Yulaf Sütü Evde Nasıl Yapılır? Pratik Şekilde Yapmanın Yolu

Yulaf sütü kullanımının diyetlerde ciddi bir boyuta ulaştığı söylenebilir. Artık ekmeklerde bile un için yulaf tercih ediliyor.

Dolayısıyla yulaf sütünün diyet için bir diğer ana faktörlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Protein ve kalsiyum bakımından çok doygun olmasının yanı sıra diğer mineralleri de almamıza olanak tanıyor. Gerçek anlamda yüksek bir besin lifi oranına sahip.

Bu besin lifi değeri sayesinde de tokluk hissini yaratarak daha sağlıklı bir beslenme programına kavuşmanıza olanak tanıyor. Üstelik alışılmış bir görüş olarak pek çok diyet yiyeceğinin tadı kötüdür. Oysa yulaf sütü ile hem lezzetli hem de sağlıklı beslenmeye hemen başlayabilirsiniz.

Yulaf Sütü Evde Nasıl Yapılır? Pratik Şekilde Yapmanın Yolu

Yulaf Sütü Yapmanın Püf Noktası

Sağlıklı beslenmenin ilk adımı olarak yulaf sütünü kullanabilirsiniz. Evde kendiniz yapabileceğiniz gibi hazır olarak temin edebilirsiniz. İlk olarak tadının müthiş olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Zira hem tatlıyla hem de tuzluyla çok güzel gitmesi büyük bir avantaj sağlıyor. Kendi imkânlarınızla yapabileceğiniz için tamamıyla organik olan yulaf sütünü hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Yapımı son derece pratik olduğu için tarifine değil püf noktalarına odaklanmak daha doğru. Ancak yine de içerisinde temel malzemeler olarak su, yulaf, toz Hindistan cevizi bulunuyor.

Ayrıca tat olarak daha lezzetli bir hale gelmesini sağlamak adına kakuleden karanfile, vanilyadan tarçına pek çok ekleme yapabilirsiniz. Çilek ve muz ise en çok sevilenler arasında yer alıyor.

Öncelikle tüm malzemeleri blender içerisine atarak başlayabilirsiniz. Sonrasında blenderı çalıştırıp yulafın ezilme noktasına gelinceye kadar devam etmelisiniz. Yulafların tamamıyla ezildiğini gördükten sonra karışımınızı çıkarabilirsiniz. Fakat çıkarmadan önce bir süzme hazırlığı yapmanız şart.

Bir tepsiye tülbent gibi çok ince sağımlar için kullanabileceğiniz bir aparat gerekiyor. Eğer elinizde tülbent varsa tülbent üzerine karışımınızı dökün. Sıvı hali aşağıya akarken tülbent üzerinde posa kısmı kalacaktır. İşte diyetlerin muhteşem destekçisi, zayıflamanıza büyük fayda sağlayacak olan bu organik sütü elde etmiş olacaksınız.

Tabii ki posa kısmı mevcut kıvamıyla size hitap etmeyebilir. Tam bu noktada ise yulaf sütünü biraz daha sıvı hale getirmek için su ilavesi yaparak karıştırabilirsiniz. İdeal sıvı kıvamına geldiğini düşündüğünüzde tüketmeye başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap