Vina İsminin Anlamı

Vina İsmi

Vina İsminin Anlamı Ebeveynler çocuklarına isim seçerken her zaman en güzel isim seçmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda özellikle kız çocuğu bekleyen kişiler değişik ve modern isimler arasından tercih yapmak isteyebilir. Pek çok ebeveyn isim seçimi gerçekleştirirken özellikle son dönemde değişik olan isimlere yoğunlaşmaktadır.

Kız çocukları için değişik, anlamı güzel ve hoş söylenişe sahip bir isim arayan kişilerin karşısına ise sıklıkla Vina ismi çıkmaktadır. Özellikle Müge Boz ve eşinin çocuklarına Vina ismini vermesinin ardından bebek bekleyen pek çok aile çocuğuna Vina ismini koymuştur. Bu ismi ilk kez duyan ve anlamını merak eden kişiler ise Vina isminin anlamı nedir? Sorusunun cevabını araştırmaktadır.

Genel bir değerlendirme yapıldığında Vina isminin anlamları arasında ilk sırada sevilen bir kişi, ikinci sırada bir arkadaş, üçüncü sırada ise sevilen arkadaş anlamları yer almaktadır.  Bu nedenle hem anlamlı hem de telaffuzu güzel bir ismi çocuğuna vermek isteyen kişiler Vina ismini tercih etmektedir. Bu ismi ilk kez duyan ve çocuğuna vermek için araştıran kişilerin merak ettiği bir diğer soru ise Vina ismi Kur’an-ı Kerim içerisinde geçiyor mu? Sorusudur.

Arapça kökenli bir kız çocuğu ismi olan bina ismi Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmeyen isimler arasında yer almaktadır. Bu konuda genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde Arapça kökenli olmasına rağmen kuranı kerim içerisinde yer almayan bu ismin çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmadığı görülmektedir.

Vina  ismini tercih etmek isteyen kişilerin sorduğu ve merakla araştırdığı konulardan bir diğeri de Vina isminin Türkiye sıralaması olmaktadır. Türkiye’de en çok tercih edilen isimler listesinde yer alan ismi 25.935. sırada yer almaktadır. En çok tercih edilen kız çocuğu isimleri arasında ise 10.935. sırada ismi bulunmaktadır.

Ancak isim seçimi gerçekleştirirken yalnızca ismin anlamına bakınmamalı isminin analizi de göz önünde bulundurulmalıdır. Genel bir değerlendirme yapıldığında Vina isminin olumlu yönleri arasında yaratıcılık, adalet duygusu, zevk, sevecenlik, estetik kaygılarının yüksek olması, sosyallik, engellilik, nezaket, hoşgörü, uzlaşmacılık, ilim, zarafet gibi özellikler bulunmaktadır. Bütün bunların aksine Vina isminin olumsuz yönleri arasında ise zor affetme, aşırı sorgulama gibi özelliklerin bulunduğu görülür.

Bu nedenle çocuğuna Vina ismini koymak isteyen kişiler çocuğunun detaycı ve inatçı olabileceğini göz önünde bulundurmalıdır. Bu bilgiler doğrultusunda Vina isminin çocuklara verilip verilmeyeceğine karar verilmelidir. Bunların yanı sıra nasıl ki olumlu ve olumsuz yönler karakteri etkiliyorsa fiziksel özellikleri de etkilemektedir. Vina isminin çocuklarda fiziksel olarak gösterdiği etkiler arasında atletik vücut, pürüzsüz cilt, düz gözler, açık kaşlar, gamze, düz saç ve kalın ses gibi özellikler bulunmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin genellikle benzer fiziksel özelliklere sahip olduğu görüldüğü için genelleme yapılması mümkün.

Ebeveynler çocuklarına isim seçimi gerçekleştirirken iki çocuğunun benzer isimlere sahip olmasını isteyebilir. Bu aşamada pek çok ebeveynin birbiriyle uyumlu olan isim var yaşı içerisine girdiği görülmektedir.

Eğer sizler de Vina ismi ile uyumlu bir isim arayış içerisindeyseniz aşağıda yer olan listeden tercihinize gerçekleştirebilirsiniz. Listede yer alan tüm isimler caiz ve anlamı güzel isimler arasından seçilmiştir. Vina ismi ile uyumlu isimler arasında Sabiha, Adina, Vera, Verla, Hera, Hira, Vira, Vizo, Mira, Miray, Vena, Venna isimleri yer almaktadır. Kulağa yabancı bir isim gibi gelen bu ismin hem kız hem de erkek çocuklarına verilmesi mümkündür ancak pek çok kişi bu ismi kız çocuklarında kullanmaktadır. Bu aşamada seçim ebeveynlere kalmıştır.

vina-isminin-anlami-60444
Vina İsminin Anlamı

Vina isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bir ya da arkadaş sevilen

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Vina ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Vina ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Vina ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Vina ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Vina ismini kullanan bulunmamaktadır.

Vina isminin Türkiye sıralaması

Vina en çok kullanılan 25935. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 10935. isimdir.

Vina isminin Harf Analizi

Kişiye Vina ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Vina İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Vina ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Vina isminin anlamını gözden geçirin!

Vina İsminin Numerolojisi

Vina isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

V: yirmi yedi
İ: on iki
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 57

“Vina” ismiyle bilinen bazı ünlü kişiler şunlardır:

  1. Vina Morales: Filipinli şarkıcı, oyuncu ve televizyon sunucusu.
  2. Vina Panduwinata: Endonezyalı bir şarkıcı.
  3. Vina Machado: Brezilyalı bir şarkıcı ve söz yazarı.
  4. Vina Fay Wray: Kanadalı-Amerikalı oyuncu. 1933 yapımı “King Kong” filmindeki rolüyle tanınmaktadır.
  5. Vina Delmar: Amerikalı senarist ve yazardır. “Bad Girl” ve “The Awful Truth” gibi filmlerin senaryosunu yazmıştır.

Bu, “Vina” adıyla bilinen bazı ünlülerin sadece birkaç örneğidir.

15152