Uyurken Kilo Vermek Gerçekten Mümkün mü?

Uyurken Kilo Vermek Gerçekten Mümkün mü? Testosteron seviyenizi yüksek tutarak, uyurken bile kilo vermeye devam etmek mümkün müdür?

Çoğu spor eğitmeni zayıflamayı hedefleyenlere, ağırlık çalışmalarını ya da akşamları sadece yağsız tavuk göğsü yemelerini tavsiye etmektedir. Fakat karın yağlarından daha hızlı kurtulmanın çok kolay bir yolu olduğunu da bilmenizde yarar vardır. İşin en güzel yanı da bunu gözleriniz kapalıyken yapabiliyor olmanızdır diyebiliriz.

Kimi vücut geliştirme sporcularının uyguladığı hormon olan testosteronun, dışardan suni olarak temin edildiği için pek çok tehlikesi bulunsa da, esas olan vücudunuz için en önemli hormonlardan biri olduğudur. Uyku sırasında doğal olarak salgılanan bu hormon, yağsız kas kütlesi inşa etmesinin yanı sıra göbek yağlarını da yok ederek sıkı ve kaslı bir karna kavuşmanızı imkan tanıyor.

testesteron

Konuya uygun bir dergide yer alan çalışma, iyi bir uykunun testosteron hormonu salgılanmasını önemli bir oranda yükselttiğini doğrular niteliktedir. Araştırmayı yapanlar, 4 saatten 8 saate çıkarılan kaliteli bir uykunun yağ yakımını destekleyen erkeklik hormonunda (testosteron) yüzde 50 oranında artış sağladığını tespit ettiklerini açıkladılar.

Ancak bu durum yatağa uzanınca meydana gelmiyordu. Yapılan çalışmalar, testosteronun derin uyku süresi ve kalitesiyle alakalı olduğunu vurguluyordu. Yani uykularınızı sadece dinlenmek maksadı ile değil aynı zamanda etkili bir yağ yakma seansı olarak da görmenizi sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap