Adet Tarihini Öne Çekmek için Ne Yapmalı? Erken Adet Olmak Yöntemleri

Adet

Ergenliğe girdikten sonra kadınlarda her ay düzenli olan adet kanaması başlar. Bu durum menopoz dönemine kadar sürer. Regl dönemi bazı kadınlarda düzensiz olabilir. Bu tek tük oluyorsa sorun olmasa da sürekli olması büyük sağlık sorunlarının nedeni olabilir.

Adet
Adet Tarihini Öne Çekmek için Ne Yapmalı? Erken Adet Olmak Yöntemleri

Yoğun stres altında olmak, hormonda bozukluklar, başka hastalıklar için içilen ilaçlar, ideal kilonun çok üstünde ya da altında olmak gibi durumlarda kanama zamanı değişebilir. Adet kanaması gelmediği zaman kadınlar daha gergin olur, her şeye sinirlenip duygusallaşabilirler. O yüzden adet tarihini öne çekmek yani erken adet olmak isteyebilirler. Bununla ilgili bazı yollar olsa da kadın doğum uzmanına başvurmadan uygulamayın. Kanama aşırı olursa hayati tehlike riski doğurabilir.

Erken Adet Olma Yolları

Birinci Yol

Soğan kabuklarını ayırdıktan sonra su içerisinde kaynamaya bırakın. Su ılıdıktan sonra tüketin. 45-60 dakika arasında adet kanamanız başlayabilir.

İkinci Yol

200 milim klorsuz suyu kaynatın ve bir çay kaşığı kadar kekik atın. Kenarda ılımaya bırakın. Sabah akşam olmak üzere 2 sefer için.

Üçüncü Yol

Doğal olduğunuzdan emin olduğunuz maydanozu satın alı ve güzel temizleyin. 1 litre suyu küçük bir kapta kaynatın. Kaynadıktan sonra tezgaha alın, maydanozu ekleyin ve 30 dakika bekleyin. Sadece suyunu günün birkaç saatine bölerek için. Erken adet olmak için etkili yöntemlerden biridir.

Dördüncü Yol

Kadın doğum uzmanına giderek adet söktürücü ilaç isteyebilirsiniz.

Beşinci Yöntem

1 tane orta boy soğanı soyun, kabukları kenara alın. Küçük bir kap içine bir tutam maydanoz, bir bardak su, soğan kabuklarını beş dakika boyunca kaynatın. 8-10 dakika beklettikten sonra; sabah, öğle ve akşam için.

Altıncı Yol

Erken adet olmak için rezene çayı da içilebilir. Öncelikle klorsuz bir bardak suyu ısıttıktan sonra 1 tatlı kaşığı rezene ilave edin ve 4 dakika kadar demleyin. Günde 2 bardağı geçmemeye çalışın.

Yedinci Yöntem

Erken regl olmak istiyorsanız çörek otu mucizesinden yararlanabilirsiniz. Yarım tatlı kaşığı çörek otuna bir çorba kaşığı bal ilave ederek tüketin.

Sekizinci yol

Dereotu, anne sütü yapmasının yanı sıra adetin erken gelmesine de destek olur. 1 bardak suyu kaynattıktan sonra birkaç parça dereotunu içine atın ve 15 dakika bekletin. Her gün 2 sefer tüketebilirsiniz.

Dokuzuncu ve Son Yöntem

Aktarlardan ya da internet üzerinden havuç tohumu satın alın. Kaynattığınız bir bardak suya 1 çay kaşığı kadar ekleyerek 4 dakika boyunca demleyin. Sabah, öğle ve akşam içilebilir.

Erken adet olmak için yukarıda 9 farklı yöntem verdik. Hepsi bitkisel tarifler olsa da adet kanaması ciddi bir konudur. Önce kadın doğum uzmanına başvurun ve buradaki doğal yöntemleri onun tavsiyesiyle kullanın.

efKM1XaG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir