Yan Bölge Yağlarını Eritmek için Egzersiz Hareketleri

Yan Bölge Yağlarını Eritmek için Egzersiz Hareketleri. Adım adım yazı karşıladığımız şu günlerde, fit görünmek sanıldığı kadar zor değil. Estetik görünüme önem verenlerin, rahatsızlık duyduğu yan bölge yağlanmalarını yok etmek düzenli olarak uygulanacak birkaç basit egzersiz çalışması ile oldukça kolay.

Bel çevresinde oluşan fazla yağlanma aynı zamanda pek çok sağlık sorununda haberci olabileceği gibi, formda görünmenizi engelleyen, estetik bir bozukluk olduğu da kaçılmaz bir gerçek… Dar giysiler ile daha çok ön plana çıkan, yan bölgelerde oluşan yağlanmayı eritmek ve yerine yan kasları geliştirmek kendinize olan güveninizi de arttıracaktır.

Yan Bölge Yağları için 5 Egzersiz Hareketi;

yan bölge yağlarını eritmek
  • Hareket 1… Bu egzersiz çalışması için yere oturun. Çalışmanızda yumuşak bir zemin tercih etmeniz gerekecektir. Bu nedenle bir spor matı kullanabilirsiniz. Denge oluşturmak için bacaklarınızı açarak, yumuşak düz bir zeminde otururken elinize uygun bir sopa alın. Böylece egzersiz çalışmanızı, daha verimli hale getirebileceksiniz. Boynunuzun arkasında geçecek şekilde sopayı, omuzlarınıza yerleştirin. İki kolunuzu açarak, sopanın iki ucunu elleriniz ile kavrayın. Sadece karın kaslarınızı kullandığınızdan emin olarak, sopayı sağa ve sola çevirin. Egzersiz sırasında hareketi yavaş yapmaya dikkat edin. Önemli olan karın kaslarınızın etkili bir şekilde çalışmasıdır. Karın kaslarınızı sıkarak, yavaş çalışın. Yan bölgelerinizde oluşacak yanmayı hissedene kadar egzersize devam etmelisiniz.
Yan Bölge Yağları için 5 Egzersiz Hareketi
  • Hareket 2… Oluşturduğunuz yumuşak zemine sırt üstü uzanın. Yerde uzanırken bacaklarınızı hafif bükün ve ayaklarınızı kalçanıza doğru çekin. Ellerinizi başınızın arkasına koyarak, destek alabilirsiniz. Sağ ayağınızı pozisyonu bozmadan, sol dizinizin üzerine koyun. Ardından derin bir nefes alın. Geri nefes verdiğiniz sırada sol dirseğiniz ile sağ dizinizi birleştirin ve nefes alarak yavaşça yerine geri uzatın. Karın kaslarınızı sıkarak uygulamanız gereken bu hareketi bir bacak için 15 kez tekrarladıktan sonra, diğer bacak ve dirseğinizi kullanarak yenileyin. Yerde yapacağınız bu çapraz mekik egzersizi, yan bölgelerdeki kasları aktif olarak çalıştırmanızı sağlayacaktır.
egzersiz
  • Hareket 3… Önceki egzersiz hareketinde olduğu gibi matınıza sırt üstü uzanın ve dizlerinizi bükün. Sağ elinizi başınızın arkasına yerleştirin. Yine sağ kalçanızı, yerden hafifçe kaldırarak yan tarafınıza doğru dönün. Bu sırada vücut dengesini sağlayabilmeniz için sol dirseğinizi yere koyarak destek alın. Ayaklarınızı birleştirip, bitişik bir şekilde yukarı kaldırın. Nefesinizi verirken sağ dirseğinizi, göbeğinize kadar çekin. Egzersiz esnasında karın kaslarınızı sıkarak çalışmaya özen gösterin. Nefes alarak, yavaş hareketlerle yeniden eski yerine dirseğinizi geri uzatın. Ardından diğer kol ve dirseğinizi kullanarak, aynı şekilde hareketi tekrarlayın. Bu egzersiz çalışmasınız, 15 tekrarla yapabilirsiniz.
yan yağları eritmek
  • Hareket 4… Spor matınızın üzerinde uzanın. Dizlerinizi hafifçe bükerek, kalçanıza yani kendinize doğru çekin. Ellerinizi başınızın yan taraflarında, yerde açık pozisyona getirin. Kuvvetli bir nefes alın ve nefesinizi geri verirken, ellerinizi havada birleştirin. Çalışma sırasında karın kaslarınızı sıkarak, aktif bir şekilde kullanmayı unutmayın. Havada birleştirdiğiniz ellerinizi çaprazlama yaparak, sağ dizinize değdirmeye çalışın. Nefes alarak ilk pozisyona geri dönün. 15 kez bu hareketi yaptıktan sonra, aynı çalışmayı diğer diz ve dirseğiniz için 15 kez daha uygulayın.
  • Hareket 5… Bu çalışmayı bir mekik sehpasında yapmalısınız. Çalışma sehpanızın üzerine uzanarak, ayaklarınızı uygun bir şekilde yerleştirin. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirerek, vücudunuzu sehpadan yukarıya doğru kaldırın. Hızlı olmayan hareketler ile sol dirseğinizi yavaşça, sağ dizinize götürerek değdirmeye çalışın. Çaprazlama yaparak uygulayacağınız bu hareket sırasında, karın kaslarınız ile çalışmaya dikkat edin. Ardından aynı çalışmayı diğer kol ve dirseğiniz yardımı ile tekrarlayın. Bu egzersiz hareketini, yan bölgelerinizde oluşacak yanma hissini duyana kadar devam ettirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap