Bacak Kaslarını Güçlendirmek için Antrenman Programı

Bacak Kaslarını Güçlendirmek için Antrenman Programı. Bacak kaslarını güçlendirip, belirginleştirmek isteyenler için müthiş bir antrenman programı öneriyoruz.

Sıçrama seviyenizi yükselten ve geliştiren egzersizler yaparak, her spor branşında daha iyi performans sergilemeniz olağandır. Üstelik bu hareketler aynı anda tüm vücut kaslarınızı geliştirmenizi sağlayacağından oldukça yararlı. Hazırladığımız antrenman programını uygulayarak hem daha yukarı sıçrayacak, hem de tüm kaslarınızı kolayca kuvvetlendireceksiniz.

Antrenman Programı

Barbell Deadlift

Barbell Deadlift (6-8 Tekrar)

İlk olarak dizlerinizi bükerek, elleriniz omuz genişliğinde açık olacak şekilde vücudunuzu zemine yaklaştırın ve barı üstten tutuşla kavrayın. Göğsünüzü ve kalçanızı hafif dışarı çıkarmaya çalışın. Halterle birlikte kalkın ve gövdenizi dik konuma getirerek çalışmayı bitirin.

Bacak Kaslarını Güçlendirmek için Box Jump

Bacak Kaslarını Güçlendirmek için Box Jump (6-8 Tekrar)

Bacak Kaslarını Güçlendirmek için Box Jump (6-8 Tekrar). Bir sonraki çalışmada kutunun önüne geçin, kalçanızı hafif dışarı çıkarın, kollarınızı savurarak güç alın ve kutunun üzerine sıçramaya çalışın. Daha sonra aşağı inin ve hareketi tekrarlayarak sonlandırın.

Dumbbell Jump Squat (8 Tekrar)

Bacak kaslarını daha güçlü hale getirmek için etkili ve kolay bir hareket. Etkiyi arttırmak için ellerinize birer dambıl alın. Squat hareketi yapın ve en alt noktadayken yapabildiğiniz kadar yukarı sıçramayı deneyin. Yere inerken dizleriniz hafif kırık olmasında dikkat edin. Ardından hareketi tekrarlayarak devam edin.

Barbell Good Morning

Barbell Good Morning (8 Tekrar)

Bacak kaslarını kuvvetlendirmek için: Öncelikle halteri boynunuzun arkasına kaldırın. Dizleriniz hafif kırık olacak şekilde, vücudunuzun üst kısmı yere paralel olana kadar öne doğru eğilin ve daha sonra başlangıç pozisyonuna dönün. Bu sürede belinizin doğal duruşunu bozmamaya dikkat ederek, çalışmayı unutmayın.

98853