Yağ Yakıcı Çaylar Nelerdir?

Zayıflamak isteyen kişiler çeşitli çaylar veya detox ürünleri kullanarak bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar ve kilo verme işlerini oldukça kolaylaştırır..

Zayıflamak isteyen kişiler çeşitli çaylar veya detox ürünleri kullanarak bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar ve kilo verme işlerini oldukça kolaylaştırır. Hem fit bir vücuda sahip olmanız için hem de bölgesel yağlanmalardan kurtulmak için genellikle bitki çayları tercih edilmektedir.

Yeşil Çay İle Zayıflama

Yeşil çayın en büyük özelliği sizin daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Yeşil çayın içerisinde bulunan bitki sizin vücudunuzun daha çok ısınmasını sağlamaktadır. Sindirim sistemini de hızlandırarak sizin daha sık ve daha rahat tuvalete çıkmanızı sağlamaktadır. Yapılışı ise oldukça basit olan bu çayı genellikle aktarlardan satın alabilir ve kaynamış suyun içerisine atarak bir süre demleyerek tüketebilirsiniz. Eğer herhangi bir ilaç kullanmıyorsanız günde 2 defa tüketilmesi önerilmektedir.

Ananas Çayı İle Zayıflama

Ananas çayının yağ yakmanızı hızlandırmasının yanında tokluk hisside verir ve sizin gün içerisinde acıkmanızı önlemektedir. Oldukça lezzetli ve farklı şekilde yapılan bu çay kaynatılarak yapılmaz. İçerisine badem yağı, nane, limon ve ananas olur ve mikserden geçirildikten sonra tüketime hazır olur.

Kiraz Sapı Çayı İle Zayıflama

Kiraz sapının bilinen ve en faydalı olan özelliklerinden biri ödem atıcı etkiye sahip olmasıdır. Yapılışı da oldukça basittir. Kiraz sapı ile aynı özelliklere sahip olan mısır püskülü beraber kaynatılarak tüketilir. Bunların yanında ayrık otu bitkisi de kullanılmaktadır. Bu bitkiler aynı miktarda kaynayan suya atılır. Bir süre kaynadıktan sonra süzülür ve günde 2 veya 3 defa tüketilmesi önerilmektedir. Bu bitki de diğer bitkiler gibi daha hızlı yağ yakmanıza olanak sağlamaktadır.

Oolong Çayı İle Zayıflama

Yeşil çaya en çok benzeyen çaylardan bir tanesidir. Fakat bu çayın bir diğer özelliği ise yağların depolanmasını engellemesidir. Bu şekilde sizin kilo almanızı engeller. Şeker seviyenizi de dengelemektedir. Bu nedenle genellikle şeker hastalarına önerilen bir çaydır. Bunların yanında tokluk hissi verir ve acıkmanızı engellemektedir.

Biber Çayı İle Zayıflama

Acı biberler içerisinde bulunan maddeler sayesinde yağ yakmanızı hızlandırmaktadır. Bunu da vücudunuzun ısısını yükselterek yapmaktadır. Fakat diğer biberler bu biber çayının içerisinde bulunan capsinoid denen madde kadar etkili değillerdir. En çok yağ yakamaya yarayan çayların başında gelir 21322