Dağarcık Kelimesi Ne Demek?

Günlük hayatta yer yer karşımıza çıkan bir sözcük

Günlük hayatta yer yer karşımıza çıkan bir sözcük olmasının yanında aldığı ön kelimeyle fikir yürütebileceğimiz dağarcık sözcüğüne göz atalım. Genellikle kelime dağarcığı olarak kullanıldığında fikir yürütmek daha da mümkün olabiliyor. Son dönemlerde sık karşılaşılan bir soru olarak şöyle bir test mevcut. 

İçeriğimizde ve Dağarcık kelimesi Dağarcık kelimesi anlamı Dağarcık kelimesi tanımı Dağarcık kelimesi ne demek 5 detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Dağarcık
Dağarcık Kelimesi Ne Demek?

Bilgi dağarcığı derken dağarcık ne anlama gelir?

  1. Hazine
  2. Defter
  3. Göl
  4. Torba

Burada insanların büyük çoğunluğu bilgi hazinesi olarak geçebileceğini düşünerek A şıkkını işaretleyebiliyor. Fakat dağarcık kelimesinin anlamı torbadır. Dolayısıyla doğru yanıt D. 

Dağarcık Sözlük Anlamı Nedir?

Dağarcık anlamı itibariyle pek çok farklı kelimenin karşılığına tekabül edebiliyor. Özellikle sözlükte dağarcık kelimesinin anlamı nedir diye araştırdığınızda aşağıdaki yanıtlarla karşılaşmanız mümkün. 

  • Repertuar
  • Çobanların ekmek taşımak için kullandığı çanta
  • Meşin torba
  • İçerisine yiyecek konulan deriden yapılmış torba
  • Bilgi toplanılan ve biriktirilen bellek 
  • Dağar

Ayrıca Osmanlı döneminde de Setih olarak karşılık bulan dağarcık kelimesi günümüzde sıklıkla kullanılabiliyor. Bilgi dağarcığı, kelime dağarcığı gibi yaygın kullanımlara rastlayabiliyoruz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir