Yılan Yağı Nedir? Ne Gibi Faydaları Vardır? Yüze Sürülür mü?

Yılan Yağı Nedir? Ne Gibi Faydaları Vardır? Yüze Sürülür mü? Bitkisel yağlar cilde faydalar sağladığı gibi hayvansal yağlar (yılan) da sağlamaktadır. Yüz, saç, kaş gibi vücudun bir çok alanında kullanılır.

Yılan Yağı Nedir? Ne Gibi Faydaları Vardır? Yüze Sürülür mü? Çin’de ‘Enhydris Chinensis’ olarak bilinen su yılanından elde edilen bir üründür. Alternatif tıpta kullanılan bir üründür. Zehirsiz yılanlardan elde edilen yılan yağı kullanımı oldukça kolaydır. Yılan yağı ne işe yarar? Saç ve sakal sorunu yaşayanlar için kullanılan yılan yağı, ağrı ve acı giderici özelliğiyle bilinmektedir. Yılan yağı soğuk pres tekniğiyle elde edilir. Birçok cilt hastalığında da tedavi amaçlı kullanılır.

Yılan Yağının Faydaları Nelerdir?

Tıp dünyasında yapılan araştırmalar yılan yağının içinde omega 3 yağ asidi, magnezyum, Eikozapentaenoil Asit (EPA), fosfat, A ve D vitaminleri bulunduğunu ortaya çıkarmıştır. Cilt üzerine sürüldüğünde hızlı emilim sağladığı için oldukça etkilidir. Yılan yağı faydaları saymakla bitmez. Yaraları iyileştirme ve ağrıyı kesme özelliği vardır. Düzenli kullanıldığında eklemlerde oluşan kireçlenmeyi önler var ise azaltır. İltihap sökücü özelliğinin yanı sıra, beyin hücreleri üzerinde olumlu etkilerinin olduğu ortaya çıkmıştır. Alzheimer hastalığı tedavisinde kullanılabilecek niteliktedir.

Yılan Yağının Faydaları

Yılan Yağı Nedir? Ne Gibi Faydaları Vardır? Yüze Sürülür mü? Yılan yağı saç çıkarır mı derseniz cevap evet olur. ·        Yılan yağı saça faydaları saymakla bitmez. Saç, sakal ve bıyığın uzamasını sağlar. Zarar görmüş, yıpranmış telleri onarır. Daha gür ve güçlü bir görünüm sağlar. ·        Kellik yaşayan kişiler için olumlu sonuçlar doğurur. ·        Kaşların yoğunlaşmasını sağlar. ·        Saç derisini temizler, yeniler. Kepeklenmeyi önleyici etkisi vardır.

Yılan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Yüzyıllardır kullanılan yılan yağının cilt üzerinde oldukça fazla olumlu etkisi bulunmaktadır. ·        Cilt yüzeyini onarır. ·        Cilde nem kazandırır ve besler. ·        Aknelerin geçmesine yardımcı olur. ·        Sivilceleri ortadan kaldırır. ·        Ciltte oluşmuş iltihaplı yaraları iyileştirir.

Yılan Yağı Yüze Sürülür Mü?

Cilt üzerinde oldukça fazla faydası olan yılan yağı yüze uygulandığında da çok güzel sonuçlar doğurur. Haftada 2 veya 3 defa uygulanması sonucu cildi nemlendirir. Çatlamış, kurumuş cilt üzerinde oldukça etkilidir.

 Yılan Yağının Ağrı Üzerindeki Etkileri ve Diğer Faydaları Nelerdir?

Yılan yağı ne işe yarar? Yılan yağı geçmişte eklem ağrılarını kesmek veya azaltmak için kullanılmıştır. Birçok farklı kullanım amacı ve faydası ortaya çıkan yılan yağı günümüzde farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Yılan Yağı Nasıl Kullanılır? Yılan yağı saç için kullanılacaksa, saçın daha hızlı uzaması için belli maddelerle karıştırılıp uygulanmalıdır. Yılan yağı saç uzatır mı sorusuna cevap niteliğindeki bu maskeyi çok seveceksiniz. Badem yağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı gibi ürünlere bir miktar karıştırarak uygulamanız daha doğru ve etkili olacaktır. 1 tatlı kaşığı yılan yağını, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı veya badem yağı ile karıştırıp, saçınıza sürün 15 dk. masaj yapın. Sonra streç film ile saçlarınızı sarıp 2 saat bekleyin. Ilık su ile banyo yapın. Susam yağı, E vitamini gibi ürünlerle karıştırarak da farklı bölgeler için kullanılabilir. Saç çıkmayan bölgelere uyguladığınız takdirde oldukça olumlu sonuçlar ortaya çıkacaktır. Aynı şekilde sakallar için de kullanılabilir. Sakallar için 5-6 damla yılan yağı alınıp sakal diplerine sürülmelidir. 2 saat beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Yılan yağı kullananlar oldukça memnun kaldıklarını açıklamışlardır.

Yılan Yağı Sabunu

Yılan yağı sabunu nedir? Saçlar için yılan yağı sabunu da kullanılabilir. Saçlara canlılık verip, dökülen saçları yeniden çıkaracaktır. Yılan yağı sabununun faydaları: ·        Saçları güçlendirir. ·        Saçın uzamasına yardımcı olur. ·        Saçı ve saç derisini besler. Yılan yağı sabunu nasıl kullanılır? Yılan yağı sabununun kullanımı oldukça kolaydır. Saçlar şampuan ile yıkandıktan sonra yılan yağı sabunu elde köpürtülerek saç diplerine uygulanır. Saç diplerine masaj yapılarak sabunun faydası süt düzeye çıkarılır.

Yılan Yağı Nerede Satılır? Fiyatı Ne Kadar?

Yılan yağı aktarlardan kolayca satın alınabilecek bir ürün. Fakat burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus var. Aldığınız yılan yağı orijinal mi, içerisinde farklı maddeler var mı, bunları çok iyi bilmeniz gerekiyor. Bu yüzden güvenmediğiniz aktarlardan alışveriş yapmamalısınız. Kalitesinden emin olmadığınız yılan yağını asla kullanmayın. Yılan yağı çok farklı fiyat alternatifi ile piyasada bulunan bir ürün. Oldukça değişken olan ürünün fiyatı konusunda şunu söyleyebiliriz. Ürünün orijinalliğine göre yılan yağı fiyatı 20 ile 150 TL arasındadır. Bu yüzden gerçek olmayan ürünler konusunda fiyat bilgisinin de fikir verici olduğu gerçeğini de göz ardı etmemek gerekir.

Yılan Yağının Yan Etkileri Nelerdir?

Yılan yağı ülkemizde çok biline bir ürün olmadığından emin olmadan kullanmak doğru değildir. İçindeki maddelere alerjisi olan kişiler için kullanımı çok kötü sonuçlara sebep olabilir. Çok dikkatli ve iyice bilgi sahibi olunduktan sonra kullanılmalıdır. Bu konuda bilgisine güvendiğiniz, alternatif tıp ile profesyonel olarak ilgilenen kişilere danışmadan asla kullanmayın. Yılan yağını uygulama sonrası kaşıntı, döküntü, kızarıklık veya farklı bir anormallik gözlemlerseniz hemen kullanmayı bırakıp doktorunuza başvurun. 25387