Varisli Damarların Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varisli Damarların Tedavisi İçin Sarımsak Ve Limonlu Krem Nasıl Yapılır?


Varisli
 damarlar özellikle kadınlarda daha fazla görülür. Sürekli ayakta kalmaktan kaynaklı olarak damarlarda varis meydana gelir. Ev yapımı bazı tedavi yöntemleri mevcuttur. Evde yapılan bu tedavi yöntemleri düzenli kullanımda fayda sağlar. İlk olarak çizgi çizgi başlayan varisli damarlar aman geçtikçe daha İleri düzey taşınır ve örümcek ağı görünümü ne gelir. Bu damarların daha kötü bir hal almaması adına kısa zamanda tedaviye başlamak gerekir.

Son zamanlarda varisli damarlar için en çok kullanılan yöntem sarımsak ve limondan yapılan merhem ile mümkün oluyor. Varisli damar tedavisi uzun süren bir tedavidir. Sarımsak ve limonla yapılan bu merhem düzenli olarak kullanıldığı zaman çok büyük bir fayda sağlar. Aynı zamanda doğal yapıda olmasından dolayı bacağınızı pürüzsüz ve genç gösterir. Varisli damarlar için evde yapılabilecek daha pek çok merhem bulunuyor. Bu merhemler arasında en etkili olanı sarımsak ve limon ile yapılan merhem olmaktadır. Fakat düzensiz kullanılırsa fayda görmek mümkün değildir.

Varisler Damar Nasıl Ve Neden Oluşur?


Son zamanlarda insanların çok rastladığı durumlardan biri varisli damarlar olmaktadır. Sürekli ayakta çalışan insanlarda varis damar çok sık rastlanır. Bu damarlar kılcal damarlarda meydana gelen kanama sonucu bu görünüme ulaşır. Varisli damarlar için pek çok tedavi yöntemi bulunuyor. Fakat bu tedaviler uzun süre için tedaviler oluyor. Varisli damarlar daha çok kadınlarda görülüyor. Evde doğal ürünler ile varislerden kurtulmak da mümkün oluyor.

Tedavi edilmediği sürece varisler daha da ilerler ve örümcek ağı görünümüne gelen neredeyse tüm bacağı kaplar. Bu yüzden en kısa zamanda tedavi edilmesi gerekir. Bazı varisler acı verirken bazıları acısız olur. Dünyanın dörtte ikilik bir kısmında görülen bir rahatsızlık olmaktadır.

Varisli Damarların Tedavisi Nasıl Yapılır?
Varisli Damarların Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varisli Damarlar İçin Doğal Tedavi Yöntemleri


Varisli
 damar tedavisi evde de rahatça yapılabilir.

  • Besin değeri yüksek meyve ve sebzeler tüketmek gerekir. Özellikle kepekli baklagiller ve fındık son derece faydalı olacaktır
  • Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durarak bacakta varis oluşumunu en aza indirmek mümkün olur.
  • Vücut duruşunuza son derece dikkat etmeniz gerekir. Sabit bir pozisyonda uzun süre kalmamak varis oluşumunu azaltır ve yeniden oluşmasını engeller.
  • Ayak rahatlığı varis oluşumunda en önemli etkenlerden biridir. Rahat ayakkabılar tercih ederek varis oluşumunu en aza indirmek mümkün olur.
  • Evde yapılan doğal ürünler ile varisleri tedavi etmek mümkün olabilir. Pek çok yararlı bileşen bir araya getirilerek varis oluşumunu düzenler ve yok eder.
  • Tüm bunların yanı sıra evde doğal ürünler ile yapılan merhemleri ve kremleri düzenli olarak kullanarak varislerden kurtulmak mümkün olur. Varisli damarlar için çok sayıda merhem önerisi bulunuyor.

Varisli Damarı Tedavi Edici Malzemeler


Varisli damar tedavisinde kullanılan sarımsak ve limonlu merhem için 5 adet bileşen kullanılıyor.
Kullanılan her bileşen varisli damar tedavisinde büyük rol oynayan bileşenlerdir. Sarımsak varis tedavi yöntemleri arasında en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Kan üzerinde akışkanlık sağlayan sarımsak dolaşım artırmayı sağlar. Kan akışkanlığı sağlanıp dolaşım arttığı zaman varis oluşumu azalır. Limon da sarımsak gibi kan akışını hızlandırır. Limon varis oluşumunu azaltırken aynı zamanda içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde ciltte bulunan lekeleri de yok eder. Bu merhemi niye alıp adını oluşturmak için de zeytinyağı kullanılır.

Zeytinyağı varis oluşumuna engellerken aynı zamanda cildi beslemeye yarar. Kolay bir sürüm için zeytinyağı eklemek şarttır. Bu merhemi yüklenen diğer bir bileşen ise aloe vera olmaktadır. Aloe vera da zeytinyağı gibi bu merhemin kolay sürülmesini sağlar. Aynı zamanda aloe veranın yatıştırıcı ve düzenleyici etkisinden dolayı bacaklarınız pürüzsüz bir görünüm kazanır. 

Varisli damarlar için hazırlanan sarımsak ve limon merhemin içerisinde Biberiye yağı da bulunur. Biberiye yağı vücut dolaşımı iyileşmesini ve sürülen yerin oksijen almasını sağlar. Varisleri en iyi şekilde iyileştiren yağlardan biridir. Bunlar hemen içerisinde bol miktarda sarımsak olduğu için keskin bir kokuya sahiptir. Biberiye yağı ise bu kokuyu biraz olsun kırar.

Varisli Damar Tedavisinde Kullanılan Sarımsaklı Limonlu Merhem Nasıl Yapılır?
Varisli Damar Tedavisinde Kullanılan Sarımsaklı Limonlu Merhem Nasıl Yapılır?

Varisli Damar Tedavisinde Kullanılan Sarımsaklı Limonlu Merhem Nasıl Yapılır?

Varisli damar tedavisi için en çok kullanılan yöntemlerden biri sarımsaklı limonlu merhem olmaktadır. Gerekli malzemeler:

– 1 büyük limon
– 30 damla biberiye yağı
– 250 ml zeytinyağı
– 15 diş sarımsak
– 100 ml aleo vera jeli

Malzemeler hazırlandıktan sonra yapımına başlanır. Sarımsakla küçük parçalara doğranıp daha sonra üzerine limon sıkılarak ayrı bir kaba konur. İçerisinde zeytinyağı ve biberiye yağı da eklendikten sonra en son aleo vera jeli konularak kapaklı ve kavanoz içinde bekletilir. Hiç esnaf ve girmediğinden emin olmak gerekir. Hazırlandıktan sonra en az 3 hafta olması için beklenir. Daha sonra içerisindeki sarımsak çıkarılarak geriye kalan kısım tedavide kullanılır.

Sarımsaklı Limonlu Merhem Nasıl Uygulanır?


Varisli
 damarlar için kullanılan sarımsaklı limonlu merhem düzenli bir kullanım sonucu fayda gösterir. 21 gün bekletilerek hazırlanan bu merhem otururken ya da yatmadan önce kullanılır. Bu merhemi kullandıktan sonra ayakta gezinmek ve dinlenmek gerekir.

Aynı zamanda kokudan rahatsız olmayan kişiler sabah da bu kremi kullanabilir. Son derece doğal bir ürün olması bacakları da beslemeye fayda sağlar. Bu tedavi yöntemi düzenli bir kullanım ile kesin bir sonuç sağlıyor. Eğer varisleriniz ileri düzeyde ise ve örümcek ağı konumuna geldiyse bu merhem düzenli kullanıldığında veletlerin daha ileriye gitmesini engeller. En etkili evde doğal yapım merhemlerden biridir. Pek çok eczane ürününden daha çok fayda sağladığı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap