Bacak Yağlarından Kurtulmak için Etkili Egzersizler

Bacak Yağlarından Kurtulma için Etkili Egzersizler. Yağlardan arınmış, mükemmel görünen kaslı bacaklara ulaşmak hayal değil! Düzenli egzersiz yaparak ve bacak kaslarınızı her gün kısa süreler çalıştırarak, harikalar yaratacak egzersizleri sizler için araştırdık…

Spor yapmak tüm vücudunuzun sağlıklı olmasına yardımcı olabileceği gibi daha fit görünen, daha enerjik bir bedene de sahip olmanızı sağlayacaktır. Özellikle bacaklarınız kalınsa ve yağlı bir görünüme sahipse, düzenli çalışmalarınızı beslenme programınız ile destekleyerek yeni ve güzel bacaklara kavuşmanız mümkün.

Bacak Yağlarından Kas Egzersizleri ile Kurtulun

  1. Kendi Ağırlığınızı Değerlendirin… Günlük egzersiz çalışmalarınızda kendi vücut ağırlığınızdan yararlanabileceğiniz egzersizleri tercih etmeniz, daha kısa sürede daha etkili çalışmalar yapmanıza yardımcı olacaktır. Ayaklarınızı omuz genişliğinizden biraz daha fazla olacak şekilde açmalısınız. Mümkün ise elinize bir ağırlık almanızı öneriyoruz. Ayakta ve ellerinizde ağırlık bulunuyorken, dizlerinizi yavaşça kırarak aşağıya doğru eğilin. Bu sırada ellerinizi ağırlık ile beraber göğüs hizasında tutmaya devam etmelisiniz. Yeniden ayağa kalkmadan önce biraz bekleyin. Sırtınızın dik bir pozisyonda olmasına dikkat ederek, tekrar ayağa kalkın. Bu egzersizi günlük 20 tekrar olacak şekilde tamamlamalı ve ilerleyen dönemlerde tekrar sayısını arttırmalısınız.
Bacak Yağlarından Kas Egzersizleri ile Kurtulun
Kendi Ağırlığınızı Değerlendirin

2. Mat Yardımı ile Çalışın… Spor matları neredeyse kurtarıcımız haline geldi ve artık eskisi gibi zemin çok sert, çalışırken dizlerim ağrıyor gibi serzenişlerden bizi kurtarıyor. Spor matınızı yere düzgün bir şekilde yayın. Ardından ellerinizi matın üzerine yerleştirin. Emekleme pozisyonunu alarak, dizlerinizin üzerinde karşıya doğru bakmalısınız. Şimdi tek bacağınızı kalçadan yukarıya doğru kaldırın ve olabildiğince yavaş hareket ederek yeniden geri indirmeyi deneyin. Şimdi aynı uygulamayı diğer bacağınız ile denemelisiniz. Başlangıçta 20 tekrar ile çalışıp, her geçen gün tekrar sayınızı arttırabilirsiniz.

3. İç Bacak Çalışması Yapın… Bacakların iç kısmında oluşan yumuşak yağ dokusu ile bacaklar olduğundan daha geniş görünebilirler. İç bacakları çalıştırarak hem bu yağ dokularından kurtulabilir, hem de daha ince bacaklara sahip olabilirsiniz. Egzersize başlarken spor matınızı yere seriniz. Avuçlarınızı mata yerleştirerek pozisyon almalısınız. Başınız karşıya bakacak şekilde, emekler gibi dizlerin üzerinde durmalısınız. Sonrasında sol bacağınızı kalçadan hafifçe kaldırarak yukarıya doğru gerin. Ardından içten dışa olacak şekilde dairesel hareketler yapmalısınız. 20 saniye süresince bu şekilde devam ederek, sonra diğer bacağınızı kullanarak aynı çalışmayı yapın. Hareket süresini zamanla arttırmanız gerekeceğini unutmamalısınız.

İç Bacak Çalışması Yapın

4. Bacak ve Sırt Egzersizi Kombini… Bacak kaslarınızı aktif bir şekilde çalıştırırken, aynı zamanda sırt kaslarınız da çalışsın istemez misiniz? Böylece sırt bölgenizde biriken yağlanmanın da kaybolduğunu fark edeceksiniz. Matınızı öncelikle düz bir zemine yayın.  Yaydığınız matın üzerine sırt üstü bir şekilde uzanın. Bacaklarınızı dizlerden bükerek yere basacak şekilde ayarlayın. Dizlerinizin arasında top gibi yumuşak bir cisim koyarsanız, çalışmanızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Şimdi kalçanızı yavaşça yukarı doğru kaldırmalısınız. Bu durumda hem sırt, hem de bacak kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız. Egzersizi 20 saniye boyunca yapmalı, sonraki dönemlerde süreyi uzatmalısınız.

5. Kasları Gerdirmeyi Unutmayın… Özellikle bacak egzersizlerinde kasları gerdirmek oldukça önemlidir. Bu çalışmayı bir direnç bandı ile yapmanızda yarar var. Bantı, iki bacağınıza geçirerek ayakta başlamalısınız. Bir sandalyeden yardım alabilirsiniz. Sol bacağınızı açabildiğiniz kadar, lastikten destek alarak sol taraf doğru açmaya çalışın. Ardından yavaş hareketle, yeniden bacağınızı kapatarak ilk konumuna getirin. Bu egzersizi diğer bacağınız ile de uygulayın. Her iki bacağınızı 20 saniye boyunca çalıştırmaya devam etmelisiniz. İlerleyen dönemde verimliliği arttırmanız için süreyi de uzatmanız gerekeceğini unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap