Yamaç İsminin Anlamı

Yamaç İsmi

Yamaç İsminin Anlamı Çocuklarına güzel anlamları bulunan düzgün bir isim vermek isteyen anne baba adaylarının bir araştırma içerisine girdikleri görülmektedir. Bu araştırmalar sırasında erkek çocuklarına isim arayan anne ve baba adaylarının Yamaç ismi ile karşılaşması da mümkündür. Çok daha modern ve yeni kullanılmaya başlamış isimlerden bir tanesi olan Yamaç isminin anlamı nedir, sorusunun cevabı da sıklıkla araştırılmaktadır.

İncelendiğinde, Yamaç isminin anlamı bilinen kelime anlamıyla aynı olmaktadır. Dağın ya da tepenin bir yanı anlamını taşıyan Yamaç isminin aynı zamanda beyaz bir karınca anlamını karşıladığı görülmektedir. Bu ismin karınca anlamı bilinmemekle birlikte görenlerin şaşırmasına sebep olmaktadır. Genel itibariyle incelendiğinde Yamaç isminin anlamları oldukça güzel ve hayırlı şekillerde açıklanmaktadır.

Yamaç isminin incelemesi gerçekleştirilirken dikkat edilen bir diğer nokta da Yamaç isminin kişilik özellikleri olmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin korkuları ile yüzleşen, çekici, dikkatli, sadakatli, paylaşımcı, derin, hırslı, sezgisel, karizmatik, gizemli, çekingen, konsantre, detayları seven kişiler olduğu görülmektedir. Genel itibariyle oldukça hayırlı ve güzel anlamları bulunan Yamaç isminin kişilik özelliklerine olan etkisi oldukça olumlu olarak ele alınmaktadır. Bu olumlu etkilerin yanı sıra Yamaç isminin olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin sahip oldukları olumsuz özellikler arasında kuşkuculuk ve abartma eğilimi bulunmaktadır.

Anne ve baba adaylarının çocuklarına koymak üzere Yamaç ismini tercih etmeden önce Yamaç isminin harf analizi hakkında da araştırma yaptıkları görülmektedir. Bu isim içerisinde yer alan geçmişten iyi bir ders almayı, A harfleri atılganlığı ve son derece enerjik olmayı, M harfi ticari zekayı ve Ç harfi ise zevk düşkünlüğünü çağrıştırmaktadır. Bu ismin harf analizi hakkında olumsuz olgulara ve yorumlara rastlanması da mümkündür. Özellikle isim içerisinde yer alan Ç harfi sebebiyle ismin doğrudan olumsuz olarak etkilendiği görülmektedir. Bu nedene bağlı olarak anne ve baba adaylarının çocuklarına Yamaç ismini koymadan önce detaylı bir araştırma yapmaları gerekmektedir.

Yamaç ismi ile ilgili yapılan pek çok yorum bulunmaktadır. Araştırma sürecinde bu yorumları okuyan anne ve baba adaylarının aynı zamanda daha net yorumlar duyabilmek için Yamaç isminin numerolojisi hakkında araştırma yaptıkları görülmektedir. Öngörülerde bulunmaya ve tutarlı yorumlar yapmaya olanak tanıyan numeroloji sayısı sayesinde anne ve baba adaylarının karar verme süreci de şekillenebilmektedir.

Yamaç ismi ile ilgili dikkati çeken bir diğer nokta ise Yamaç ismine sahip ünlüler olmaktadır. Bu isme sahip olan herhangi bir ünlü şahsiyete direkt olarak rastlanmamaktadır. Fakat bu ismin ün kazanmasında Medcezir dizisindeki Yamaç karakterinin etkisi büyüktür. Çağatay Ulusoy tarafından canlandırılan karakter sonrası ismin pik noktası yaşadığı ve çocuklara verilmek üzere sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Bu karakterin ismin şu anda yaygın bir şekilde kullanılmasındaki rolü oldukça büyüktür.

Yamaç ismini direkt olarak çocuğuna koymak istemeyen kişilerin ise benzer isim alternatiflerinden yararlanması mümkündür. Yağız, Yankı, Yavuz, Yaman, Yalvaç, Yanaç, Yalmaç gibi alternatiflerin bulunduğu görülmektedir. Bu isimlerin de Yamaç ismi yerine tercih edilebilmesi mümkündür. Daha farklı alternatifler bulunuyor olsa da isim anlamı olarak oldukça hayırlı olan bu alternatiflerden yararlanılması çok daha faydalı olacaktır. Anne ve baba adaylarının çocuklarına Yamaç ismini koymak istememeleri hâlinde bu alternatiflerden faydalanması mümkündür. Aynı zamanda Yamaç ismiyle uyumlu kız ismi arayışı içerisinde olan anne ve baba adayları için Yaren, Yanaç, Yağmur gibi alternatiflere de rastlanılmaktadır. Bu alternatiflerin Yamaç ismiyle oldukça uyumlu olduğu görülmektedir.

yamac-isminin-anlami-26424
Yamaç İsminin Anlamı

Yamaç isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Beyaz Karınca Anlamındadır.
  • 2 – Dağın Ya Da Tepenin Herhangi Bir Yanı. Karşı. Yan.
  • 3 – Bedel, karşılık
  • 4 – Yakın, yan

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Yamaç ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Yamaç ismini kullanan 3.526 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Yamaç ismini kullanan 653 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Yamaç ismini kullanan 195 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Yamaç ismini kullanan 435 kişi bulunmaktadır.

Yamaç isminin Türkiye sıralaması

Yamaç en çok kullanılan 1721. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 828. isimdir.

Yamaç ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.594 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Yamaç isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Yamaç isminin Harf Analizi

Kişiye Yamaç ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ç : Zevk sefa düşkünü çağrıştırır, bu harfi içermese de olur.

Yamaç İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Yamaç ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Yamaç isminin anlamını gözden geçirin!

Yamaç İsminin Numerolojisi

Yamaç isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Y: yirmi sekiz
A: bir
M: on altı
A: bir
Ç: dört
TOPLAM: 50


İsmi “Yamaç” olan bazı ünlüler şunlar olabilir:

  1. Yamaç Okur – Türk futbolcu (d. 1986)
  2. Yamaç Telli – Türk basketbolcu (d. 1988)
  3. Yamaç Yener – Türk basketbolcu (d. 1984)
  4. Yamaç Güneş – Türk voleybolcu (d. 1993)
  5. Yamaç Kıran – Türk şarkıcı, söz yazarı ve müzik yapımcısı (d. 1993)
  6. Yamaç Öztürk – Türk oyuncu (d. 1986)

Bu listede, bilinen ve genel olarak bahsedilen “Yamaç” adına sahip ünlülerin birkaç örneği bulunmaktadır.

58532