Baba ve Kızı İle İlgili Sözler

Baba ve Kızı İle İlgili Sözler Hayatlarında tanıdıkları ilk ve en özel erkek olan babalara karşı tüm duygularını Baba ve kızı ile ilgili sözler içerisinde sunar genç kızlar. Sahip oldukları hisleri anlatmak ve paylaşmak adına yaptıkları en ince düşünce budur. Yaşanmışlıkları hatırlayarak özlemler dile gelir. Nelere sahip olduklarını ve neleri kaybettiklerini bu sözlerle yansıtır.

Bu makalede ve Baba ve Kızı Baba Kız Sözler Kızına Sözler Babanın Kızına Öğütleri Baba Kız İlişk detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

 Babaları tarafından önemsenmemek ve daha da acısı şiddet görerek yalnız hale gelmek ise en kötüsüdür. Terk edilen genç bir kızın babaya duyduğu özlemi, sözlerle tarif etmek çok zordur. Hiçbir zaman babam olmadı diyen bir kızın hislerini anlamak ise belki de imkansız.

Kızından babaya güzel sözler

Babası tarafından desteklenmenin ne demek olduğunu bilmek ve bunu içinde hissetmek tarifsiz bir sevinç oluşturur. Baba, özgüvenli ve başarılı olmanın en büyük anahtarları arasındadır.

Her türlü aşk sözünden çok daha derin anlamlar taşıyan baba ve kızıyla alakalı sözlerle sizler de hislerinize tercüman bulabilirsiniz. Aşağıda yer bulan güzel sözler arasından seçimler yapabilir, hesaplarınızda paylaşabilir ya da onları okuyabilirsiniz. Hüzünlü ve mutsuz günleri yad ederek özlemleri geçiştirme adına bu sözler kullanılabilir. Hayat karşısında ne kadar güçlü olduğunuzu da bu sözlerle ortaya çıkarabilir, pes etmediğinizi gösterebilirsiniz.

Baba ve Kızı İle İlgili Sözler
kızından babaya güzel sözler

Editörün Seçimi Baba ve Kızı ile İlgili Sevgi Dolu Sözler

 1. “Babanın gözlerinde parlayan sevgi, kızı için dünyadaki en güzel hazineyi temsil eder.”
 2. “Bir baba, kızının gücüne ve yeteneğine olan inancıyla onu hayata hazırlar.”
 3. “Babanın kızına olan sevgisi, onun için sonsuz bir güven ve destek kaynağıdır.”
 4. “Kız, babasının sevgisini yüreğinde bir ömür boyu taşır.”
 5. “Baba, kızının omzuna koyduğu güvenli eldir, onunla her zorluğu aşabilir.”
 6. “Baba, kızına en güzel hikayeleri anlatan ilk kahramandır.”
 7. “Bir baba, kızının hayatında onun her adımında gururla yanındadır.”
 8. “Kızı, babasının omzunda dünyayı keşfeder ve onun sevgisiyle büyür.”
 9. “Baba, kızının en güvendiği ve her zaman sığındığı limandır.”
 10. “Kız, babasının sevgisi sayesinde dünyada hiçbir şeyden korkmaz.”
 11. “Babanın kızına olan desteği, onun hayatta başarıya ulaşmasını kolaylaştırır.”
 12. “Kızının elini tutan bir baba, onun hayat boyu rehberidir.”
 13. “Babanın kızına gösterdiği sevgi ve ilgi, onun özgüvenini ve gücünü artırır.”
 14. “Baba, kızına hayatta karşılaşabileceği engelleri aşabileceğine dair sonsuz bir inanç aşılar.”
 15. “Kızının gülüşü, babasının kalbinde sonsuz bir mutluluk yaratır.”

Baba ve kızı arasındaki bağ, sevgi, güven ve anlayışla dolu bir ilişkidir. Babalar, kızlarının büyümesine ve güçlenmesine destek olurken, kızlar da babalarının sevgisini ve rehberliğini hayatları boyunca yanlarında taşırlar. Bu özel ilişki, hayat boyu süren anılar ve anlamlı deneyimlerle doludur.

Baba ve Kızı İle İlgili Sözler

 • Gittin baba. Geride bir kız çocuğu bıraktın.
 • Sensiz üç bayram, bir yıl geçti baba. Artık gelmesen de olur.
 • Babalar evlatları için yaşarlarmış! Nerdesin baba?
 • Baba omzu diye bir yer var. İliklerine kadar huzur hissettiğin.
 • Perdeleri güneş yıpratır çocuk. Kızları ise babaları.
 • Bir babanın kızına sadece sesiyle bile verdiği huzur, ömre bedel!
 • Baba sevgisi görmeyen her kız çocuğu yanlış erkeklere inanır.
 • Biz ki her okul çıkışı birlikte okuldan eve el ele tutuşup giden baba ve kız.
 • Babam hep derdi ki; başını dik tut prensesim, yoksa tacın düşer.
 • Beni güzel bulan bir tek sen vardın baba… Şimdi yoksun, o kadar çirkinim ki.
 • Prenses olmak için prense ihtiyacım yok. Ben zaten kralın kızıyım.

Baba ve kızı duygusal Sözler

Babası tarafından sevilmeyen kızlar sevgiye inanmaz. Oysa ben sana inanmak istemiştim.

Bir babanın, benim biricik kızım, demesi tüm aşk sözlerini ezer geçer.

Babalar kızlarının ilk aşkıdır. Baba kız arasındaki aşk başka bir şeydir, farklı bir duygudur, özeldir.

Bazen duygusal bir hal alıyor baba-kız ilişkimiz. Ağladığım bile oldu, onu uyurken izlediğimde.

Kız çocukları babalarına aşık olur ya hani, aşık oldukları ilk adam babalarıdır ve babaları gibi bir eş isterler. Öyle işte.

Baban duan. Baban dünyan. Baban her şeyin. Rabbim sen baba sevgisinden mahrum etme bizi. İsmail Nazım

Kızlar babalarının yaptığı ve söylediği şeyleri asla unutmazlar. Kızlar aslında en çok babalarına kırılır, en çok babalarıyla mutlu olurlar.

Beni tanıdığını sanıyorsun ama tanımıyorsun, baba. Ben senin bildiğin o kız değilim, ben daha fazlasıyım.

Baba ne kadar sağlamsa, kızı o kadar dik durur. Baba ne kadar gülerse, kızı o kadar hayat saçar. Baba ne kadar hayattaysa, kızı o kadar yaşar. La Edri

Baba ne kadar sağlamsa kızı o kadar dik durur, baba ne kadar gülerse kızı o kadar hayat saçar, baba ne kadar hayattaysa kızı o kadar yaşar.

Karşıdan sarılarak gelen bir baba kız gördüm. İçim cız etti. Sadece arkadaşlarımı değil yoldan geçen herhangi bir baba kızı kıskanıyorum. Bilmeyen anlayamaz bu duyguyu.

Bak baba bu gece de ağlıyorum. Hıçkırıklarımı yutuyorum. Sessizce yastığıma gömüldüm ağlıyorum. Sensizliğime, beni hiç sevmeyişine ağlıyorum bu gece de.

Neden gittin Baba? Neden bıraktın beni? Neden elimden tutup ta güvende hissettirmedin? Hayal kırıklığına uğrattın? Hani kız çocuklarının ilk aşkı babalarıdır derler ya; Benim ilk aşkım neden sen olmadın baba.

Başımı yastığa koyduğumda etrafıma saçılan saçlarım seni getiriyordu aklıma. Saçımı boydan boya okşayışın içimi sızlatıyordu. O yüzden kesti kızın saçlarını baba. Bir daha da uzasın istemedi.

Yarım kaldım. Bir sokak köşesinde bir baba-kızı izlerken yarım kaldım. Saçımı okşayan başka eller olunca yarım kaldım. Seni telaffuz edecek ses çıkmayınca yarım kaldım. Acını hep sol yanımda taşıdığımda anladım. Bu acı beni hep yarım bırakacak. Beni öldürmeyecek belki ama umutlarımı öldürecek bunu anladım.

Hayatta en güzel ikililerden biridir baba-kız ilişkisi. Yaşamayanın içinde bir eksiklik oluşturan ve bunu tüm ömrünce hissedeceği bir şeydir bu. Bazıları için pembe bulutların üstüdür babalarıyla olan anıları bazıları için ise kara bulutlardır yağmurların yağdığı.

Bir baba üzer mi evladını, kırar mı? Gözünün içine baka baka yalan söyler mi bir baba? Hem de nasıl. Hem de tüm duygularını tek tek ezer bir baba. Ve ona rağmen ayakta kalmaya çalışırsın, onun gibi olmamaya çalışırsın, kendini parçalarsın belki bir şeyler yoluna girer diye. Ama hiçbir şey yoluna girmez. Ve baban varmış gibi hissetmezsin hiçbir zaman. Bir şeyler paylaşabileceğin bir baba figürün hiç olmaz.

Merhaba baba ben kızın. Hani şu küçükken ilk aşkı babası olmayan kızın. Hani her zor anımda yalnız olan, bir darbede senden yiyen kızın. Nasıl hissediyorsun acaba şimdi? Yaptıklarından pişman mısın? Bence değilsin. Eğer pişman olsaydın beni ağlatmaya kıyamazdın. Neyse alışkınım zaten senden gelen darbelere.

Ben geceleri nasıl rahat uyuyabiliyor musun diye merak ettiğim için aradım. Çünkü ben uyuyamıyordum. Fark ettin mi sana baba diye hitap etmedim, edemedim. O kadar çok acıttın ki sana baba diyemezdim. Nasıl sinir ettin beni bilmiyorsundur. Kızım dedin ya ben ona sinirlendim. Özlemişim duymayı ama dayanamadım. Aylarca arayıp sormadan yaşayıp bana kızım diye hitap edemezsin ki. Beni bir kelimen ile kandıramazsın. Buna hakkın var mı? Sana da dediğim gibi; ne bu saatten sonra sen benim babamsın ne de ben senin kızın.