Arven İsminin Anlamı

Arven İsminin Anlamı

Arven İsminin Anlamı Günümüzde isim seçerken çeşitli araştırmalar gerçekleştirilmekte ve çocuklara kurulacak isimlerin analizleri araştırılmaktadır. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ve pek çok kişi tarafından çocuklara koyulan isimlerden biri de Arven ismi olmaktadır. Gerek anlamı gerekse kulağa hoş gelmesi sebebiyle tercih edilen bu ismin beş farklı anlamı vardır. Genel bir ifadeyle Arven isminin anlamı nedir sorusunu çeşitli şekillerde açıklamak mümkündür.

Miras, yüksek asil, arkadaş, tecrübeli kişi, savaşçı anlamlarına gelen Arven, Fransızca kökenli isimler arasında yer alıyor. Kökeni Fransızca olsa da Türkiye’de de günümüzde pek çok kişi tarafından Arven ismi tercih ediliyor. 2022 yılının Mayıs ayına kadar olan verilerine bakıldığında bu yıl;  737 kişinin çocuğuna Arven ismi verdiği görülüyor. Bu kişilerden 140 tanesi İstanbul, 66 tanesi Ankara, 78 tanesi İzmir’de yaşıyor.

Tüm bunların yanı sıra Türkiye’de en çok tercih edilen isimler listesinde 3.232. sırada Arven ismi yer alıyor. Kız çocuklarına verilen isimler listesinde ise 1450. Sırada bulunuyor. Son bir yıldaki artışının ise 189 kişi olduğu bilinmektedir.

Arven isminin analizi de ismin doğru bir şekilde ifade edilmesi ve anlaşılması için büyük önem taşıyor. Arven ismine sahip olan kişilere bakıldığında bu ismi taşıyanların en çok lacivert rengini sevdiği, kader sayılarının ise sekiz olduğu görülüyor. Bu ismi taşıyanlarda görülen bir diğer özellikler ise tutumluluk, eleştiriden hoşlanmama, düşüncelilik, çalışkanlık, hırslılık, sabırlılık, sağlık konusuna dikkat ve düzenlilik oluyor. Aynı zamanda Arven ismine sahip olan kişilerin fiziksel özellikleri de benzerlik gösteriyor. Bu ismi taşıyanlar büyük gözlere, kıvrımlı burna, köşeli çene yapısına, kalın saçlara, dik omuzlara, kısa gövdeye ve düz kalçalara sahip oluyor.

Çocuğuna Arven ismini vermek isteyen ebeveynlerin merak ettiği sorulardan biri de Arven isminin caiz olup olmadığıdır. Pek çok kişi Arven ismi caiz midir? sorusunu sorduğu için uzmanlar Arven isminin caiz olduğu yönünde açıklama gerçekleştirmiştir. Bu da demek oluyor ki çocuklara Arven ismini vermekte herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Arven ismi hakkında merak konusu olanlardan biri de Arven isminin numerolojisi olmaktadır. Arven isminde yer alan harflerin alfabede karşılık geldiği sıraya göre belirlenen numeroloji ile isimlerin olumlu ya da olumsuz isim kategorisinde yer aldığı belirlenmektedir. Bu duruma göre A harfi bir, R harfi yirmi bir, V harfi yirmi yedi, E harfi altı, N harfi ise on yedi sayılarına işaret etmektedir. Bu sayılar toplandığında ise yetmiş iki sayısı elde edilmektedir. Arven ismi genel olarak olumlu anlam taşıyan isimler arasında yer almaktadır.

İlk çocuğuna Arven ismini koyan ebeveynler yeni bir çocuk beklediğinde bu isim ile uyumlu bir başka isim arayış içerisine girmektedir. İki çocuğunun isimleri de birbiriyle uyumlu olsun diye benzer isimler arayan ebeveynler için Arven ismine benzeyen isimler aşağıda yer almaktadır. Hem kız hem de erkek çocukları için tercih edilebilecek olan bu isimlerden birini seçerek iki çocuğunuzun benzer isimlere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. İşte Arven ismi ile uyumlu isimler listesi.

Nevra, Neva, Nerva, Revan , Revna , Verna, Gülen, Güven, Gülseven , Seven , Nurseven Yurtseven , Canseven , Ayseven,  Arben, Arven, Ayten, Aysun , Aylin , Aslıhan , Asuman , Asmin , Ayşen, Güven, Seven , Ergüven , Yurtseven , Canseven , Aren , Arden , Arjen , Arsen , Arzen , Ayhan , Aydın , Abdurrahman , Adnan , Alperen. Arven ismi ile uyumlu isim arayışı içerisinde olan kişierin bu isimlerden birini seçmesi durumunda iki çocuğun da isimlerinin benzer olması mümkün hale gelecektir. Arven ismi çok sık tercih edildiği için hem erkek hem de kızlar için kullanılan isimler arasında yer almaktadır.

arven-isminin-anlami-22639
Arven İsminin Anlamı

Arven isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Miras.
  • 2 – Yüksek, asil
  • 3 – Savaşçı, mücadeleci
  • 4 – Arkadaş, dost
  • 5 – Tecrübeli, deneyimli kimse (Farsça -Arveen)

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Fransızca
Kuran ‘da geçmiyor.

Arven ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Arven ismini kullanan 737 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Arven ismini kullanan 140 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Arven ismini kullanan 66 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Arven ismini kullanan 78 kişi bulunmaktadır.

Arven isminin Türkiye sıralaması

Arven en çok kullanılan 3232. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1450. isimdir.

Arven ismini kullananların sayısı, son bir yılda 189 kişi artmıştır.

Arven isminin Harf Analizi

Kişiye Arven ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Arven İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Arven ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Arven isminin anlamını gözden geçirin!

Arven İsminin Numerolojisi

Arven isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
R: yirmi bir
V: yirmi yedi
E: altı
N: on yedi
TOPLAM: 72

67689