Arel İsminin Anlamı

Arel İsminin Anlamı

Arel İsminin Anlamı Arel ismi son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ve dergilerde, kitaplarda,  televizyon dizilerinde sıklıkla görüldüğü için popüler bir hâl alan isimler arasında yer alır. Pek çok kişinin Arel ismini tercih etmesi üzerine bu isimle ilk kez karşılaşan kişiler ise “Arel isminin anlamı nedir?” ya da “Arel ismi ne anlama gelir?” gibi soruların cevabını merak etmektedir.

Oldukça popüler olan ve pek çok kişinin severek kullandığı isimlerden biri olan Arel isminin anlamı iki farklı şekilde ifade edilebilir. Arel isminin ilk anlamı temiz olurken ikinci anlamı ise dürüst olan kişi olarak bilinmektedir. Farsça ve Arapça kökenli olduğu bilinen Arel, Kuran-ı Kerim’de geçmediği için sık sık “Arel ismi caiz midir?” sorusu gündeme gelmektedir. Arel ismi Kuran-ı Kerim’de geçmeyen isimlerden biri olsa da uzmanların açıklamalarına göre bu ismin çocuklara koyulmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor. Eğer Arel ismini çocuğunuzda kullanmak istiyorsanız bu ismin anlamını, numerolojisini, karakter analizini ve diğer özelliklerini araştırabilirsiniz.

Türkiye’de paylaşılan 2022 verilerine bakıldığında bu isme sahip olan 1468 kişinin bulunduğu görülüyor. Bu isme sahip olan kişilerin 278 tanesinin İstanbul’da, 114 tanesinin Ankara’da, 238 tanesinin ise İzmir’de yaşadığı bilinmektedir.  Bunun yanı sıra Arel isminin Türkiye sıralaması ise 2434 olarak biliniyor. Erkek çocuklarında tercih edilme sırası 1174 olurken son bir yılda ise artı olarak 297 kişinin Arel ismini tercih ettiği görülmektedir.

Çocuğuna Arel ismini vermek isteyenlerin merak ettiği bir diğer kısım da Arel isminin kişilik analizi olmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin genellikle liderlik özelliği taşıdığı, enerjik, canlı, rahat ve pozitif bir insan olduğu, yeni deneyimler yaşamaya hevesli olduğu ve şık olduğu bilinmektedir.  Tüm bunların yanı sıra Arel ismine sahip olan kişilerin olumsuz özellikleri arasında yer alan bir diğer özellik de kıskançlıktır. Bu isme sahip olan kişilerde genellikle kıskançlık ağır basmaktadır.

İlk çocuğuna Arel ismini veren ve sonrasında da Arel ismi ile uyumlu olan isim arayışı içerisinde olan kişiler için pek çok örnek isim bulunmaktadır. Eğer iki çocuğunuzun da isminin birbiriyle uyumlu olmasını istiyorsanız Arel ismi ile uyum sağlayan isimler arasından bir seçim yapabilirsiniz. Bu isimlerin bazılarının içerisinde Arel ismi geçmekte, bazılarında ilk üç harf benzemekte, bazılarında son üç harf benzemekte ve bazılarında ise ilk harf ve son harf benzerlik göstermektedir. Bu aşamada isim seçilirken kulağa hoş gelmesine ve anlamının güzel olmasına dikkat edilmelidir. Arel ismine uygun isimler arasında Eral, Uyarel, Yareli , Aren, Aref, Arer, Demirel, Korel, Erel, Türel, Mirel, Sürel, Ariel, Adil, Anıl, Asil, Adıgüzel, Aksel, Aral, Ardıl, Arefe, Aret , Areste , Nurel, Serel, Semrel, Yerel, Arsel, Aysel, Ayşegül, Aygül, Asel ve Akgül isimleri bulunur.

Numeroloji isimlerde yer alan harflerin frekansları ile ilişkili olup ismin enerjisini belirlemekte önemli bir yere sahiptir. Birçok ebeveyn bu konuda araştırmalar yapmaktadır. Arel isminin harflerine bakıldığında alfabedeki sıralamasına göre karşılık geldiği sayılara dikkat edilmektedir. Bu duruma göre Arel isminin numerolojisi için A harfinin bir, R harfinin yirmi bir, E harfinin altı, L harfinin ise on beş sayısına denk geldiği görülmektedir. Bu ismin numerolojisi toplam 43 olmaktadır. 

Arel isminin olumlu anlama sahip olan isimler arasında yer alıyor ve pek çok kişi bu ismi çocuğuna veriyor. Alimler ve uzmanların da açıklamalarında Arel isminin çocuklara verilmesinde de herhangi bir sakıncalı durum olmadığını belirtiyor.

arel-isminin-anlami-58776
Arel İsminin Anlamı

Arel isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Temiz, dürüst kimse

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Arel ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Arel ismini kullanan 1.468 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Arel ismini kullanan 278 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Arel ismini kullanan 114 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Arel ismini kullanan 238 kişi bulunmaktadır.

Arel isminin Türkiye sıralaması

Arel en çok kullanılan 2434. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1174. isimdir.

Arel ismini kullananların sayısı, son bir yılda 297 kişi artmıştır.

Arel isminin Harf Analizi

Kişiye Arel ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Arel İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Arel ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Arel isminin anlamını gözden geçirin!

Arel İsminin Numerolojisi

Arel isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
R: yirmi bir
E: altı
L: on beş
TOPLAM: 43

Arel ismi Türkçe kökenli bir isim olup, bazı ünlü kişiler tarafından kullanılmıştır. İşte Arel ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnekler:

  1. Arel Günal: Türk iş insanı ve milyarder. Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Sinpaş Holding’in kurucusudur.
  2. Arel Cader: Türk basketbolcu. Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde forma giymiş ve Türk milli takımında da yer almıştır.
  3. Arel Modelleri: Türk model ve manken ajansı. Arel Modelleri, Türkiye’de faaliyet gösteren önemli bir mankenlik ajansıdır.

Bu listedeki kişiler, Arel ismini taşıyan bazı ünlü örneklerdir. Ancak, isim daha az yaygın bir isim olduğu için daha fazla ünlüye rastlamak zor olabilir.

81227