Vaha İsminin Anlamı

Vaha İsmi

Vaha İsminin Anlamı Anne ve babalar yeni doğacak bebeklerine isim verirlerken ince eleyip sık dokumalıdır. Çocuklara verilen isimler ömür boyu karakterleri üzerinde etki eder. Bunun yanında bu isimlerin güzel bir anlamının bulunması da önemlidir. Vaha isminin anlamı bu bağlamda merak edilen bir konudur. 

Vaha ismi hem kızlara hem de erkeklere verilebilen isimler arasında yer alır. Bu isim Arapça kökenlidir. Kur’an’da yer alan isimlerden biri değildir. Vaha isminin anlamı bu ismi çocuklarına vermek isteyen ebeveynler tarafından araştırılır. 

Vaha isminin TDK deki anlamı çöllerin su bulunan yerlerinde meydana gelen bitkili alan şeklindedir. Çöllerde yüze çıkan yer altı sularının meydana getirdiği tarım ya da yerleşme bölgesine verilen isimdir. Su bulunması ile çölün ortasında bitek oluşmuş yere verilen isimdir.

Vaha isminin analizi yapılacak olursa bu isme sahip kişilerin özgür ruhları vardır. Bu kişiler bir yere ya da bir kişiye bağlanmayı sevmezler. Monoton yaşam tarzı bu isme sahip kişilere göre değildir. Bulundukları ortam kendilerini mutlu etse dahi o ortama bağlanmak istemeyeceklerdir.

Bu kişiler hayatlarının her alanında bağlanma ile ilgili sorunlar yaşarlar. Bu nedenle kendilerini kısıtlamayacak işlerde çalışmayı tercih ederler. Özgürlükleri ile ilgili bir tehdit algıladıklarında istifa edeceklerdir. Vaha isminin anlamı güzel olduğu için bu isim özellikle erkek çocuklarında sıklıkla kullanılır. 

Bu kişiler genelde kendi işlerini kurmak isterler. Baskıcı bir aileleri varsa erken yaşta evden ayrılmak isteyebilirler. Kimsenin kendilerine karışmadığı rahat bir yaşamları olsun isterler. Vaha isminin anlamı son derece güzeldir.  Bu isme sahip olan kişiler özgürlüklerine düşkün olduklarından karşı cinsle ilişkilerde sorunlar yaşayabilirler.

Vaha isminin kişilik analizi yapılacak olursa bu kişilerin ikna kabiliyetleri son derece yüksektir. Cesur bir yapıları vardır. Korktukları çok az olay bulunur. Güzellikleri yaşamaktan hoşlanırlar. Can sıkıntısı gibi durumlar bu kişilerin modunu düşürür. Kolay bir şekilde sıkılabilmeleri kötü özellikleri arasında yer alır.

Bu kişilerin gizli güçleri uysallık ve değişkenliktir. Yeni fikirler üretmeyi severler. Bunun yanında bu fikirleri hayata geçirmekte son derece başarılıdırlar. Kararsız ve sabırsız olmaları nedeniyle bazen yanlış kararlar verebilirler. Vaha isminin anlamı bebeklerine bu ismi vermek isteyen kişilerin en merak ettiği konulardan biridir. 

Vaha ismine sahip olan kişiler hayatın içindeki iyi yanları bulma konusunda başarılıdır. İnsanlara tinsel konular ile ilgili bilgi verme ve onları cesaretlendirme konusunda başarılıdırlar. Vaha isminin anlamı kadar kişilik analizleri de son derece önemlidir. Lirik ve sokulgan bir yapıları vardır. Kararsız yapıları bazen başkaları tarafından farklı anlaşılabilir. 

Vaha ismi caiz mi konusu da bu ismi çocuklarına vermeyi düşünen insanlar tarafından araştırılan bir konudur. Vaha ismi Kur’an’da geçen bir isim değildir. Ancak anlamı güzel olan bir isimdir. Bu nedenle çocuklara bu ismin verilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Vaha ismine benzer isimler de insanların merak ettiği bir konudur. Bu isimler de anlamlarına bakılarak çocuklara verilebilir. Vecihi, Vahap, Vahit şeklindedir. Bu isimler de erkek bebeklere en çok verilen isimler arasında yer alır.

Vaha ismi günümüzde en çok kullanılan isimler arasında yer alır. Bu nedenle Vaha ismine sahip ünlüler de merak edilir. Vaha ismine sahip insanların yenilikçi bir yapıları vardır. Hayatın her alanında başarılıdırlar. Girişimci ruhları ve maddi yatırım yapmaktan korkmamaları sayesinde iş yaşamında sürekli başarılı olurlar. Sosyal yaşamlarında da girişimci bir yapıları bulunur. Çalışmaya ve para kazanmaya düşkün bir yapıları bulunur. Bunun yanında maceraperest bir yapıları da vardır. 

vaha-isminin-anlami-60791
Vaha İsminin Anlamı

Vaha isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çöllerin Su Bulunan Kesimlerinde Oluşan Bitkili Alan. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Çölde Su Çıkan Yeşil Alan.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Arapça
Söylenişi: va:ha
Kuran ‘da geçmiyor.

Vaha ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Vaha ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Vaha ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Vaha ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Vaha ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Vaha isminin Türkiye sıralaması

Vaha en çok kullanılan 9190. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 712. isimdir.

Vaha ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Vaha isminin Harf Analizi

Kişiye Vaha ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Vaha İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Vaha ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Vaha isminin anlamını gözden geçirin!

Vaha İsminin Numerolojisi

Vaha isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

V: yirmi yedi
A: bir
H: on
A: bir
TOPLAM: 39

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap