Ananasın Faydaları Nelerdir?

Tropikal bir meyve olan ananas sıcak iklimleri çok seven bir meyvedir. Bu mucizevi meyvenin faydaları neredeyse bitmeyecek kadar fazladır. Bazı faydalarını sı..

Tropikal bir meyve olan ananas sıcak iklimleri çok seven bir meyvedir. Bu mucizevi meyvenin faydaları neredeyse bitmeyecek kadar fazladır. Bazı faydalarını sıralamamız gerekirse ananas tam anlamı ile bir mineral deposudur.

Yazımızda ve Ananas Ananasın Faydaları Ananasın Sağlığa Faydaları Ananasın Cilde Faydaları Ananasın Saça Fay detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Kalorisi çok düşük olması nedeniyle neredeyse tamamı su içeriklidir bu nedenle enzimleri etkileştirici bir özelliğe sahiptir. Vücut için yararlı olan magnezyum ve potasyum minerallerini bolca içerinde barındıran bir meyvedir.

Bu nedenle vücutta oluşan yararları çok hızlı iyileşme sürecine sokar ve tedaviye yardımcı olur. Özellikle ameliyat olmuş birinin bu olan üstü meyveyi bolca tüketmesinde çok fazla yarar vardır.

Ananasın faydaları saymakla bitmeyeceğini belirtmiştik özellikle kış aylarında grip, nezle gibi hastalıklarla savaşan ve bu hastalıkların oluşumunu önleyen ananas aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiren bir meyvedir.

Nefes borusu iltihaplanmasına da çok iyi gelen bu meyve aynı zamanda vücutta oluşmuş şişkinliğe hazımsızlığa ve kan dolaşımını hızlandırmaya da yardımcıdır.


Yendiğinde faydalarını gördüğünüz ananasın aynı zamanda cilt yenilenmesinde ve akne oluşumunda da yardımcı olduğunu belirtmek gerekir örneğin yüzünüzde aşırı yağlanma ve akne sorunu yaşıyorsanız ananastan faydalanabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken sorunlu bölgeye bir miktar ananas koymanız ve on beş dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Çok yağlı bir cilde sahipseniz ananası püre haline getirip içeresinde yarım limon sıkarak cildinize de yaklaşık yirmi dakika bekletmeniz ve sonrasında durulamanız ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.

Çoğu kozmetik firmasının ürünleri içinde kullandığı ananas cilde dost bir meyvedir.

Yenildiğinde ve sorunlu cilt bölgelerinde kullanıldığında mucizelerini gözle görebilirsiniz. Ameliyat sonrası uzun süre iyileşme sürecini ananas sayesinde çok daha kısa sürede iyileşebilirsiniz. Anansın bir diğer faydası ise kabızlığa iyi gelmesi ve bağırsak sistemini hareketlendirmesidir.

Bu sayede mide şişkinliği yaşayan hazımsızlık problemi olan kişiler ananas tüketerek bu sorunundan en kısa sürede kurtulabilir. Ananas stres tedavisinde de kullanılan bir meyvedir.

Aşırı stresli durumlarda ananas tüketmeniz hem rahatlamanıza hem de sinir sisteminize çok iyi gelecektir. Ananas tüketimini alışkanlık haline getiren kişiler sağlık yönünde çok daha sorunsuz bir yaşantı sürdürdüklerini görecekler.

90541