Alında Çıkan Kısa Bebek Saçları Nasıl Uzar?

Kısa Bebek Saçları Nasıl Uzar?

Bebek saçları yetişkinlerde görülen ve genellikle şakak bölgesiyle alnın ön kısmında görülen saç oluşumlarıdır. Normal saçlara göre çok daha ince telli, çok daha kısa ve çelimsiz görünürler. Dolayısıyla uzun saçların arasından çıkıntı gibi göründükleri için aslında estetik açıdan pek çok kadın bu görüntüden hoşlanmaz.

Bu makalede ve Bebek Saçları Alında Çıkan Saçlar Kısa Saçlar Bebek Saçlarının Uzaması Saç Uzatma Y hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alında
Alında Çıkan Kısa Bebek Saçları Nasıl Uzar?

Çözüm yolu olarak bu bebek saçlarının kesilmesi ise doğru bulunmamaktadır. Keza dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasıyla oluşan bu saçlar aslında pek çok noktada belirir. Sadece aktif olarak saçların bulunduğu bölgelerde mevcut saç yoğunluğundan dikkat çekmezler. Fakat alın kısmı, şakaklar ve kulakların ön kısmıyla arkası gibi saçların daha azaldığı noktalarda çok belirgin olabilirler.

Dolayısıyla kesmek bir çözüm olmadığından ötürü yetişkinlerde bebek saçlarını uzatma yolları aranmaya başlanmıştır. Bunun içinse pek çok farklı seçenek uygulanabilir.

Bebek Saçlarını Uzatmanın 5 Alternatif Yolu

Bebek saçlarını uzatmanın 5 yolu için tam anlamıyla doğal metotlara başvuruluyor.

  • Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı aktif olarak kullanılabilen ve saç uzamasına yardımcı olan doğal ürünler arasındadır. Aktarlardan organik Hindistan cevizi yağı bulabilirsiniz. Katı formda satılan Hindistan cevizi yağından bir miktar alarak eritip sıvı forma getirin. Sürülebilir şekle geldikten sonra direkt olarak saç diplerinize uygulayabilir, bebek saçlarınıza masaj yaparak yedirebilirsiniz. Normal şartlarda da saçlarınıza uygulayabileceğiniz bir bakım ritüeli olduğunu unutmayın. İki saat kadar beklettikten sonra saçlarınızı güzelce yıkayarak bakımı tamamlayabilirsiniz.

  • Isırgan Otu

Saç bakımı için ısırgan otu en önemli alternatifler arasındadır. Bebek saçlarını uzatmanın yolları arasında da en bilinirler alternatifler arasındadır. Öncelikli olarak taze ısırgan otunu almalı ve bir litre su ile kaynattıktan sonra soğumaya bırakmalısınız. Burada aynı zamanda kurutulmuş ısırgan otu kullanmanızda da bir sakınca yok. Soğuma işlemini tamamladıktan sonra güzelce süzerek yalnızca sıvı kısmı ayırmanız gerek. Elde ettiğiniz sıvı ısırgan otu suyuyla saçlarınıza masaj yaparak ve saç diplerinize yedirerek uygulama yapabilirsiniz. Bebek saçları için de genel anlamda normal saçlarınız için de güzel bir bakım kürüdür. Isırgan otu suyunu saçlarınıza uyguladıktan 30 dakika sonra bol suyla yıkayarak temizlemeyi ihmal etmeyin. Bu metodu uygulamak için haftalık bir periyot belirleyebilirsiniz. Her 7 günde bir ısırgan otu suyuyla saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

  • Avokado Maskesi

Avokado saç uzatmak isteyenlerin tercih ettiği doğal metotlar arasındadır. Alın bölgesinde çıkan bebek saçların uzamasında da aktif olarak rol oynayabilir. Uygulama için avokado ikiye bölünür ve ardından çekirdeği temizlenir. Avokadoyu püre formuna getirene kadar bir kap içerisinde ezerek sürülecek kıvama getirmek gerekir. Tabii ki püre formundaki avokado içerisine bir tatlı kaşığı kadar badem yağı katılması ve aynı zamanda besleyici yönüyle bir tatlı kaşığı zeytinyağı eklenmesi gerekir. Bebek saçlarınızın olduğu noktalara masaj yaparak güzelce yedirmek ve ardından da saçınıza streç film sararak beklemeniz gerekiyor. Bu şekilde streç film ile bir saat civarı beklemek yeterli olacaktır. Akabinde ise beklemeden duş alarak saçlarınızı temizlemeniz önerilir. Haftada bir uygulanması önerilen bir saç bakım ritüelidir.

  • Saç Masajı

Saç masajı yalnızca bebek saçları için değil aynı zamanda normal saçların bakımı için de uygulanabilir. Zira masaj saç diplerine yapılır ve bu sayede saçların kökleri uyarılmış olur. Kan akışının hızlanmasıyla beraber duşa girmeden önce yaptığınız ufak bir masaj saçın uzama hızını yükseltir. Ek olarak saç masajını uçucu yağlar kullanarak yapmanız daha faydalı sonuçlar görmenize neden olabilir. Her duşa girme öncesinde birkaç dakika saç masajı yapmanız yeterli olacaktır.

  • Diş Fırçası

Bebek saçlarını uzatmak ve hızlıca normal saça dönüşmesini sağlamak üzerine dört farklı metot sunduk. Diş fırçası ise bu saçları gizlemek isteyenlerin tercih edebileceği bir yöntemdir. Saçlarınızı dışarıya çıkmadan evvel yaparken diş fırçasına saç sabitleyici sıkarak bu bebek saçlarınızı geriye doğru ittiriyorsunuz. Bu sayede normal saçlarınızın altına giriyor ve kamufle olmuş oluyorlar. Elbette ki en kaliteli saç sabitleyici kullanılsa dahi bu metodun geçerliliği ortalama 2-3 saat aralığında olacaktır. Standart ürünlerde de 1-2 saatlik bir süreç yakalanabilir. Bu nedenle yalnızca gizlemek değil bu saçları uzatmak istiyorsanız yukarıdaki doğal metotları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

m2vFk8MK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir