Zerdeçal ve Süt Karışımı (Altın Süt) Neye İyi Gelir?

Birçok rahatsızlık için şifalı olan doğal besinlerin bir arada tüketilmesi oldukça popülerdir. Genellikle doğal yöntemlerin günümüz metotlarının önüne geçmesi ..

Birçok Rahatsızlık için şifalı olan doğal besinlerin bir arada tüketilmesi oldukça popülerdir. Genellikle doğal yöntemlerin günümüz metotlarının önüne geçmesi şaşırılacak bir durum olarak düşünülse de yüzyıllardır süre gelen bir kullanım sonucunda böyle bir şey olmuştur.

Altın Süt olarak tanımlanan, içeriğinde ise Zerdeçal ve Süt barındıran bu mucize bunlardan yalnızca biridir.

Hazırlanırken süt kullanıldığını ve içilme esnasında bal ile tüketilebileceğini belirtmeden geçmeyelim.

Uzun yıllardan beri kullanılmakta olan Zerdeçal ve süt karışımı sarı renginden ötürü bu ismi almıştır.

Aynı zamanda çok sayıda hastalık için kullanılabildiğinden ötürü şifa anlamındaki değerini lanse ettiğini düşünmekteyiz.

Zerdeçal zaten sarı bir renge sahip olduğu için sütün rengini kırarak sarımsı bir ton ortaya çıkarır. Faydaları arasında ise aklınıza gelmeyecek çok sayıda rahatsızlık olduğunu belirtmek istiyoruz.

Altın Süt Nasıl Yapılır?

Altın süt tarifi olarak her ne kadar kolay bir karışım olarak görülse de miktarların doğru kullanımı çok önemlidir. Hazırlanış bakımından herkes bu iki, tercihen üç malzemeyle yapılan karışım hakkında bilgi sahibi olmak zorundadır.

Yaşadığınız herhangi bir rahatsızlık için kullanmadan önce Altın sütün faydalarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Malzemeler

40 Gram Zerdeçal
100 Mililitre Su
Süt

Hazırlanışı

Herkesin aklına takılan genel sorular arasında Altın sütün içerisine ne kadar süt ekleneceği vardır.

Ancak tahminlerin düz mantık olarak sütün, zerdeçal ve su ile karıştırılarak hazırlanacağı şeklinde olacağını biliyoruz.

Aksine Altın süt yapımı çok farklı bir yol haritası kullanıyor.

40 Gram Zerdeçal yaklaşık olarak 3 yemek kaşığı civarına denk gelmektedir. 3 yemek kaşığı Zerdeçal bir kabın içerisine alınır.

Ardından ise su ekleyerek toz halin ortadan kalkarak macun kıvamını elde etmemiz gerekecek.
Normal şartlarda 100 mililitre su bir bardak suyun çok az aşağısında kalır.

Dolayısıyla yaklaşık olarak 1 bardak suyu Zerdeçal ile karıştırıp kabı ocağa alıyoruz.

İkisini karıştırarak kaynatma esnasında elde edeceğimiz form macun kıvamıdır.

Kaynatma süresi 8 dakika olarak hesaplansa da 10 dakikaya kadar çıkarılabilir.

Eğer bu süreç içerisinde katı bir hal aldıysa biraz daha su, aşırı sıvı bir hal aldıysa biraz daha zerdeçal eklemelisiniz.

Elde ettiğiniz macun kıvamındaki kürün buzdolabında saklama ömrü ortalama 30-40 gün aralığındadır.

Altın Süt Nasıl Kullanılır?

Altın süt nasıl yapılır tarifini vermemize karşın hiç sütten bahsetmediğimiz için kafalarda soru işaretleri yine dolaşıyor olabilir.

Ancak süt işin içerisine uygulama kısmında giriyor. Dolapta beklettiğimiz Zerdeçal ve su karışımının macun halini almış formu her gün sütümüzün içerisine girecektir.

Sabah ve akşam tüketilerek günde 2 doz halinde alınabilecek bu Altın sütü hazırlamak oldukça basit.

Dolaptan hazırladığınız karışımı alıp 1 bardak sütün içerisine 1 çay kaşığı kadar ekliyorsunuz. Karıştırarak tamamıyla birbirine geçtiğine emin oluyorsunuz.

Sonrasında ise afiyetle tükettiğiniz Zerdeçal ve süt karışımının sağlığınıza vereceği olumlu noktaları fark etme zamanı geliyor.

Tat olarak size cezbeden bir hal almadıysa bu karışıma ek olarak sütünüzün içerisine eklediğiniz zerdeçal ile birlikte 1 kaşık bal atabilirsiniz.

Altın Sütün Faydaları

Altın sütün yararları arasında çok sayıda hastalığın tedavi sürecini destekleyen, birçok rahatsızlık için ise önleyici etkileri bilinen bir durum ortaya çıkıyor.

Altın Sütün İyi Geldiği Hastalıklar

Kolon kanserine kadar giden birçok hücre yapısını bozan rahatsızlığın önüne geçer. Kemiklerin dokusal bütünlüğünü koruyarak kemik rahatsızlıklarını önler.

Bu doğal olarak romatizma gibi eklem bölgelerinde yaşanan ağrıları ve sızıları dindirir. Karaciğer rahatsızlıkları için temizleyici bir yönü olduğu kanıtlanmıştır.

Sinir Sistemi

Sinir sisteminde oluşan gerilmeler psikolojik anlamda size farklı rahatsızlıklar katabilir. Bunun için sinir sisteminizi rahatlatıcı etkisiyle altın süt içmeniz düzenli tüketimde fayda sağlayacaktır.

Antioksidan

Antioksidan yapısıyla vücudunuzun çok daha sağlıklı olmasını sağlar. Zararlı toksinlerin atılmasında adeta içeriden bir peeling etkisi yarattığını söylesek abartmış olmayız.

Sindirim Sistemi

Sindirim sistemini düzenleyen çok önemli bir besin olarak görülebilir. Altın süt en az bir ay düzenli tüketildiğinde birçok rahatsızlık gibi sindirim sisteminizin de ideal seviyede çalışmasını sağlayacaktır.

Bağışıklık Sistemi

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi birçok hücresel rahatsızlığın engellenmesi ve vücudunuzun hastalıklara karşı daha fazla direnç göstermesini sağlar.

Dolayısıyla hem kış aylarında enfeksiyonel rahatsızlıklardan hem de kanser gibi en önemli rahatsızlıklara karşı direncinizi arttırabilirsiniz.

47986