Yüz Şekline Göre Erkek Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Yaz ayının gelmesi ile beraber çekmecelerden çıkmaya başlayan güneş gözlükleri yaşantımızda büyük bir öneme sahip.

Yaz ayının gelmesi ile beraber çekmecelerden çıkmaya başlayan güneş gözlükleri yaşantımızda büyük bir öneme sahip.

Bu yazıda ve Erkek Güneş Gözlüğü Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Güneş Gözlüğü Seçimi Yuvarl detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Erkek güneş gözlüğü nasıl seçilir sorusuna cevap ararken bulmamız gereken iki yanıt olduğunu bilmeniz gerekli. Yüz için erkek güneş gözlüğü nasıl seçilir sorusu ise dış görüşün bütün güzelliğini sağlaması adına gerekli.

Yüz Şekline Göre Erkek Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?


Kaliteli bir gözlük seçmekten daha zoru yüze göre doğru güneş gözlüğü seçmektedir. Her gözlük yüzde bir değişim yaratmış olduğundan dolayı göz aşinalığı olarak bilinen durum nedeni ile fazla beğenilmeyebilir.

Bu durumda da yüzünüzü tanımanız ve yüz şekline göre güneş gözlüğü seçmeniz en doğrusu olacaktır. Yüz şekline göre erkek güneş gözlüğü nasıl seçilir sorunun cevabını bulmak adına ilk olarak yüz şeklinizi bilmeniz gerekli.

Yüz şeklini belirlemek adına yüzünüzü üç bölüme ayırmanız gerekli. Elmacık kemikleri ve burun; çene ve dudaklar; alın ve gözler üç ana bölümü olarak ele alındığı zaman yüz şekli ortaya çıkar.

Erkek Kalp Yüz Şekline Uygun Güneş Gözlükleri


Kalp biçiminde bir yüze sahipseniz çene yapınıza göre daha uzun geniş bir alına sahip olduğunuz anlamına gelir. Doğal olarak göze çarpan hatlarınızı orantılı eşit olan ya da doğrudan dikkat çeken çerçeveler ile iyi biçimde destekleyebilirsiniz. İnce ve hafif renkli çerçevelerden tercih yapabilirsiniz.

Erkek Kare Yüz Şekline Uygun Güneş Gözlükleri


Yüz şekliniz kare ise cesur seçimleri sizi olduğunuzdan daha çekici yapar. Güçlü bir çene çizgisi gibi hatlar yüzünüz adına ayırt edici bir özelliktir. Bu nedenle birden fazla güneş gözlüğü modeli tercih edebilirsiniz. Gözlerinizi öne çıkarmak ve çarpıcı bir çene çizgisini tarz bir biçimde dengelemek için yuvarlak, oval gibi daha düzgün çerçeveler tercih edebilirsiniz.

Erkek Oval Yüz Şekline Uygun Güneş Gözlükleri


Oval biçimli bir yüz şekliniz var ise dikdörtgen çerçeveler yüzünüzün dikey, dengeli biçimde görünmesi sağlar. Elmacık kemiklerini tamamlayarak dengeyi sağlayan dikdörtgen çerçeveler tarzınızı tamamlamakla birlikte yüz hatlarınızı ortaya çıkartacaktır.

Erkek Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Güneş Gözlükleri


Genel olarak yuvarlak yüze sahip erkekler eşdeğer bir yüksekliğe ve genişliğe sahiptir. Kendiniz için daha seçkin bir görünüm sağlamak için, yüz çizgilerini ortaya çıkartacak olan yatay çerçeveler ve dikdörtgen biçimler gibi geometrik çerçevelerden yana seçim yapabilirsiniz. Böylece yüzünüze daha uzun bir görüntü vermiş olursunuz.

Kaliteyi Anlayın

Güneş gözlüğünün sağlık bakımından önemi UV ışınlarına koruma sağlaması ile ölçülebilmekte. İnsan gözü güneş ışınlarına karşı doğal bir savunma sistemine sahip olsa bile kalitesiz bir gözlük bu savunma sistemini de ortadan kaldırabilir.

Mor ötesi ışınlara karşı koruma sağlamayan sadece koyu renk camlara sahip olan gözlükler ise insan gözünün koruma mekanizmasını olumsuz etkileyerek faydadan daha fazla zarar sağlar. Çünkü replika gözlüklere dikkat etmenizde yarar var.

Gözlük camının rengi koyu olması koruyucu özelliğinin yüksek olduğu anlamına gelmez. Günlük kullanım için UV 400 özellikli bir güneş gözlüğü gözleri korumak adına yeterlidir.

Günlük korumanın elbette kent şartları olarak değerlendirilmesi gerekli. Kayak yapmak, dağa tırmanmak gibi etkinliklerde UV 400 yetersiz bir değer olacaktır.

UV değeri ile ilgili düşünceleri ortadan kaldırdıktan sonra erkek güneş gözlüğü seçiminde öne çıkan ikinci bir değerin emilim özelliği olduğunu bilmeniz gerekli. Plajda kullanacağınız gözlük %85 ve daha fazla emilim özelliğine sahip olması gerekli.

Aynı durum kayak sporları ile uğraşanlar içinde geçerlidir. Kum ve kar güneş ışınları etkili bir biçimde yansıtmış olduğundan dolayı bu bölgelerde kullanılacak olduğu güneş gözlüğü seçiminde dikkatli olmak gerekli.

Erkek güneş gözlüğü nasıl seçilir sorusuna kaliteden bahsediyoruz ve olması gerekenlerin üstünde duruyoruz. Fakat herkes bu değerlerin doğru olduğundan ve kaldırılmadığından emin olamıyor.

Bu durumda Orijinal ürün kontrolü gibi bir durum ortaya çıkabilmekte. Belirtilen emilim değerleri ve UV değerlerine sahip olan gözlük üzerinde leke ya da kabarma bulunmaz.

Kaliteli gözlük camları gözleri her bakımdan korur. Ayrıca gözlüğü taktığını an meydana gelen renk değişimi sizi rahatsız etmez ya da görüşünüze etki etmez.

Gözlük camından bakarken bir noktaya odaklanın ve gözlüğü hareket ettirin. Görüşünüzde hiçbir değişiklik olmuyor ve bakmış olduğunuz nokta hareketlenmiyorsa bu sorunun cevabını gözleriniz ile verebilirsiniz anlamına gelmekte.

En Çekici Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri


Yaratıcı ve kullanışlı tasarımları ile birden fazla kişinin en büyük aksesuar kullanımlarından birisi olan güneş gözlüğü, her ne kadar yaz ayları ile özdeşleşmiş olsa bile dört mevsim kullanılmakta. Daha havalı ve daha stil görünmenizde doğrudan etkisi olan erkek güneş gözlüğü modelleri retro ve vintage tasarımları ile ön plana çıkmakta.

Bu gözlükler plajda güneşlenirken, güneşli bir ilkbahar günüde ya da karlı havalarda tarzınızı güçlendirebiliyor. Ayrıca kalp, üst ve dip notaları ile herkesi büyüleyen yaz için en iyi erkek parfümleri bulunduğunuz her mekanda kokunuzu bırakıyor.

Seçmekte zorlanacak olduğunuz çerçeve ve camlar ile beğeninize sunulan erkek güneş gözlüğü modelleri sezonun trendlerini yansıtıyor. Modayı takip eden ve kişisel bakımına özen gösteren erkekler gözlük modeli seçiminin ne kadar önemli olduğu konusunda bilgilidirler.

32920