Yaza Formda Girmek için Beslenme Tüyoları

Yaza Formda Girmek için Beslenme Tüyoları. Sağlıklı ve kaliteli bir beslenme programı ile yaza formda girmek mümkün. Kolay kilo vermenin ve ideal kilonuzu korumanın temelinde; düzenli antrenman çalışmaları uygulamak ve bunun yanı sıra kilo vermenize yardımcı olacak bir beslenme programı oluşturmak gerekiyor.

Fit bir görünüm ile yaza girmek istiyorsanız, öncelikle ideal kilonuz belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Yeni bir beslenme programı oluştururken, genetik yapınıza uygun ve sağlığınız açısından katkı sağlayacak olabilmesine dikkat etmeniz önemli bir nokta.

Fit Vücutla Yaza Girme için Özel Form Tüyoları;
Yaza Formda Girmek

Fit Vücutla Yaza Girme için Özel Form Tüyoları;

 • Porsiyonlarınızı Küçültün… Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vererek, yaza formda girmek istiyorsanız, öğünlerde yediğiniz porsiyonları küçültebilirsiniz. Büyük ve geniş tabaklar yerine, küçük tabaklar kullanmanız daha az kalori almanızı sağlayacaktır.
 • Su Miktarını Arttırın… Kolay kilo vermeniz için hızlı bir metabolizmaya ihtiyacınız vardır. Bu nedenle metabolizma hızını arttırmak için gün içerisinde sık sık su içmelisiniz. Normale oranlar içtiğiniz su miktarını, iki katına çıkararak sağlıklı bir şekilde kilo vermek için büyük önem taşıyor.
 • Fit Olmak için Yeşil Çayı Tüketin… Diyet yaparken daha hızlı kilo vermek için yeşil çaydan yardım alabilirsiniz. Düzenli olarak tüketeceğiniz günde 2 fincan yeşil çay, inanılmaz sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Funda yaprağı, zencefil, kiraz sapı gibi diğer bitkisel saç alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz.
 • Öğün Atlamayın… Aç kalarak kilo verilmeyeceğini sık sık vurgulayan uzmanlar, metabolizma hızını belirli bir seviyede tutmak için beslenme saatlerinize dikkat etmeniz ve öğün atlamamanız gerektiğini savunuyor. Düzensiz bir beslenme, bütün programınızı alt üst edebilir. Tüm öğünlerinizi olması gerektiği gibi, geçiştirmeden tüketmelisiniz.
 • Formunu Korumak için Yeşil Sebzeler Önemli… Her biri ayrı bir vitamin deposu olan yeşil sebzeler, içerdikleri anti-oksidanlar ile de kilo vermek için önemli besinler arasında yer alıyor. Roka, maydanoz, brokoli başta olmak üzere kalorisi oldukça düşük olan yeşil sebzeleri tüketmeniz, kilo verme sürecinize büyük katkı sağlayacaktır.
Form tutmak Sağlıklı Yağları Tercih Edin
 • Form tutmak Sağlıklı Yağları Tercih Edin… Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu yağları tüketirken, sağlıklı yağlar olmasına dikkat edin. Yağı tamamen kesmeniz, sanılanın aksine sağlıksız bir durumdur. Avokado, balık, yumurta ve kuruyemiş ile vücudunuza yağ alınmasını sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Karbonhidratı Tamamen Kesmeyin… Kilo verme sürecinde karbonhidrat alımından uzaklaşırsanız, antrenmanlarınızdaki performansın bile düştüğünü görebilirsiniz. İçerisinde karbonhidratın bulunmadığı bir beslenme programı, kısa sürede kendinizi unutkan ve yorgun hissedebilirsiniz. Karbonhidratlar vücudun, önemli enerji kaynaklarıdır.
 • Fit Olmak için Ne Yediğinizi Bilin… Formda bir vücuda sahip olmak için içerisinde tam olarak ne olduğunu bilmediğiniz, hazır karışımlardan uzak durmalısınız. Hazır halde satılan bazı zayıflama besin takviyeleri, sağlığınızı bozabilir. Sağlık Bakanlığı ya da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onayı almış ürünleri tercih etmelisiniz.
 • Paketlenmiş Gıdalardan Uzak Durun… Raf ömrünü uzatmak adına çeşitli katkı maddeleri hazırlanmış gıdaları tercih etmeyin. Bunun yerine taze besinleri tüketmelisiniz. Yoğun vitamini mineral ve enzimleri içerisinde bulunan taze besinler, sağlığınız açısından da son derece önemlidir.
 • Yaza Formda girmek için Aldığınız Kaloriyi Azaltın… Gün içerisinde aldığınız kalori miktarına dikkat etmeniz gerekiyor. Kontrollü bir beslenme için ne kadar kalori aldığını bilmelisiniz. Normalde aldığınız kalori miktarından, 300 kalori azaltmaya başladığınızda ise hızlı bir şekilde kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz.
 • Akşamları Erken Yiyin… Neyi, ne zaman yediğinizin önemli bir konu olduğundan daha önce bahsetmiştik. Yaza fit ve sağlıklı girmek istiyorsanız, akşam saat 19.00 sonrasında yemek yemelisiniz. Metabolizma hızının düşük olduğu akşam saatlerinde aldığınız kalorileri, gün içerisinde olduğu kadar kolay yakamayabilirsiniz. Bu nedenle, son öğününüzün saatlerine özen göstermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap