı kutlu olsun.
 • Güzel ülkemin değerli gençleri 19 Mayıs’ın 101. yılı kutlu olsun.
 • 101 yıldır emanetine sahip çıkıyoruz. Sen rahat uyu Paşam.
 • 101 yıl önce bugün başladı zafere yolculuk. Kutlu olsun hepimize!
 • Tam 101 yıldır aynı gemideyiz. 19 Mayıs’ın 100. yılı kutlu olsun.
 • Atatürk’ü en içten dileklerimizle anıyoruz. 101. yılımızı coşkuyla kutluyoruz.
 • Bu gurur senin Türk gençliği! Emanete sahip çık! 19 Mayıs kutlu olsun!
 • Gençler olarak 101 yıldır minnet ve hürmet duyuyoruz. 19 Mayıs kutlu olsun!

Varlığına ve geleceğine sahip çıkan Türk gençliğinin bayramı kutlu olsun.

Çok daha aydınlık 19 Mayıslara birlikte ulaşacağız Atam. 19 Mayıs kutlu olsun.

Zafere giden yolda tam 101 yıl geçti. Bizler hala aynı heyecanı duyuyoruz.

Ulusal egemenlik ateşinin yanmasının ardından 101 yol geçti. Bayramımız kutlu olsun.

Mücadelenin sonu kurtuluştu, kurtuluşun sonu zaferdi. 101. yılımız kutlu olsun.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 101. yılını coşkuyla kutlayalım.

Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür 19 Mayıs! Coşkuyla kutluyoruz bugünü!

Sözleriyle yol gösteren ulu önder Atatürk’ü saygıyla anıyoruz ve minnetlerimizi sunuyoruz. Bayramımız kutlu olsun.

Her ülkede böyle bir bayram yok. Gençler, bunun değerini iyi bilin. Bayramınızı coşkuyla kutlayın.

Egemenliğimizin başlangıç gününden bugüne tam 101 yıl geçti. Bu gururu ilelebet gençler yaşatacaktır. 19 Mayıs kutlu olsun.

19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Ey Türk Gençliği vazifelerini unutma bayramını da doya doya kutla. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Gençliğinde dik duranın ihtiyarlığında beli bükülmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalım. O, esaret ve aşağılığı kabul etmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Ey güzel ülkemin güzel yüzlü gençleri. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

19 Mayıs 1919 Türkiye’yi aydınlatan güneşin ışığını yansıtıyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın Ulusumuza kutlu olsun.

Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Gençliğinde dik duranın ihtiyarlığında beli bükülmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha kutluyor, hepinize en içten selam ve sevgilerimi iletiyorum. Gençlerimizi, sevgiyle kucaklıyor, alınlarından öpüyorum.

Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.19 Mayıs Kutlu Olsun!

Milli hedefler milli irade yalnız bir kişinin düşünmesinden değil bütün milletin arzularının emellerinin birleşmesinden ibarettir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. K. Atatürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Bütün ümidi gençlik olan Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz minnetimizi sunuyoruz. Ve izinden gideceğimize söz veriyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′un 96.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

101 yıl önce yoksulluk ve sefalet içinde olan Türk milleti, 19 Mayıs günü Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkmasıyla bağımsızlık meşalesini yakmıştı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Bağımsızlığı için ölümü göze alan millet, insanlık haysiyet ve şerefinin icabı olan bütün fedakârlığı yapmakla teselli bulur. İstiklal mücadelesinde hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs 1919, “yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir” düşmüş bir halkın vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım gözüm arkada kalmayacak. Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir. K. Atatürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs 1919, Türk Ulusunun uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya istiklal, ya ölüm” diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür.

19 Mayıs 1919, yenilmiş zedelenmiş yorgun ve fakir, düşmüş bir halkın vatanını sahiplenerek geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılıkla birleşerek giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlandırılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. Gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en samimi duygularımla kutlar, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anarım.

Rica ile merhamet dilenmekle bir millet ve devletin şeref ve istiklâli kurtarılmaz. Türk milleti, gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır. 19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Gençler cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Rica ile merhamet dilenmekle bir millet ve devletin şeref ve istiklali kurtarılmaz. Türk milleti gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır. 19 Mayıs güven sevinç hareket günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen mücadele sonucunda büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlerimize emanettir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Bağımsızlığı için ölümü göze alan millet insanlık haysiyet ve şerefinin icabı olan bütün fedakârlığı yapmakla teselli bulur ve elbette esaret zincirini kendi eliyle boynuna geçiren miskin haysiyetsiz bir millete nazaran dost ve düşman nazarındaki mevkii farklı olur. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil bugünün karanlıkları ahlâksızlıkları şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir.  K. Atatürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Bağımsızlığı için ölümü göze alan millet, insanlık haysiyet ve şerefinin icabı olan bütün fedakârlığı yapmakla teselli bulur ve elbette esaret zincirini kendi eliyle boynuna geçiren miskin, haysiyetsiz bir millete nazaran dost ve düşman nazarındaki mevkii farklı olur. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının milletçe haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde; vatan ve millet uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize şükranlarımı sunar, Atatürk’ün büyük güven duyduğu gençlerimize ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için yapmış oldukları çalışmalarda üstün başarılar dilerim.

20 yorum

Paylaşımınız için minnettarım, tam da ihtiyacım olan şeyler burada.

Bu özel günü bu güzel sözlerle kutlamak harika olacak.

Neslihan  -  Ocak 24, 2022 / 3:42 am

19 Mayıs için en uygun mesajları burada buldum, harikasınız.

Herkesin kullanabileceği, samimi ve anlamlı mesajlar, tebrikler!

19 Mayıs’ın ruhunu yansıtan bu güzel sözler için minnettarım.

Milli hislerimi ifade edecek güzel cümleler, sağ olun.

Okulda kullanacağım bazı sözler buldum, teşekkürler!

Bu kadar güzel sözleri bir arada görmek harika, elinize sağlık.

Tam da 19 Mayıs’ı kutlamak istediğim gibi sözler buldum.

Bu mesajlarla 19 Mayıs’ı çok daha özel bir hale getireceğim.

Arkadaşlarıma göndereceğim, tam da aradığım gibi.

Milli duygularımızı ifade eden bu cümleler için tebrikler.

Eşime, aileme ve arkadaşlarıma atacağım sözler burada, çok memnun kaldım.

Aileme yollayacağım mesajları buldum, çok teşekkür ederim.

Öğretmenim için mükemmel bir mesaj buldum, çok teşekkür ederim.

Bu mesajlarla 19 Mayıs’ı daha da anlamlı kılacağım, teşekkür ederim.

19 Mayıs’ı kutlamak isteyen herkese öneririm, çok güzel mesajlar var.

19 Mayıs’ın önemini daha da belirgin kılan bu cümleler için teşekkürler.

İlk defa böyle güzel 19 Mayıs sözleri gördüm, emeğinize sağlık.

Öğrencilerime göndereceğim, çok etkileyici mesajlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap