E-devletten başvurun her ay 700 TL nakit desteği yapılıyor kimler yararlanabilir?

Herkesin faydalanabileceği aylık düzenli 700 TL nakit desteği için e-devlet üzerinden başvurular başladı. Aynı zamanda kurumlara bizzat başvuru yapmak yine mümkün oluyor.

Türk vatandaşlarının son dönemlerde yaşadığı ekonomik güçlükler alım gücünün düşmesinden kaynaklı. Özellikle döviz kurundaki dengesizlik ve üzerine enflasyon oranının yükselmesi ile birlikte bu standartlar daha da önemli bir hal aldı. Yine bunun haricinde dar gelirli vatandaşlara her yıl olduğu gibi bu yıl da yakacak yardımı ve erzak yardımı yapılmaya devam ediliyor.

İçeriğimizde ve E-devlet Başvuru Her ay 700 TL Nakit desteği Kimler yararlanabilir Sosyal yardım hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ev sahibi olmayan dar gelirli aileler içinse kira yardımı olarak alabilecekleri sosyal yardımlar var. Tüm bunlar kişisel olarak E-devlet sistemi üzerinden yapacağınız başvuru sonucunda onaylanacaktır.

Yakacak yardımı, erzak yardımı, kira yardımı gibi hizmetlerden faydalanmak için fiziksel olarak aile ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından değerlendiriliyor olsa da internet üzerinden de başvurular kabul ediliyor. Ayrıca pek çok ek kurum dar gelirli vatandaşlara destek paketleri sunuyor.

 

700 TL Nakit Destek Nasıl Alınır?

 

Hemen e-devlet üzerinden giriş yaparak kişisel olarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Bunun dışında il veya ilçenizde yer alan aile ve sosyal hizmetler bakanlığın şubesine giderek başvurunuzu fiilen yapabilirsiniz. Ekstradan ise sosyal yardımlaşma vakıfları, Kızılay şubeleri ve derneklerin şubelerinden bu formları doldurarak devletten alacağınız 700 TL destek için talebinizi iletebilirsiniz.

Talebiniz doğrudan Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından incelenecek ve akabinde de fiziki bir inceleme başlatılacaktır. Gerçekten dar gelirli aileler için düzenli olarak her ay ödenen 700 TL yardım nakit olarak sağlanmaktadır. Şu sıralar gündemde olan kömür fiyatları ve doğalgaz zammı içinse yakıt desteği sağlanmaktadır.

Kış aylarında ya kömür yardımı ya da elektrik faturasına belirli bir oranda destek sağlanıyor. Erzak yardımı ise temel gıdaları ve ihtiyaçları kapsıyor. Bunlar arasında yalnızca yakacak yardımı kış aylarında sunuluyor. Ancak 700 TL aylık nakit yardımı dahil olmak üzere diğer tüm destek paketleri Türk vatandaşlarına 12 ay boyunca sağlanmaya devam ediliyor. Hemen kurumların şubelerine giderek bizzat başvurunuzu yaparak bu fırsattan yararlanabilir ya da e-devlet üzerinden başvurunuzu iletebilirsiniz.

69949