Bayındır İsminin Anlamı

Bayındır İsminin Anlamı

Bayındır İsminin Anlamı Evlilik ile mutluluğunuzu taçlandırdıktan sonra gebe kalmak en büyük hayalinizdir. Hamile olduğunuzu öğrendikten sonra sevinçten içiniz içinize sığmaz ve hayatınıza anlam katacak bebeğinizin cinsiyetini merak etmeye başlarsınız. Bu süreçte de yeni doğacak bebeğinize ne isim vereceğinizi düşünmeye başlarsınız. Sizi sevindiren ve heyecanlandıran bu süreçte farklı isimler için öngörülerde bulunabilirsiniz. Bebeğinize koyacağınız isimlerden bir tanesi de Bayındır ismidir. Bayındır isminin anlamı nedir? hakkındaki daha detaylı bilgileri yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.   Bayındır, erkek çocuklarına verilen bir isimdir. Kuran-ı Kerim’de bayındır kelimesi geçmemektedir.  Kökeni Türkçe olan isim, zengin ve soylu kimse anlamına gelir. TDK’ya göre Bayırdır isminin anlamı ise bakımlı, gelişip güzelleşmesi ve hayat şartlarının uygun duruma getirilmesi için üzerinde çalışılan olay manasını taşımaktadır. Ayrıca mamur ve imar edilmiş anlamına da gelmektedir. Erkek çocuğunuza verebileceğiniz isimler arasında yer alan Bayındır ismi, Yerel Türkçe ’de iyiliği seven kişi demektir. Aynı zamanda Oğuz Türklerinin 24 boyundan bir tanesidir.

Türkiye genelinde 10 kişiye verilen bir isim olduğu Bayındır isminin istatistik durumu incelendiğinde ortaya çıkmaktadır. Ankara ilinde 5 kişide görülürken İstanbul ilinde sadece 1 kişiye verilmiştir. İsim sıralamasında 9907. İsim iken erkek çocuklarına verilen 5095. İsimdir. Her ne kadar nadir görülen isimler arasında yer alsa da erkek çocuklarına verilen isimlerden bir tanesidir.

İsmimiz ne olursa olsun hepimiz onun özelliklerini taşımaktayız. Ayrıca isminizle göre hepimizin bir kader sayısı ve rengi bulunmaktadır. Bayındır isminin kader sayısı 5, rengi ise kırmızıdır. İsim özellikleri arasında fiziksel özellikler bulunurken ismin olumlu ve olumsuz yanları da bulunmaktadır. Bayındır isminin fiziksel özellikleri nelerdir? Diye baktığımızda karşımıza şunlar çıkmaktadır; kalın, dalgalı ve gür saçlı bir yapıya sahiptirler. Alınları düz ve geniştir. Ayrıca büyük ve yuvarlak gözlere sahiptirler. Geniş yüz yapısına sahip bu kişilerin kaşları ise eğridir. Duruşları dik ve enerjiktir.

Şimdi de kişilik analizini inceleyelim. Bayındır isminin kişilik analizi değerlendirildiğinde karşımıza şu özellikler çıkmaktadır; Bakımlı, alımlı ve çekici bir tipe sahip olan Bayındır isimli kişiler gönül kazanmada ustadırlar. Bazı kişilere göre bu isme sahip olanlarda şeytan tüyü bulunmaktadır. Hiçbir zaman sabit bir fikre sahip değillerdir ve çoğu zaman fikirleri değişmektedir.  Ayrıca bazen sohbet etmeyi çok sevdikleri gibi bazen de sessiz ve suskun olmaktadırlar. İdealist bir yapıya sahiptirler. Aynı zamanda yeni tanıştıkları kimselerin görgülü ve kültürlü olup olmadığına çok dikkat ederler.

bayindir-isminin-anlami-36351
Bayındır İsminin Anlamı

Çocuğunuza isim vermeden önce düşündüğünüz ismin ne anlama geldiğini iyi araştırmanız gerekmektedir. Çünkü bir ömür boyu çocuğunuz isminin özelliklerini taşıyacaktır. Kişi ismi ile yaşar söylemi de buna istinaden söylenmiştir. Bayındır isminin olumlu yönleri nelerdir? Diye merak ediyor musunuz? Bu kişiler arkadaş canlısıdırlar. Özgür bir yapıya sahiptirler ve her zaman yeni hedefler peşinde koşarlar. Mutlu olmaları için illaki büyük şeylere gerek yoktur. Küçük şeyler ile de mutlu olabilirler. Sıcakkanlıdırlar ve şakacı, iyimser bir karaktere sahiptirler. Sporcu yönleri oldukça fazla gelişmiştir. Sempatik, şakacı ve sosyal olan bu kişiler deneyime her zaman açıktır. Bayındır isminin olumsuz yönleri ise kuşkusudurlar ve çok kolay incinebilirler. Aynı zamanda duygularını bastırırlar ve yıkıcı olabilirler.

Benzer isimler araştırmasını sizinle paylaşmak isteriz. Bayındır ismine benzer isimler; Bayın, Bayır, Bayırhan, Bayram, Baykal, Baykan, Bayazıt, Bayar, Bayhan, Bahadır, Hıdır, Sadır, Çadır, Bayır, Bekir, Bedir, Beşir, Bahtiyar. Bayındır ismine benzeyen kız isimleri; Binnur, Busenur, Bahar, Beyzanur, Baydar, Bayça, Baylan.

Bayındır isim ve soy isimli ünlüleri araştırdığımızda film yıldızlarından biri olan Fatoş Bayındır’ı örnek verebiliriz. Ayrıca dizi oyuncularından Berk Bayındır, futbolculardan Altay Bayındır karşımıza çıkmaktadır. Yazarlardan Tayfun Bayındır, Ayşegül Bayındır, gazeteci Selamettin Bayındır da bu soy isme sahip ünlüler arasındadır.

Bayındır isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Soylu Kimse, Zengin Ve Soylu
  • 2 – Gelişip güzelleşmesi, hayat şartlarının uygun duruma getirilmesi için üzerinde çalışılmış olan, bakımlı.
  • 3 – İmar edilmiş, mamur

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Bayındır ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Bayındır ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Bayındır ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Bayındır ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Bayındır ismini kullanan bulunmamaktadır.

Bayındır isminin Türkiye sıralaması

Bayındır en çok kullanılan 9907. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 5095. isimdir.

Bayındır isminin Harf Analizi

Kişiye Bayındır ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Bayındır İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Bayındır ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Bayındır isminin anlamını gözden geçirin!

Bayındır İsminin Numerolojisi

Bayındır isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
A: bir
Y: yirmi sekiz
I: on bir
N: on yedi
D: beş
I: on bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 96

50542