Uyku Stiliniz Kişiliğinizi Yansıtıyor! Siz Nasıl Uyuyorsunuz?

Uyku Stiliniz Kişiliğinizi Yansıtıyor! Siz Nasıl Uyuyorsunuz? Uyuma tarzınızın karakteriniz ile ilgili bazı ipuçları verdiğini biliyor muydunuz?

Sırtüstü Uyku

Sırtüstü Uyku

Psikiyatrist Samuel Dunkell, “Tavana doğru bakar şekilde uyumak, maceraperest, özgüveni yüksek ve yeniliklere açık bir kişiliği gösterir” diyerek açıklamaya başlıyor. Sırtüstü uyumak çenedeki baskıyı azaltarak, alt çene eklem bozukluğu yaşayanların ağrı çekmesini önlemeyi sağlar. Ancak bu şekilde uyumak, horlayan kişiler için hiç iyi bir fikir olmadığını da belirtelim. Şayet yüksek sesle nefes alıyorsanız, yan tarafınıza bir vücut yastığı koyarak da sorunu çözebilirsiniz.

Yüzükoyun Uyumak

Yüzükoyun Uyumak

Dunkell, “Yüzükoyun yatmak, mükemmelliyetçi, ısrarcı ve hedefleri olan bir kişi olduğunuzu gösterir” şeklinde ifade ediyor. Bahsi geçen özellikler iyi bir kariyer için olumlu bir durumdur fakat sağlığınız için olmayabilir. Farklı araştırmalar ise midenin üzerine yatarak uyumanın, omurgaya fazla yük bindirdiğini ve nefes almayı zorlaştırdığını yönünde sonuçlar sunuyor. Uyandığınızda ağrı çekmek istemiyorsanız; cenin pozisyonunda, bacaklarının arasına yastık koyarak uyumaya çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Yan Şekilde Uykuya Yatmak

Yan Şekilde Uykuya Yatmak

İnsanların büyük bir kısmı yan yatarak uyuduğunu biliyor musunuz? Ayrıca bir çoğu dizlerini hafif kırarak, yarı fetüs biçiminde yatmayı daha rahat buluyorlar. Dunkell’a göre, bu kişiler sakin ve uzlaşmacı bir kişiliğe sahip olan karakterler olduğunu söylüyor. Dizlerini çenesine kadar çekerek, tam fetüs pozisyonunda yatanlar ise, gözlem yeteneği ve dikkati yüksek insanlar olduğu yönünde görüşler bulunuyor.

Sağ ya da sol olması önemli olmadan herhangi bir tarafa dönerek yatmanın, horlamayı azalttığı belirtiliyor. Sola dönerek uyumak ise, midenin faaliyetini sağlayarak mide yanmasını hafiflettiğinden dolayı tercih edilebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap