Ağaç Falı Nedir, Doğum Tarihinize Göre Ağacınız nedir?

Nasıl ki Hintlilerin, Çinlilerin, Kızılderilileri burçları varsa druid rahipleriyle ünlü Keltlerin d burçları vardır. Kelt inanışına göre olan 21 burcun her birini bir ağaç temsil eder. Dişbudak, elma, sedir, huş, kayın, karaağaç, servi, kestane, fındık, köknar, incir, akçaağaç, ıhlamur, gürgen, çam, zeytin, meşe, ceviz, üvez, kavak ve salkımsöğüt. Doğum tarihinize göre sizi hangi ağacın simgelediğini bulabilirsiniz ve karakterinizi nasıl gösterdiğini öğrenebilirsiniz.

akcaagac-ozgur-zeka
AKÇAAĞAÇ ( ÖZGÜR ZEKÂ ) 

AKÇAAĞAÇ ( ÖZGÜR ZEKÂ ) 

            Hayal gücü oldukça gelişmiştir ve her zaman yeni, farklı fikirlere sahiptir. İnsanlarla tanışmada çok iyi değildir çünkü utangaç bir yapısı vardır. Hırslı, özgüven sahibi, gururlu ve yeni şeyler denemeyi seven bir insandır. Çabuk sinirlenir ve genelde gergin ve streslidir. Çok çabuk öğrenir ve kolay unutmaz, hafızası çok güçlüdür. Başkaları etkisi altına almayı sever, bu yüzden aşk hayatı biraz karışıktır.

Tarih : 11-20 Nisan ve 12-23Ekim Arası doğan kişiler

ceviz-agaci-tutku
CEVİZ ( TUTKU )

CEVİZ ( TUTKU )

            Kendini beğenmiş bir insandır ve bu onu agresif yapar. Sıradan bir insan değildir, plan yapmayı pek sevmez. Aşırı hırslıdır ve hiçbir zaman esneklik göstermez, hiç beklenmeyen tepkiler verebilir. Uyum gösterme konusunda çok iyi değildir, genelde karşısındakinden fedakârlık yapmasını bekler. Her zaman farklı fikirlere sahiptir ve strateji üretme konusunda yeteneklidir. İlişkilerinde çok tutkuludur fakat bir o kadar da kıskançtır.

Tarih : 21-30 Nisan ve 24 ekim – 11 kasım Arası doğan kişiler

cam-agaci-titiz
ÇAM ( TİTİZ )

ÇAM ( TİTİZ )

            İnsanlara uyum sağlama konusunda çok yeteneklidir. Güçlüdür, atiktir ve her zaman nasıl rahat edebileceğini çok iyi bilir. Arkadaş edinmekten çok hoşlanmaz, az olsun öz olsun ister. Doğal ve enerjiktir, çabuk âşık olur ama bu çabuk gelen şeyin ateşi de çabuk söner. Tutkulu bir insan değildir fakat güvenilir ve pratiktir. Yolun sonundaki asıl hedefe ulaşana kadar karşılaştıkları onun için önemli değildir.

Tarih : 19-31 Şubat ve 24 Ağustos-2 Eylül Arası doğan kişiler

disbuda-agaci-hirs

DİŞBUDAK ( HIRS )

            İnsanların düşündüklerini çok umursamaz ve genelde düşüncesizce hareket eder. Hırslı, yetenekli, akılı, çekici ve yaşamayı seven bir insandır. Hayatına hükmetmeyi sever ve zaman zaman egoist kişiliği ön plana çıkabilir. İlişkilerini çok ciddiye alır fakat genelde mantıkla yaklaşır. Güvenilir ve sadıktır.

Tarih : 25 Mayıs-3 Haziran ve 22 Kasım-1 Aralık Arası doğan kişiler

elma-agaci-ask
ELMA ( AŞK )

ELMA ( AŞK )

            Oldukça dikkat çekici ve etkileyici bir dış görünüme sahiptir bu da onu flörtçü bir insan yapar. Sevmeye ve sevilmeye çok düşkündür, her zaman aşık olmak ister. Hayal gücü oldukça gelişmiştir. Cesur, sadık ve oldukça duygusal bir insandır. Bilime karşı çok meraklı ve başarılıdır. Garantici değildir, sadece bugün için yaşar.

Tarih : 12-31 Aralık ve 25 haziran-4 Temmuz Arası doğan kişiler

findik-agaci-olaganustu

FINDIK  ( OLAĞANÜSTÜ )

            Çekici bir insandır ve insanları etkilemek için bu çekiciliğini kullanmaktan hiç çekinmez. Sosyal olarak çok aktiftir. Anlayışlı, mutlu olmak için çok fazla şey istemeyen, güvenilir ve toleranslıdır. Her ne kadar kavga etmeyi sevse de sosyal çevresinde oldukça popülerdir. Ruh hali çok çabuk değişebilir, kaprislidir. Adildir ve kusursuz bir yargı yeteneğine sahiptir.

Tarih : 22-31 Mart ve 24 eylül-3 Ekim Arası doğan kişiler

gurgen-agaci-zevk-sahibi

GÜRGEN ( ZEVK SAHİBİ )

Bakımlı olmayı çok sever, dış görünümüne her zaman özen gösterir ve zevklidir. Her zaman kendinden çok başkaların düşünür ve çok yardımseverdir. Disiplinli ve düzenli bir hayatı vardır, hayatı bu şekilde kolaylaştırabileceğine inanır.  İlişkilerinde mutluluğu yakalaması kolay değildir ve her zaman farklı ilişkiler yaşamak ister. Başkalarına kolay kolay güvenemez ve kararlarından emin olamaz ama yine de her zaman kibardır.

Tarih : 4-13 Haziran ve 2-11 Aralık Arası doğan kişiler

hus-agaci-esinlenme
HUS ( ESİNLENME )

HUS ( ESİNLENME )

            Kibar, etkileyici, arkadaş edinmeyi çok seven ve hayatın zevkini çıkarabilen bir insandır. Her zaman abartısız ve alçakgönüllüdür. Çok büyük tutkuları yoktur, sakin ve doğal bir yaşam sürmek ister. Hayal gücü oldukça gelişmiştir. Yeni şeyleri uyum gösterme konusunda çok yeteneklidir ve pek hırslı değildir.

Tarih : 24 Haziran da doğan kişiler

ihlamur-agaci-suphe
IHLAMUR 🙁 ŞÜPHE )

IHLAMUR 🙁 ŞÜPHE )

            İnsanlara karşı da hayata karşıda tartışmaktan kaçınır. Hayatın ona getirdiklerini kabul edip uyum sağlamaya çalışır. Yardımsever ve merhametlidir. Arkadaşları için her fedakârlığı yapabilir ve vefalıdır. Yeteneklidir fakat yeteneklerini nasıl değerlendirmesi gerektiğini bilmez. Çoğu zaman mızmızdır.

Tarih : 11-20 Mart Arası doğanlar

incir-agaci-hassasiyet

İNCİR ( HASSASİYET )

            Özgürlüğüne çok düşkün ve güçlüdür. Tartışmaktan ve kavga etmekten her zaman kaçınır. Ailesine bağlı, ideal bir baba ve havyan severdir. Mizah anlayışı oldukça gelişmiştir ve sosyal olarak çok aktiftir fakat biraz aylak ve tembeldir. Akıllıdır ve sorunlara pratik çözümler getirmekte çok yeteneklidir. Bazen bencil olabilir.

Tarih : 14-23 Haziran ve 12-21 Aralık Arası doğan kişiler

karaagac-asil

KARAAĞAÇ ( ASİL )

            Dış görünümüne her zaman özen gösterir ve giyim konusunda çok zevklidir. Küçük şeylerle mutlu olmayı bilir ve her zaman neşelidir. İnsanlara liderlik etmeyi sever ve altta kalmaktan hiç hoşlanmaz. Mizah duygusu oldukça gelişmiştir. Cömert, güçlü ve pratiktir.

Tarih : 12-24 Ocak ve 15-25 Temmuz Arası doğan kişiler

kavak-agaci

KAVAK ( TATMİNSİZ )

Özgüveni çok gelişmemiştir ama gereken durumlarda oldukça cesur davranışlar sergileyebilir. Güçlü insanlarla arkadaş olmayı ve gerektiğinde ona sahip çıkacak insanların olmasını sever. Havalıdır ve felsefe yapmayı sever. İlişkilerini çok önemser ve güvenilir biridir fakat kindar bir kişiliğe sahiptir. Organize işlerinde çok yeteneklidir.

Tarih : 4-8 Şubat ve 1-14 Mayıs Arası doğan kişiler

kayin-agaci-yaraticilik

KAYIN ( YARATICILIK )

Dış görünüşüne çok önem verir ve zevklidir. Maddecidir, hayatını güvence altına almak için çok çalışır ve kariyere önem verir. Her zaman makul olmayı tercih eder ve gereksiz riskler almaz. Ekonomiktir. Fiziğine önem verir ve bunu diyet ve sporla destekler.

Tarih : 22 Aralık’da doğan kişiler

kestane-agaci-durusluk
Kestane (Dürüstlük)

Kestane (Dürüstlük)

            Farklı bir çekiciliği vardır ama insanları etkilemek konusunda hiçbir derdi yoktur. Diplomattır ve adalet duygusu çok gelişmiştir. Her zaman neşelidir fakat bazen çok kolay huzursuzluğa kapılabilir. Aşk hayatında çok girişken değildir ve genelde birini bulma konusunda zorlanır.

Tarih : 15-24 mayıs ve 12-21 Kasım Arası doğan kişiler

koknar-agaci-gizem

KÖKNAR ( GİZEM )

            Sofistikedir ve farklı bir zevk anlayışı vardır. Güzel ve estetik olan her şeyi sevebilir. Ruh hali çok çabuk değişebilir, her zaman bildiğini okur. Arkadaşlarına çok yakın olmasına ve iyi davranmasına rağmen bazen bencillik yapabilir. Hırslıdır ve aşk hayatında kolay kolay memnun olmaz. Çok güvenilir bir insandır, bu yüzden çok arkadaşı vardır.

Tarih : 1-11 ocak Arası doğan kişiler

mese-agaci-cesaret

MEŞE ( CESARET )

            Cesur, güçlü, özgürlüğüne düşkün, hareketli ve girişkendir. Merhamet duygusundan yoksundur. Her zaman garanticidir, işini şansa bırakmayı sevmez.

Tarih : 21 Mart da Doğan kişiler

salkimsogut-melankoli

SALKIMSÖĞÜT ( MELANKOLİ )

Güzel, çekici ve zevklidir. Hayal dünyasında yaşar ve çoğu zaman kötümserdir. Hareketlidir ve seyahat etmeyi çok sever. İnsanlar ondan çabuk etkilenir ama çok kaprislidir. Hisleri çok kuvvetlidir ve güvenilir bir insandır. İnsanların hissettiklerini önemser. Her zaman istediği olsun ister. Birine âşık olunca acı çekse bile bütün hayatını onunla geçirmek ister.

Tarih : 1-10 mart ve 3-12 Eylül Arası doğan kişiler

sedir-agaci-sadakat

SEDİR ( GÜVEN )

            Çevresine uyum sağlama konusunda çok yeteneklidir.  Kibar, sağlığına önem veren, özgüven sahibi, kararlı ve lüksü seven bir insandır. Çekicidir ve insanları etkilemeyi sever. Birçok konuda beceriklidir. İyimserdir ve hayatının gerçek aşkını bulacağına inanır.

Tarih : 9-18 şubat Arası doğan kişiler

SELVİ ( SADAKAT )

            Fiziksel olarak ta ruhsal olarak ta güçlüdür. İyimser, hayatın ona getirdiklerinden hoşnut fakat paraya meraklı bir insandır. Kalabalığı sever ve yalnız kalmaktan hiç hoşlanmaz. Çok tutkuludur ve onu tatmin etmek zordur fakat bir kere âşık olunca sadık kalır. Ruh hali çok çabuk değişebilir. Biraz kendini beğenmiştir ve insanlara karşı ilgisizdir.

Tarih : 25 ocak-3 şubat ve 26 Temmuz – 4 Ağustos Arası doğan kişiler

ÜVEZ ( HASSASİYET )

            Çekici ve neşeli bir insandır, çevresine de neşe yayar. İnsanları her zaman düşünür, bencil değildir. Özgürlüğüne düşkündür ama bazı durumlarda bağlanabilir. Hassas, duygusal ve tutkuludur. Hava atmayı ve çevresindekileri etkilemeyi çok sever. Çok iyi bir eştir ama ona karşı bir hata yapıldığında kolay kolay affetmez.

Tarih : 1-10 Nisan ve 4-13 ekim Arası doğan kişiler

ZEYTİN ( ERDEM )

            Doğayı, güneşi ve yaz aylarını çok sever. Kibar ve alçakgönüllüdür. Sakin, hassas ve toleranslıdır. Kıskançlığı hiç sevmez ve her zaman adildir. Kendini geliştirmek için okumayı ve insanlarla konuşmayı çok sever.

Tarih : 23 Eylül’de doğan kişiler

21229