Zümra İsminin Anlamı

Zümra İsminin Anlamı Nedir?

Zümra İsminin Anlamı Bebek sahibi olacak olan anne ve babaların üzerinde en çok düşündüğü noktalardan bir tanesi isim unsurudur. İsim, bireyler için oldukça önemlidir. İsmin ne anlama geldiği, ismin karakteri doğrudan kişilere etki etmesinden dolayı isim koyarken mutlaka düşünerek konulması gerekir. Hem kız hem de erkekler için koyulabilecek birçok isim seçeneği bulunuyor. Kız bebekler için son dönemlerde revaçta olan Zümra ismi hem modern hem de zarif bir isimdir. Sıklıkla karşılaşılan bir isim olan “Zümra isminin anlamı nedir?” sorusu en çok araştırılan isimlerin başında geliyor. Zümra isminin birçok anlamı vardır. Bu anlamlar güzel, ahlaklı, cesur, yiğit, zeki ve bilgili kadın anlamlarına sahiptir. Zümra isminin bu güzel anlamları sayesinde birçok ebeveyn kız bebekleri için Zümra ismini tercih ediyor.

Kız bebeğine Zümra ismini koymak isteyen anne ve babaların araştırdığı bir diğer konulardan bir tanesi “Zümra ismi kuranda geçiyor mu?” sorusudur. Zümra isminde yapılan araştırmalara istinaden Zümra isminin Kuran-ı Kerim’de geçmediği biliniyor. Köken olarak bakıldığında Arapça kökenli bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Sahip olduğu anlamlar ele alındığında kız çocukları için en iyi alternatifler arasında yer alan Zümra ismini tercih edebilirsiniz.

İsimlerden yola çıkan uzmanlar isimler ile beraber karakter analizlerine de yer verirler. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar neticesinde isimlerin anlamları karakterlerin ortaya çıkmasında önemli rol oynar. Bu nedenle ebeveynler çocuklarına isim koymadan önce karakter analizlerini baz alarak isimlere karar verirler. Zümra isminin karakter analizine bakılacak olur ise; cana yakın bir kişiliğe sahiptir. Aynı zamanda disiplinlidirler, tüm işlerini belirli bir düzen dahilinde yapmak isterler. Bu özellikleri sayesinde herkes tarafından sevilirler. İlgi alanı geniş olmalarına rağmen kararsız yapıları mevcuttur. Maddiyata önem verirler ve para kazanmak için farklı alternatifler denerler. Zümra isimli kişiler maceraperesttirler ve yeniliklerden hoşlanırlar. 

Zümra ismi son dönemlerde sıklıkla tercih edilen bir isim olmasından dolayı oldukça popülerdir. Sahip olduğu anlamlara istinaden Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde Zümra ismi kız çocuklarına tercih ediliyor. Zümra ismi, Türkiye’nin tüm illerine bakıldığında yaklaşık olarak 22.475 kişide vardır. İstanbul’da ise 1.865 kişide vardır. Modern isimler kategorisine girmiş olan Zümra isminin popülerliği günden güne artmaya devam ediyor.

İsimlerde bulunan harflerden isim analizi yapmak mümkün. Bu nedenle bebeğinize isim koymadan önce harf analizi yaparak ismi derinden inceleyebilirsiniz. Zümra isminde harf analizinde Z harfi; akılcılığı, prensibi tanımlarken, maddiyata önem verdiği de ortaya çıkıyor. Ü harfi; durgunluğu ifade eder. M harfi; enerjik ve enerjiye düşkünlüğü ifade ederken ticarete yatkınlığı ile biliniyor. R harfi; kibirli ve alaycılığı ifade eder. Aynı zamanda diğer insanlara karşı tereddüt anlamına da gelir. A harfi; liderliği ve gururlu kişileri simgelediği araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

Zümra ismine karar veren ebeveynler Türkiye’de Zümra ismine sahip olan ünlü isimlerini araştırıyor. Karakter analizlerini ünlüler üzerinde değerlendirmek isteyen ebeveynler için bu aşama oldukça önemlidir. Zümra ismi son dönemlerde moda olan bir isim olmasından dolayı Türkiye’de Zümra ismine sahip olan herhangi bir ünlü bulunmuyor.

zumra-isminin-anlami-11283
Zümra İsminin Anlamı

Zümra isimleri, dürüstlük ve doğruluğu simgeler. Fazlasıyla akılcı olan Zümralar, eğitimde oldukça başarılı ve hırslıdırlar. Aceleciliği sevmeyen Zümralar, bilime oldukça meraklıdırlar. Kitap okumayı çok sever ve kitap okumaya düşkündürler. Sizler de kız bebeğinize isim arıyorsanız Zümra ismini tercih edebilirsiniz. Hem anlam hem de karakter olarak herkesin isteyebileceği anlamlara sahip olan Zümra ismini kız çocuklarınız için koyabilirsiniz.

Zümra isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Namuslu Ve Güçlü
  • 2 – Güzel, İyi Ahlaklı.
  • 3 – Yürekli, cesur, yiğit
  • 4 – Zeki, Bilgili Kadın.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Zümra ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zümra ismini kullanan 26.127 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Zümra ismini kullanan 6.005 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Zümra ismini kullanan 1.706 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Zümra ismini kullanan 489 kişi bulunmaktadır.

Zümra isminin Türkiye sıralaması

Zümra en çok kullanılan 602. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 313. isimdir.

Zümra ismini kullananların sayısı, son bir yılda 3.653 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Zümra isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Zümra isminin Harf Analizi

Kişiye Zümra ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Zümra İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zümra ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zümra isminin anlamını gözden geçirin!

Zümra İsminin Numerolojisi

Zümra isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
Ü: yirmi altı
M: on altı
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 93

80535