Vertigo İçin Bitkisel Tedavi

Vertigo nedir sorusunu çok sık duymamıza rağmen birçok kişinin baş dönmesi olarak kısaca cevapladığına şahit oluyoruz. Aslında bir baş dönmesinden çok daha faz..

Vertigo nedir sorusunu çok sık duymamıza rağmen birçok kişinin baş dönmesi olarak kısaca cevapladığına şahit oluyoruz. Aslında bir baş dönmesinden çok daha fazlası olduğunu söylememiz gerekiyor. Genel anlamda iç kulak iltihabı ve meniere kaynaklı bir baş dönmesinden ortaya çıkmış olan rahatsızlıkta ardı arkası kesilmeyen baş dönmeleri insanın hayatını mahvedebilir. Aşırı halsizlik ve mide sorunları en büyük belirtileridir. Bunun yanında yaşanan her baş dönmesi ise bir Vertigo krizi olarak adlandırılabilir ve muayene edilmesi şart durumlar içerisinde görülür. Vücudunuzda ciddi bir denge sorunu yaşıyorsanız, genel anlamda yürüyüşünüz, koşma eğilimi, ayakta sabit durma gibi anlarda sabit durmakta güçlük çekiyorsanız Vertigo tanısı konulabilir. Bunun için kapsamlı bir muayeneden geçtikten sonra Vertigo için bitkisel tedavi yöntemlerini teşhisinize bağlı olarak uygulamanız size daha rahat bir yaşam standardı sağlayabilir. Günümüzde birçok kişinin aynı dertten muzdarip olduğunu bildiğimiz için İbrahim Saraçoğlu imzası taşıyan doğal kürlerle bu sorunun tedavisini sizler için sunuyoruz.

Vertigo’ya Karşı Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır?

Soğan kürü faydaları bakımından en çok kullanılan, birçok alanda yararları gündeme gelen bitkisel şifa kaynaklarındandır. Genelde ülkemizde İbrahim Saraçoğlu’nun en meşhur kürü olarak lanse edilir. Soğan başlı başına bir deva kaynağı olduğundan dolayı hemen her kürün içerisine katılabilir. Bu kez ise kendisi başrol oynayarak Vertigo’ya iyi gelen gıdalar arasındaki yerini alıyor.

Malzemeler

1 Tane Kuru Soğan (Orta boy) 1,5 Su Bardağı Arıtılmış Su

Hazırlanışı

Klorsuz su kullanmaya özen göstermeniz gerektiğini tekrardan hatırlatarak Soğan kürü hazırlanışına geçelim. Soğan ortalama boyutlarda olarak kabukları soyulmuş bir vaziyette işinizi görecektir. Soğan kürü hazırlık aşamaları için suyun kaynar vaziyette olması gerektiği için 1,5 su bardağı suyu tencereye boşaltarak kaynatmaya başlayalım. Ardından ise ilk kabarcıklarla beraber daha önceden soymuş olduğumuz soğanı 4 eşit parçaya bölelim. Doğrudan iki bıçak darbesiyle 4 çeyreğe ayırdığımız soğanları katmanlarından ayırmadan tencerenin içerisine salalım. Soğanlı su karışımı ortalama olarak 5 dakikalık bir süre boyunca kaynamalıdır. Aynı zamanda kaynama süresi dolduktan sonra ocağı kapattıktan sonra hemen süzmeyip dinlenme sürecini bekleyin. Ortalama olarak bir 5 dakika dinlendirdikte sonra süzme işlemine geçebilirsiniz.

Soğan Kürü Nasıl Uygulanır?

Soğan kürü uygulanışı içecek olarak tüketeceğiniz için oldukça kolaydır. Süzme işlemini yaptıktan sonra bir şişeye alacağınız soğan kürü suyunu 15 günlük bir periyotta uygulamanız gerekmektedir. Yani ortalama 2 hafta boyunca düzenli olarak bu kürü içeceğiniz için her gün bu karışımı hazırlamanız gerekir. Taze olması faydalarını arttıran önemli bir unsur iken içerken aç karnına olmanız gerektiğini unutmayın. Kürün uygulanış aşamasında bazıları sabah içmeyi tercih etmektedir. Sabahları kahvaltıdan önce ve öğleden sonra aç karnına tüketilebilir. Tamamen sizin tercihinize kaldığından dolayı akşam yemeğinden önce ve yatmadan öncede tüketebilirsiniz. Günlük tüketim miktarınız 2 bardağı aşmamak kaydıyla sabah ya da akşam olarak periyotları ayarlayabilirsiniz.

Vertigo İçin Çobançantası Kürü Nasıl Hazırlanır?

Çobançantası faydalarıyla ön plana çıkan bir bitkidir ve bitkisel kürleri gerçekten destekleyerek bizlere sunan bir yapısı vardır. Vertigo için çobançantası bitkisi faydalarıyla daha da yapıcı bir malzeme haline dönüşmüştür.

Malzemeler

1 Tutam Çobançantası Bitkisi (5 Gram) 1 Bardak Arıtılmış Su

Hazırlanışı

Çobançantası bitkisini elinizle bir tutam kavradığınızda ortalama 5 gram gelecektir. Bu bir gram aşağı ya da yukarı olabilir. Fakat tutam miktarını ayarlayamayacağınızı düşünüyorsanız aktardan temin ederken 5 gramlık poşetlere koymasını isteyebilirsiniz. Klorsuz arıtılmış su kullanmanız faydalı olacaktır. Kaynayan bir bardak klorsuz suyu kaynatmaya devam edeceğiniz için tencerede tutun. Ardından ise yaklaşık 5 gram olan Çobançantası bitkisini tencereye ilave edin. Birlikte 5 dakika kadar kaynamaları sonucunda kürünüz hazır olacaktır. Ocağı kapattıktan sonra 10 dakika beklemeniz hem kürün dinlenmesini hem de soğumasını sağlayacaktır. Aynı zamanda bu süreç bitkinin özütlerinin suya daha fazla karışmasını sağlar. Sonrasında süzme işlemini uygulayabilirsiniz.

Çobançantası Kürü Nasıl Uygulanır?

Çobançantası kürü Vertigo hastaları için bitkisel çözümler arasında en sık tercih edilendir. Kolay hazırlanışı, uygulanışının da bir o kadar kolay olması bunun temel sebebidir. Uygularken günde 2 bardak içeceğinizi unutmamalısınız. Fakat bir o kadar önemli olan başka bir durumda iki bardağın arasında geçmesi gereken süredir. İlk bardağı içtikten en az 3 saat sonra diğer bardağı içmeniz gerekmektedir. Uygulama zamanı olarak ise öğleden sonra içmeniz tavsiye edilmektedir.

Vertigo Hastalarına Aslanpençesi Kürü Nasıl Hazırlanır?

Vertigo tedavisinde bitkisel yöntemlerden bir diğeri Aslanpençesi kürü olarak biliniyor. Bu tedavi yönteminin yine İbrahim Saraçoğlu tarafından bizlere armağan edildiğini belirtelim.

Malzemeler

1,5 Tutam Aslanpençesi 1 Bardak Arıtılmış Su

Hazırlanışı

Aktarlardan temin edebileceğiniz bir bitki olan Aslanpençesi tutamına uygun gramajda ayrı poşetlerde satın alınabilir. Suyun klorsuz olması gerektiğinden arıtılmış ya da satın aldığınız su kullanmanız önerilir. Kaynama seviyesine yaklaşan klorsuz suyun içerisine 1,5 tutam Aslanpençesi ilave edin. İlave ettikten sonra karıştırarak suya dağılmasını sağlayın ve birlikte kaynatmak için ocağın altını kısık ateş konumuna getirin. Kaynama süresinin 7 dakika olduğunu unutmayın. Sürenin ardından sıcakken süzmek çok daha faydalı olacaktır. Süzme işlemini yaptıktan sonra bir şişeye ya da kavanoz gibi saklayabileceğiniz bir kaba aktarabilirsiniz.

Aslan Pençesi Kürü Nasıl Uygulanır?

Diğerlerinden farklı olarak 30 gün boyunca uygulanması gereken bir bitkisel kürdür. Dolayısıyla uzmanlar bu kürü çoğunlukla Çobançantası kürüyle bir arada uygulamanızı tavsiye etmektedir. Başta Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu olmak üzere birçok uzman şu uygulama şemasını savunuyor. Öğleden önce içilecek bir bardak Aslanpençesi kürü ile öğleden sonra içilecek bir bardak Çobançantası kürü en muazzam etkiyi gösterecektir. 30 gün boyunca ikisini kullanmaya devam edebilirsiniz. Yapılan en büyük hata ise Çobançantası küründe de, Aslanpençesi küründe de tatlandırıcı kullanmaktır. Bu kimisi için şeker, kimisi içinse tatlandırıcı kapsül ya da limon gibi tadını değiştiren seçenekler olabilir. Faydalarını neredeyse yarı yarıya azalttığı için bu konuda özen göstermeniz gerektiğini söylemeliyiz. 14209